Бояри, холопи, ізгої (дивні звичаї в Давній Русі)

Поделиться
HTML-код
  • Опубликовано: 26 сен 2024
  • Допомога каналу: номер картки «Приватбанку»: 5168 7451 2706 8473
    #історія, #історіяукраїни, #київськарусь, #бояри #холопи

Комментарии • 29

  • @tais786
    @tais786  12 дней назад

    Допомога каналу: номер картки «Приватбанку»: 5168 7451 2706 8473

  • @volodymyrchenakal7928
    @volodymyrchenakal7928 4 месяца назад

    Дякую вам за вашу працю. В дивовижні часи живемо, коли навіть підійматися з дивану не потрібно, аби почути результати досліджень професійного історика.

  • @НаталіяПоночовна-к3н

    ДЯКУЮ!!!!!

  • @ЮрийМороз-м9и
    @ЮрийМороз-м9и Год назад +1

    Хотілось би взнати автор говорить про Русь чи Московію,і на основі яких даних?

    • @tais786
      @tais786  Год назад +1

      Описаний суспільно-політичний устрій і державний лад Русі у ХІ - на початку ХІІІ століття. У цей час держави, під назвою Велике князівство Московське, не існувало.
      Дані про дику виру, джерела холопства, ізгоїв містяться у збірці законів, під назвою "Правда Руська".

    • @ЮрийМороз-м9и
      @ЮрийМороз-м9и Год назад +1

      @@tais786 Мені при СССР розповідали про 28 панфіловців ,як героїчний подвиг !А насправді це в думка пропаганди як і половина нашої, а може і вся історія.

    • @tais786
      @tais786  Год назад

      О Господи! Та невже так важко відрізнити пропагандистські повідомлення "Міністерства правди" від історії. Щодо ІІ світової війни, я не пам'ятаю що там в Радянські часи, нормальні історики писали. Але відносно Київської Русі - знаю. Скажімо, робота Грекова "Київська Русь", де він, до речі, розглядає соціально-економічні відносини на Русі, вийшла у 1941 році, в разгар буйства цензури. Зміст - науковий, відповідає досягненням світової науки. Лише автор змушений був щедро вставляти цитати, Маркса, Леніна, Сталіна і час від часу ритуально сварити "буржуазних фальсифікаторів". Берете книгу, читаєте зміст, пропускаючи цитати і ритуальні уривки, і розумієте, що це класне дослідження. Тепер простіше, можна писати те, що думаєш, не залучаючи ритуальні причитання. І до того ж, нікому з нормальних істориків не спадало на думку всерйоз сприймати пропагандистські пассажі.

    • @ЮрийМороз-м9и
      @ЮрийМороз-м9и Год назад

      @@tais786 На рахунок історичної правди.Ю-туб.На шлемах русских царей аяты из Корана.Ті шоломи ,шоломи псевдоцаррів,і псевдодержави.Така сама "історія "України,як і Росії -московії

  • @dimassh7372
    @dimassh7372 4 месяца назад

    А ринд це хто такий?

    • @tais786
      @tais786  4 месяца назад

      Я щось не пригадую, щоб я такий термін вживав

  • @ЮрийМороз-м9и
    @ЮрийМороз-м9и Год назад +1

    Навіть московити змінили уже свою історію.Визнання в Казані на міжнародному семінарі Великої Тартарії.Тому зараз не можна вірити нікому,відповідно і автору.

    • @tais786
      @tais786  Год назад

      Семінари в Казані, чи будь де в інших містах можуть приймати будь яке рішення. Але вони ніяк не можуть вплинути на юридичні норми Русі ХІ-ХІІІ століття, ні відмінити битви на Нежатинній ниві, чи заповіту Ярослава. Дивна логіка: автору не можна вірити бо хтось в Казані прийняв якесь рішення?????

