- Видео 137
- Просмотров 74 187
Шо по коду?
Украина
Добавлен 21 авг 2022
🇺🇦 Технічно-популярний подкаст «Шо по коду?» про програмну інженерію та технології. Ділимось досвідом, розповідаємо байки та обговорюємо цікаві теми та новини інформаційного світу.
Ведучі:
‣ пан Ігор → fosstodon.org/@ihor
‣ пан Роман → techhub.social/@rpodoliaka
‣ пан Руслан → infosec.exchange/@ruslan
Ведучі:
‣ пан Ігор → fosstodon.org/@ihor
‣ пан Роман → techhub.social/@rpodoliaka
‣ пан Руслан → infosec.exchange/@ruslan
E16 – Системні менеджери в хмарних інфраструктурах
E16 - Системні менеджери в хмарних інфраструктурах
Просмотров: 625
Видео
E12 - Маловживані мови програмування: Clojure
Просмотров 6092 года назад
E12 - Маловживан мови програмування: Clojure
E03 - Фреймворки та патерни не потрібні
Просмотров 5242 года назад
E03 - Фреймворки та патерни не потрібні
E01 - Спонтанні налаштування та балачки про відкрите апаратне забезпечення 😛
Просмотров 5392 года назад
E01 - Спонтанн налаштування та балачки про відкрите апаратне забезпечення 😛
бляха я пропустив
Прикольний випуск, шкода що не вийшло дивитись наживо! Але таке враження що намагались дуже багато інформації втиснути в один випуск :) Загалом мені здалось, що трохи занадто сильно повʼязали деякі рішення, які насправді не обовʼязково мають бути звʼязані. Я думаю якщо розглянути більше мов то стане більш помітно. Коли я про це думаю то мені здається тут набагато більше вимірів, і вони досить незалежні. Наприклад: 1. Асінк-авейт проти «грін тредів» це зазвичай тільки про наявність кольоровості функцій. 2. Стекфул і стеклес про те де тримається стан корутин («стек» у якомусь вигляді все одно є, тут скоріше про те які структури даних використовуються) 3. Ну і рантайм або вбудований в рантайм мови або віддається бібліотекам (при чому навіть у рантайма кілька рівнів, наприклад менеджмент памʼяті стеків і скедулінг). В С++ і расті є асінк-авейт стеклес корутіни де рантайм віддається бібліотекам (але наприклад С++ забирає на себе саме алокацію фреймів за що отримав багато критики за не зовсім чистоту). Але при цьому для С++ є спроби стандартизувати стекфул грін треди (і є бібліотеки в бусті) які при цьому все ще видають рантайм скедулінга бібліотеці. В Hack є асінк авейт, але стекфул корутіни (як раз з тими трюками про копіювання стеку про які ви говорили) при цьому є оптимізації для корутін які не засинають щоб не робити на них стек взагалі. Ну і більшість рантайму звісно сховано від бібліотек.
27:37 як на мене в джаві користувались threadExecutors. В моєму оточенні ніхто реактивщиною чи ComplitableFuture не користувався, всі плювалися.
8мб стеку по барабану, бо поки ви туди не залізли то памʼять не мапиться. Того віртуальної памʼяті буде використовуватись багато, але RSS буде ок (якщо ви звісно не залізли в ці 8мб)
погоджуюсь
Запозичив собі lualine breadcrumbs. Дякую
фючі не монади
Богдан легенда, можливо і Олега вдасться запросити)?
Класно знову почути Богдана, жаль що їхній канал став на паузу класні теми були
Нарешті не "тяп-ляп конфіг з нуля", а розбір бойової конфігурації. Це є набагато цікавіше
Я тільки про Pijul дізнався, а тут вже і джиуджится з'явилася 😮 дякую за контент)
Бешено плюсую і тематику і формат! Маєте байміекофі?
Сука, встиг написати зв дві секунди до того, як про це сказали в відео :)))
Дякуємо! Посилання на BuyMeaCoffee можна знайти в шапці каналу, або за посиланням нижче: buymeacoffee.com/shopokodu?l=uk
Замахнулися на святе Гіт - найкращий і нічого не треба вигадувати нового. Prove me i'm wrong
Тут повинен бути легендарний мем про стандарти
Як iOS розробнику було цікаво послухати про погляд на Swift зі сторони інших розробників. :)
О, а нам цікавий ваш погляд! Фігні не наговорили? 😅
@ до guard чогось докопались, і сказали, що не бачите сенсу використовувати Swift десь окрім розробки під системи Apple. Його давно вже використовують для писання backend’у, можна використовувати для писання додатків на Android і Windows, як допоміжний. Наприклад, Arc Browser під Windows написаний на Swift. Ще в минулому році Apple анонсували, що Swift можна буде використовувати для програмування мікроелектроніки. А у всьому іншому ваше розуміння відповідало реальності, приємно було вас слухати. :)
53:35 стосовно варіативності мені завжди хочеться згадати легендарний ruby, ось там це філософія ціла
nvzone/showkeys - Minimal Eye-candy keys screencaster for Neovim
от де ви були місяці два тому)) як раз налаштовував собі
Мені почащастило більше, тіко вчора тим вімом зайнявся. Порог входу не низенький)
emacs краще все рівно
Навіювати свій досвід, щоб почати срач - такий собі прийомчик)
Дякую за сгрім, було дуже цікаво, багато чого дізнався З приводу кольорів це наче проста тема, але як тільки діло дойде до кольоросприйняття, то все, габела, я на приклад не бачу майже всі цифри в таблиці Рабкіна, а окремо все норм. helix як ковток свіжого повітря, особливо з підходом "все з коробки", але поки що нема плагінів, хоч скоріш за все вони будуть, і буде це на Scheme/Steel (An embeddable and extensible scheme dialect built in Rust.) але це не точно.
