Это видео недоступно.
Сожалеем об этом.

Waldorf iskolák

Поделиться
HTML-код
  • Опубликовано: 15 янв 2012
  • A Waldorf pedagógia az egyik legmarkánsabb irányzata a nemzetközi, de a hazai reformpedagógiai mozgalomnak is. Pedagógiai elvrendszerének (antropológiájának, fejlődéslélektanának) kidolgozója Rudolf Steiner volt. Az ő tanítása nyomán szerveződtek újjá, s kezdték újra tevékenységüket a rendszerváltást követően a magyarországi Waldorf intézmények. Mára a Waldorf-mozgalom Magyarország legdinamikusabban fejlődő -- önálló intézményi hálózattal bíró - alternatív pedagógiai irányzatává vált.
    A Waldorf pedagógia abból a felfogásból indul ki, hogy az ifjú embert nem az állam, a társadalom vagy egy meghatározott szakma szükségletei, hanem a saját individuális képességei és fejlődési lehetőségei, életkoronként változó testi, lelki és szellemi szükségletei szerint kell nevelni. A szabadon kibontakoztatott individuum hozza az emberi társadalom számára a legnagyobb valóságos hasznot.
    A film e felfogás és az ebből következő nevelési-tanítási gyakorlat reprezentatív bemutatására vállalkozik, számba véve és sorra bemutatva mindazon eltéréseket, jellemző sajátosságokat, melyek leginkább jellemzik ezt az általánostól eltérő iskolai gyakorlatot.

Комментарии • 36

  • @gyorgyikovacs3489
    @gyorgyikovacs3489 Год назад +2

    Köszönöm szépen ezt a nagyon èrdekes látványos ès èlvezetes tanulási módszert. Úgy gondolom ez egy teljesen stresszmentes tan8tás ahol nem szoronganak a gyermekek a felelèstöl ès a számonkèrèstöl. Mindenki önfeledten játszi ès közben èszre sem veszi mennyi mindent megtanul.🥰😍♥️

  • @istvanpasztor2045
    @istvanpasztor2045 6 лет назад +34

    Szépjónapot mindenkinek. Számomra elgondolkodtató hogy vezetni tudjak forgalomban, akkor le kell vizsgáznom elméletből, és gyakorlatból, ami azért lényeges, mert ezáltal leszek felkészült arra, hogy képes legyek biztosnágosan üzemeltetni, használni egy autót, mások és magam valamint az autóm sérülése nélkül.... Amikor ez a vizsga megvan, akkor vennem kell egy gépjárművet, és annak is rendelkeznie kell azzal a vizsgával, ami azt bizonyítja hogy biztosnágosan, rendeltetésszerűen, megbízhatóan műszakilag rendben van az autóm. Hogy lehet az, hogy létünk alapja, társadalmi együttélésünk alapja a család, a párválasztás, gyermekvállalás, gyermeknevelés, valamint az egészséges életmód, és ezekből nem kell vizsgáznunk, és nincs tantárgy ami oktatná mindezt? Azt gondolná az ember, mivel a társadalom legkisebb egysége a család, életünk legfontosabb dolga az egészség, ezért ez mégis fontosabb mint a forgalomban lévő vezetés, azaz azt gondolnám hogy ez ért ezekből is vizsgáznom kellene, életemben legalább egyszer, azt gondolnám hogy ezekből is lennie kellene oktatásnak, nevelésnek.. Szóval mindezek tükrében számomra érthetetlen, hogy hogy lehet az, hogy az iskolákban a fő tantárgyak nem az egészséges életmód,, nincs családüzemeltetés óra, nincs tantárgy amiben az önmagunk megismerése lenne a téma. Hogy lehet az, hogy a pitagorasz tételt hamarabb tanuljuk meg, mint a bevétel, kiadás, gazdálkodás, és pénzrendszer működése. Ezeknél a pitagorrasz tétel sokkal bonyolúltabb, de még a másodfokú egyenlet megoldó képlete is... Míg vetéshez le kell vizsgázni, addig olyan családokat engedünk létezni, amlyekben a gyermekeknek esélyük sincs emberhez méltó élethez.
    A waldorf oktatási módszerben valamennyire úgy látom mégis mindez megvalósul, életre nevelés..... na mindegy csak elgondolkodtam, köszönöm ha végigolvastad szép napot....