    • @ЮрийМороз-м9и
      @ЮрийМороз-м9и Год назад

      @@tais786 Я про те що справжню історію не знає ніхто ,ви можете сказати про родовід своєї родини до 5-7 покоління ,думаю вряд чи?На картах середньовічної Антарктиди є міста і тварини.Де це все так як і Сахари.А" історики" розповідають про тисячоліття льоду ,а там пісків.Легко розповідати байки для охлосу!

    • @tais786
      @tais786  Год назад

      Дослідження власного походження це не історія, а генеалогія. Щодо Ваших сумнівів. Спробуйте знайти середньовічну карту Антарктиди. Таких немає. Щодо Північної Африки. На початку нашої ери там розташовувалися римські провінції Проконсульська Африка, Мавретанія Цезарейська і Мавретанія Тингітана. Так от, ніхто не приховує, що, основним постачальником хліба, овочей і фруктів до столиці імперії була саме Проконсульська Африка, а нині там - піски Сахари. Міф про те, що від людей хтось щось приховує, розповсюджують люди, які не знають історії.

    • @ЮрийМороз-м9и
      @ЮрийМороз-м9и Год назад

      @@tais786 В Італії є фреска не пам'ятаю в якому палаці в невеличкому місті ,величезна карта світу 1500-3 років.Де є Антарктида зелена з тваринами .Забув як називається палац.

    • @ЮрийМороз-м9и
      @ЮрийМороз-м9и Год назад

      @@tais786 Є такий вислів на російській "Не зная, не отрицай"!

  • @СергійРоманюк-и1ы

    Зображення Володимира Мономаха в тюбетєйці сестри хана Узбека ви нахіба вставили

    • @tais786
      @tais786  Год назад +1

      Шановний Сергій! У мене відеоролик і в нього потрібно вставляти ілюстрації, які повинні бути достатньо великими. Що робити, якщо більшість зображень Мономаха виконані росіянами, які обов'язково одягали князя в цей головний убір. У мене ця ж проблема виникає з приводу наступного ролика - про літературу Русі. Потрібно зображення Мономаха як ілюстрація до "Повчання дітям". Історію, так званої, "Шапки Мономаха" я розповів у ролику "Спадок та розпад: Русь після Ярослава Мудрого" ruclips.net/video/laZZZh4c2Nc/видео.html і надіявся, що після цієї розповіді глядач зрозуміє умовність зображення Мономаха у даному ролику. А Вам був би вдячний, якщо б Ви знайшли б посилку на якісне зображення Мономаха без цього головного убору. З задоволенням буду його вставляти в наступні ролики.

  • @D._P.
    @D._P. Год назад

    Хто автор дослідження?

    • @tais786
      @tais786  Год назад +2

      Автор ролика - є автором дослідження

    • @M.Y.V.
      @M.Y.V. Год назад

      @@tais786 Дослідження дуже цікаве, але ж бажано навести джерела. Також у описі "Про канал" напишіть, будь ласка, своє ім'я. З врахуванням того, що Ваше обличчя з'являється в деяких роликах, не думаю, що Ви прагнете анонімності.

    • @tais786
      @tais786  Год назад +2

      Пробачте, але прізвища свого я вказувати не хочу.
      Я кандидат наук, автор декількох монографій і підручників.
      Щодо дослідження. З моєї точки зору, назвавши мій ролик дослідженням, Ви занадто високо його оцінили. Звичайна розповідь про події, що базується на відомих джерелах, в першу чергу, "Правді Руській". Далі - осмислення цих норм, загалом робота, яку Марк Блок назвав "ремеслом історика".
      Інша справа, що нині цим ремеслом володіють небагато людей, і звідси величезна кількість безграмотних відеороликів.
      Мені дуже цікаво, як Ви оціните мій ролик "Селянські реформи в Росії у 1861 році і Австрії у 1848 р. Порівняльна характеристика": ruclips.net/video/HZruwVEeMHw/видео.html
      Дякую за коментар.