Особисто мене Helix підкупає тим, що з підходом "все з коробки" необхідність в плагінах зводиться до мінімуму. Є щось чарівне в тому, що в тебе стандартний текстовий редактор, що працює всюди однаково. Це дуже відрізняється від сьогоденного NeoVim, де мій NeoVim відрізняється від NeoVim мого сусіда так сильно, що окрім базових речей немає нічого спільного. 🙂
Поділитесь репозиторієм на дотфайли що були відео?
Звісно! github.com/ikalnytskyi/dotfiles
@@shopokodu якшо шо то там було d2w)) delete two wrods change 5 words і тд
Найс нарешті цікавий двіж) можна вічно дивитись на чужі дотфайли) Ще б флешки не кидали вночі оце на стрімі. Ви ж шарите як мелінеали дуріють від дарк мода.
Ну ви пане так вже кажете, ніби до цього було не цікаво🙃
@@tomsage24 цей особливо цікаво)
З всіх пінгвінів вподобайка🐧
Я шось пропустив? Якісь поїхавші знов забороняють святкувати новий рік в Україні? І що значить «треба» дарити подарунки на Різдво? Хто це сказав? А якщо я не християнин?
Так, ви щось пропустили. Пропонуємо вам переслухати ще раз, більше уважніше цього разу.
2:30 о це мій комет, як завжди подкаст крутий❤
В вечір суботи як ковток свіжого повітря
94 перегляди за час стріму💪 Потужна потужність💛💙
Дякую за ваш подкаст, чекаю нові випуски! Успіхів в новому році!
Дякуємо, що ви з нами! ❤️
я, як користувач nixos екосистеми, можу заявити, що це доволі зручно. Але перед цим треба дууже сильно напрягтись) я, як користувач helix, можу заявити, що це доволі зручно. Але я ніколи не користувавсь vim keybinds, тому не можу сказати, чи легко здійснювати перехід) я, як користувач wezterm, можу заявити, що це доволі зручно. Але оскільки він не такий "хайповий", то там поки не дуже підтримка wayland)
Йой, що я пропустив...
😅
буду переходити на ghostty. Хоча так як є tmux то я щось не розумію нащо ці усі таби в самому терміналі. Але у Alacrity є кацапський контрибютор. Поки на WezTerm. Nix для мене це утиліта року. Але часу я вгатив нормально на нього. Просто так склались зорі. Зараз у мене на Маку повністю уся ось сконфігурована nix-darwin. (Але починав я з NixOS).
Хтось зрозумів про нативний термінал? Чим воно відрізняється від будь чого иншого?
Використовує нативні діалогові вікна, тому доступні інпути, які розміщені у заголовку вікна
Під «нативним» мається на увазі фреймворки та тулкіти, що є рідними для операційної системи. У випадку macOS - це SwiftUI та Metal для GPU рендерінгу. У випадку Linux - це GTK (+libadwaita) та OpenGL. Відрізняється це від іншого тим, що, по-перше, такі застосунки виглядають рідно, тобто не виділяються на фоні інших застосунків, як то Slack чи VS code, чи Kitty. По-друге, вони не потребують багато ресурсів і дуже часто є енергоефективними. По-третє, не порушують загальних UX концепцій тієї чи іншої операційної системи.
@@ikalnytskyi ви коли це пишете вас не засмутило що два відкритих термінали (один з понтом нативний, а другий з понтом - ні) виглядали абсолютно однаково? таймкод скинути? які нафіг уі-концепції у терміналі?
@@Ukuraina-cs6su Ні, не засмутило. Бо це порівняння не мало жодного сенсу, бо пан Руслан показав два нативних термінала. iTerm2 є нативним терміналом для macOS. Візьміть будь який не нативний термінал (Kitty, Warp, WezTerm, etc) і порівняйте.