    • @zolienagy001
      @zolienagy001 2 года назад +3

      Robert Kiyosaki beszél arról miért nem tanítják a pénzkezelést a suliban

    • @VZsombee
      @VZsombee 2 года назад +1

      Kedves István! Érdekes volt elolvasni ezt a hosszú gondolatsort. Waldorf-hoz hasonlatos, speciális alapítványi iskolában dolgozó pedagógusként már régen megértettem, hogy az állami, többségi, poroszos iskolarendszer lényege, célja soha nem volt az életre nevelés. Ez az iskolarendszer pusztán az akadémiai létre való nevelés, a tárgyi tudás átadása körül forgott. Rengeteg fiatal van a mai pedagógus társadalomban, aki kimondva vagy kimondatlanul küzd ez ellen és próbálja belülről, alulról átalakítani a többségi iskolák belső világát, de ez sokszor akadályba ütközik, mivel nemigen nézik jó szemmel. Csak reménykedhetünk, hogy több az életre nevelés most már ezekben az iskolákban is, hiszen az alternatív iskolák csupán 3%-át teszik ki az összes magyar iskolának. Ami a "life skillek" tanítását illeti: szerintem ez egy örök és fontos vita. Én úgy gondolom, hogy több említett dolog (gyermekvállalás, egészséges életmód, pénzügyek) egyáltalán nem az iskola alapvető feladata lenne, hanem a szülői házé. Mivel ezt sok helyen nem teszik meg, így az iskolára hárul, mi több, sokan a szülői körökben el is várják. Ránk tolnak olyan feladatokat, ami egyértelműen szülői feladat lett volna. A Waldorf közelít egy jó megoldás felé, de úgy gondolom, hogy az igazság valahol a sokféle pedagógiai szemlélet között van, az ezek közti egyensúllyal lehetne értelmes oktatást létrehozni.

  • @kondorbence
    @kondorbence 3 года назад +7

    Bárcsak én is ilyen suliba jártam volna!

  • @nortlet2259
    @nortlet2259 10 лет назад +20

    Kedves Thearlsweat! Pontosan mi az amit egy állami iskolában be kell pótolnod és a Waldorfban nem tudtál elsajátítani? Nem akarok előítéletes lenni, de van egy sejtésem: nyilván az állami iskola által fölállított követelményrendszer, mely egy olyan külső mérőrendszert állít fel, amely az egyén személyiségéből, nagyon kevés, főleg az intellektushoz tartozó képességeket követel. Ez sem lebecsülendő, meg van a maga helye, de egy értelmesebb emberi élet létrehozására még oly kevés. Az én tapasztalatom szerint, azok a gyerekek nem értékelik ezt az iskola rendszert és érzik lemaradottnak magukat, akik nem képesek elsajátítani és egy waldorf közegben kiművelni magukban, azt a fajta képességet, mely a folyamatos önfejlesztést figyelembe véve képes egyfajta önismerettel maga magának mércét fölállítani, mely nem egy ostoba külső követelményrendszernek felel meg állandóan. Vannak olyan gyerekek, akiknek nem való a waldorf, mert csak egy ilyen külső rendszer tudja valamiféle aktivitásra rávenni, persze kényszerből.

    • @andraszahonyi9917
      @andraszahonyi9917 4 года назад +1

      A harcra-sumákolásra felkészítés, a boldog gyermekkor és az önálló gondolkodás képességének megszerzése 3 teljesen külön terület. Aki az egyik úton (viszonylag) tud haladni, már "sikeres". A többség egyiken se -- sajnos!

  • @szilardb9745
    @szilardb9745 6 лет назад +3

    Átáramlott a testemben a modern művészet. Érzem a Nap szeretetét és erejét.

  • @19stoy
    @19stoy 5 лет назад +17

    Szomorú mikor emberek mondanak negatív dolgokat a waldorfrol, mikor igazából fogalmuk sincs róla!

    • @sandorsimonyi8856
      @sandorsimonyi8856 2 года назад

      SZerinted miért? miért pont ezzel van bajuk? mert szar.

  • @zitavarga7159
    @zitavarga7159 Год назад +1

    De drágák❤️‍🔥

  • @HubertTheBeardless
    @HubertTheBeardless 11 лет назад +1

    Értem ! Akkor kitartást kívánok a tanuláshoz, és sikert az érettségin ! :)

  • @kekesbenicseva
    @kekesbenicseva Месяц назад

    Olyan kíváncsi lennék hol tartanak ezek a gyermekek az életükben, mit kaptak ettől a csodás szemléleltmódtól! Biztos izgalmas visszanézni önmagukat ezen a felvételen 😊

  • @bernaeles1072
    @bernaeles1072 7 лет назад +3

    Kedves TheEarlsweat,
    8. után kiugrani az olyan, mintha a felénél abbahagynád..persze, hogy hiányoznak dolgok...:)

  • @TheEarlsweat
    @TheEarlsweat 11 лет назад +2

    Köszönöm !:)

  • @TheEarlsweat
    @TheEarlsweat 11 лет назад +2

    igen 0. osztályos voltam. azt jelenti most 12.-es vagyok és tanterv szerint 11.-es tehát jövőre 13.-ban érettségizem !

  • @HubertTheBeardless
    @HubertTheBeardless 11 лет назад +1

    A második mondat "0. osztályos voltam" részét nem értem. (Azt igen hogy most 12-ik osztályos.) Magyarországon is van nulladik osztály ?