🎉🎉🎉🎉🎉🎉🎉🎉🎉🎉🎉🎉
Ще про fish. Його переписали із C++ на Rust. Тепер US Government compliant ✔️
Які проміжні ланки між мікросервісами і монолітами? Очевидно що моноліт - це мегасервіс, тому... проміжні ланки - це мілісервіси і кілосервіси. А між останніми двома очевидно serviceless :) Якщо серйозно, то ось цікавий плейліст на тему: ruclips.net/video/t6nkR_CJ-0A/видео.html Хоча виглядає дещо уривчастим і незакінченим. Насправді мені б і самому хотілося б запустити якийсь проект на мікросервісах. Чому? Щоб скласти враження. Бо поки не спробуєш... Ну і ще в деякій мірі пов'язана сторінка: web.archive.org/web/20240224213818/www.gruntwork.io/why-prod-is-down/
Ех, пройшлись по моїй професії 😅
Хорошо пройшлись? Якісно? 😅
@@shopokodu багато що доречно :)
Для мене основна цінність LLM це пошук і пропозиція рішень на вузькоспеціалізовані запити. Раніше для реалізації певної фічі доводилося копати документацію, яка зазвичай дуже не очевидно написана, або гуглити з перемінним результатом. Наприкінці цього процесу, який в особливо клінічних випадках міг займати години, ні про яке ефективне і оптимальне написання коду вже не йдеться, все відкладається через "зварений" мозок в процесі пошуку або дебагу чергової "unknown error". LLM пропонує варіанти, які після деякого доопрацювання напильником є тим, що ти шукаєш, при чому цей результат за хвилини а не за години "monkey job'інгу"
про 2+2, будь ласка не питайте його чи впевнений він в тому, бо юзаю його для хелсчеків 😂
Помітив дві основні проблеми під час використання LLM для створення чогось трохи більшого ніж декілька функцій: 1. Не тримає контекст. В одному місті виправляє, в іншому, вилазить нова проблема. В принципі, про це говорили у випуску. 2. Щоб написати щось масштабне, треба дуже деталізовано розписати умови. І тут ми стикаємося з тим що описано в пункті 1, але це не основна проблема. Основна проблема в тому, що ми коли деталізуємо умови, фактично пишемо програму на натуральній мові, яка для цього не призначена і простіше робити це на мовах, які були створені спеціально для цього, тобто на мовах програмування. Технологія цікава і в певних задачах спрощує роботу, але порівнювати ШІ з людським інтелектом, чи очікувати що він має до нього скоро наблизитися - це фантазії.
Саме так, зайвим є намагання антропоморфувати технологію. Про це ще класик говорив 😉
Коментар для просування, сміливо пропускайте :) Користуюсь ллмками майже щоденно. Мій основний юз-кейс це "Give me an example of how to do X on a Y programming language (platform, framework, whatever...)", тобто в основному для того щоб отримати якийсь напрямок вектору вирішення задачі. Але були й задачі які вирішувались 100% claude, наприклад: мав пачку одноманітних тікетів де потрібно було на пітоні парсити лог файли (задачі по суті підібрати регулярки яким розпарсити різноформатні секції файлів) і віддати json, і от я не знаю слів якими можна описати моє небажання виконувати такі задачі (без "штучного інтелекту" :) ). Вважаю що якщо є такі інструменти то варто їх використосувати, при тому що бенефіти явно переважають. З іншого ж боку я вчився писати код ще до цього всього, самостійно вирішуючи кожну проблему гуглінням й безкіненчими пошуками на форумах, сьогоднішні джуніори вчаться й працюють в кардинально інших умова. Добре це чи погано нехай кожен для себе вирішить сам. Дякую за підкаст. У кінці цього випуску говорили про SRE як можливо наступну тему - було б дуже цікаво послухати.
А чого не попросити ChatGpt згенерувати код, а Genini - тести до нього. Крім того, якійсь третій LLM можна нав'язати роль компілятора/інтерпретатора та заставити "виконати" тести та отримати результат ;)
01:00 мабуть ні, схоже вводив неправильно пароль до судо, і мене записали до колоночки нечемних
😢
Коли вже хоч ви з телені злізете? :(
Маєте на увазі з телеграму?
Пане Ігоре, стосовно LDD на маку спробуйте otool -L /usr/lib/ssh-keychain.dylib
як вам джс і тс ?
На жаль, жоден з ведучих не писав на JS та TS комерційно, то дуже важко дати коментар. Пан Ігор, наприклад, трохи розважався з JS років 15 тому, але з того часу екосистема і мова не стояли на місці і дуже змінились. :)
Супер подкаст! Дякую. Але не «показчик», а «вказівник». Він же нічого не показує, лише вказує на розставання обʼєкту в памʼяті.
Good.
Був баг у гуґл пей. А може ще досі є)) Довго пояснювати, розказувати деталі і розписувати всі кліки та результати. Головне, що поновила спонсорство на каналі
Дякуємо, за підтримку! 💙💛
Викидайте айфони взагалі всі))
🫡
проЄкт ((( новий дибільний правопис
ruclips.net/video/-49TpYjvJQs/видео.html