  • @balazsszoke2138
    @balazsszoke2138 5 лет назад

    "Életkor szerint": ez a lényeg!... A ...földi "verseny" kizárásának feltételével? ...Ennyi szülő zárná ki az életéből a versenyt? Ha Istentől indítva...Istenhez érkezve, Akiről mindent tudni kellene ehhez a magasztosnak hírdetett emberi vállalkozáshoz! Kis szentek, hősi feladatok elé állítva! Ha a hősiesség birtoklása a cél, minden rendben!

    • @balazsszoke2138
      @balazsszoke2138 5 лет назад

      Igen, a tekintély tisztelete az ISTENHIT kezdete!

  • @TheEarlsweat
    @TheEarlsweat 11 лет назад +7

    8 évig voltam waldorf iskolás általános iskolában. most állami középiskolába járok rengeteg hiányosságom volt. most 12.-es vagyok 0. osztályos voltam. szerintem a waldorfnak jobban kéne számonkérni a gyerekeket, saját tapasztalatom. A magyar társadalom nem képes befogadni egy ilyen felfogást !

    • @thomasgallo9139
      @thomasgallo9139 2 года назад +3

      Érthető ha a hagyományos iskolarendszer elnyomása ménkűként csapott le reád... Ennek a rendszernek óvodától egyetemig érvényesülni kellene.

  • @lmandjarkel867
    @lmandjarkel867 2 года назад

    8.osztályos Waldorfban tanuló gyerek kb 5. osztályos állami iskolásnak felel meg.Középiskolában ez édes-kevés. Szórakozni jó!

    • @Imrichkowa
      @Imrichkowa Год назад +4

      Aha aztán felnőtt korban jó, ha 30%_ra emlékeznek. Marha sok értelme van ennyi felesleges sz::rt megtanulni, főleg az internet korában…

  • @borisanita3050
    @borisanita3050 8 лет назад +3

    Ha a Waldorf árnyoldalai is érdekelnek, keresd a Waldorf Kritika oldalt a facebookon...

    • @kerri4300
      @kerri4300 4 месяца назад

      Nem találok ilyen nevű csoportot kívülállóként legalábbis.

    • @borisanita3050
      @borisanita3050 3 месяца назад

      @@kerri4300 Már nincs ilyen, csak honlap formajaban. Waldorf kritikák és viták - erre kell rakeresni. Majd azon belül Waldorf iskolák - Kérdések és kételyek. Csak simán a keresőben, nem a Facebookon. Linket nem lehet itt küldeni. Üdv.

  • @tamassyjanos8946
    @tamassyjanos8946 6 лет назад +5

    Az állami iskolák nagyon gyengék. Ateista nevelést adnak. Nem késziti fel az életre őket. Szerintem a keresztény iskolák jobbak.Vekerdy Tamás romboló ateista nézetei károsak. Liberális szabadok lesznek.

    • @4lternative_playz
      @4lternative_playz 5 лет назад +9

      ??? hol itt az ateizmus?amúgymeg..a keresztény vallás sem védte meg a világot a kereszténység nevében elkövetett büntettektol, nepirtastol, inkvizíció címszó alatti kegyetlenkedes, erőszak és öncélú gyilkolaszas alól. miről beszél kedves János? mikor és hol tette a kereszténység jobbá a világot? a náci Németország alatt? vagy azokban a bigott családokban ahol veressel és állandó buntudatkeltessel tették tönkre a gyerekeket? bocsi. én katolikus voltam,de már absztinens. az utolsó mondatát is kifejthetne, mi a baj a szabadsággal? tudom hogy mélyen belénk van verve, hogy ettől felni kell,hiszen akkor sokkal kevesebbe irányítható a tömeg. a liberális pedig nem szitokszo. ha nem tudja mit jelent, olvasson utána kérem. köszönöm.

    • @thebrainsurgeonotto6224
      @thebrainsurgeonotto6224 4 года назад +4

      Nem mondod te jó képességű, h egy évvel ezelőtt leirtal olyat h az állami iskolák ateista nevelést adnak. Miről beszélsz?? Minden iskolát lenyúlt az egyház. Fingani nem tudnak a gyerekek "én vétkem" nélkül. Mellesleg 2020ban ilyen bugris, csirkeszaros, zsellér nézeteket vallani, h a rózsafüzér morzsolgatás és a hátrafelé nyilazás lóról lenne a konvertibilis tudás, egy olyan korban amikor a hozzád hasonló szerencsétleneket egy az egyben pótolni tudja egy macro, vagy egy szar script, akkor be kéne látni h sajnos 300 évvel később születtél mint kellett volna. Meg úgy Magyarország nagy része is.

    • @ingridfabian6970
      @ingridfabian6970 3 года назад

      Te melyik bolygón élsz?