- Видео 111
- Просмотров 915 305
Łukasz Kwapiszewski ElektroKwapi
Польша
Добавлен 22 фев 2013
#ElektroKwapi Rozkładanie przewodów w pojedynkę.
W tym filmie chciałem pokazać jak sobie radzę z rokładaniem przewodów. Da się to robić w miarę sprawnie ale nie bez odpowiednich "pomocników".
Pozdrawiam,
#ElektroKwapi
Pozdrawiam,
#ElektroKwapi
Просмотров: 2 402
Видео
Maskownica do plombowania #ElektroKwapi
Просмотров 6713 месяца назад
Jak w tytule. Giętarka zrobiona na szybkiego z tego co było. Tak aby wykonać maskownice do RBK. Wykonana raz lecz będzie służyć już wiele razy! Drut 0.5mm Długość 60cm Prąd pracy ok 5A Napięcie pracy ok 18-19V Pozdrawiam, ElektroKwapi #ElektroKwapi #giętarka #elektryka Muzyka: Don't Stop Turn It Up Muzyk: Glow Stick
Rozdzielnica budowlana #elektrokwapi
Просмотров 7743 месяца назад
Rozdzielnica budowlana. Ważny element na budowie jednak często zaniedbywany. Rozdzielnica F-Elektro CAJA 12M uzbrojona w RCD oraz wyłączniki nadprądowe. Programik Unifilar Muzyka: Midnight Fever Muzyk: AI Music #elektrokwapi #elektryka #rozdzielnica #unifilar #felektro #F-Elektro
#ElektroKwapi Sprzątanie rozdzielni. Dokładnie obwodów.
Просмотров 8265 месяцев назад
#ElektroKwapi Sprzątanie rozdzielni. Dokładnie obwodów.
#ElektroKwapi przenosi licznik cz.2
Просмотров 3,6 тыс.6 месяцев назад
#ElektroKwapi przenosi licznik cz.2
#ElektroKwapi przenosi licznik energii
Просмотров 2,6 тыс.6 месяцев назад
#ElektroKwapi przenosi licznik energii
Radiowy sterownik semafora #ElektroKwapi
Просмотров 3897 месяцев назад
Radiowy sterownik semafora #ElektroKwapi
Kobyłki warsztatowe. NEO 84-145. #ElektroKwapi
Просмотров 1,6 тыс.9 месяцев назад
Kobyłki warsztatowe. NEO 84-145. #ElektroKwapi
Szczypce do wykrawania. KINIPEX 906120. ElektroKwapi
Просмотров 93910 месяцев назад
Szczypce do wykrawania. KINIPEX 906120. ElektroKwapi
Licznik energii w nowym miejscu?! To proste! #ElektroKwapi
Просмотров 10 тыс.10 месяцев назад
Licznik energii w nowym miejscu?! To proste! #ElektroKwapi
Magnetyzer do wkrętaka. ElektroKwapi
Просмотров 34611 месяцев назад
Magnetyzer do wkrętaka. ElektroKwapi
Opisywanie rozdzielni elektrycznej. ElektroKwapi.
Просмотров 74911 месяцев назад
Opisywanie rozdzielni elektrycznej. ElektroKwapi.
Kotwy chemiczne. Moc NIE tylko dla Elektryka!
Просмотров 3 тыс.Год назад
Kotwy chemiczne. Moc NIE tylko dla Elektryka!
Genialna lampa robocza! NIE tylko dla Elektryka!
Просмотров 994Год назад
Genialna lampa robocza! NIE tylko dla Elektryka!
Lokalizacja kabla pod ziemią. CEM LA-1012
Просмотров 8 тыс.Год назад
Lokalizacja kabla pod ziemią. CEM LA-1012
Idealny pomocnik Elektryka! #ElektroKwapi
Просмотров 2,8 тыс.Год назад
Idealny pomocnik Elektryka! #ElektroKwapi
Auto robocze Elektryka. Burdel na kółkach #ElektroKwapi
Просмотров 1,7 тыс.Год назад
Auto robocze Elektryka. Burdel na kółkach #ElektroKwapi
Najlepszy tester? Odpowiadam! #ElektroKwapi
Просмотров 22 тыс.Год назад
Najlepszy tester? Odpowiadam! #ElektroKwapi
Lampy ogrodowe. Łączenie. #ElektroKwapi
Просмотров 821Год назад
Lampy ogrodowe. Łączenie. #ElektroKwapi
Czy IP jest ważne? Dławiki i hermetyczność. #ElektroKwapi
Просмотров 794Год назад
Czy IP jest ważne? Dławiki i hermetyczność. #ElektroKwapi
Szlifierka może mieć i 1000 W ale bez obciążenia pobiera może z60w. Jedynie w momencie startu masz pik na pół sekundy. Test bardzo nie miarodajny. Mimo wszystko doceniam pracę.
Czy kable może być pod napięciem?
"Jestem starym wyjadaczem lutownic "- No to zaczynamy wyjadaczu ;) 0:35 TO NIE LUTOLA !!!!! Doinformuj się... Wprowadzasz ludzi w błąd .. ZDZ a lutola to zupełnie inne firmy. Polskich lutownic było sporo :) ZDZ łódź, lutola, z bielska TYP TT-B-B, tex i kilka innych :D Kolejna sprawa waga - W zdz tranformator z blachy zwijanej - lepsza sprawność , czarna zwykły rdzeń przekładany - gorsza sprawność , więc trzeba dodać więcej blachy :) stąd większa waga :) To tak jakbyś płakał ,że tranformator toroidalny 100wat waży mniej od transformatora tradycyjnego "EI " 100w ;) 3:25 - nie nie wiem.. tylko partacze niszczą gwinty.. kto ma choć troszkę rozumu , wie by dokręcać z czuciem.. Chcesz symetrycznie zaciśniętą śrubę ?? to sobie podłuż coś z drugiej strony ... aż takie trudne, kawałek przewodu mniejszej średnicy podkładasz i już masz... równomiernie. Z tej czarnej bardzo łatwo wypadnie ten grot ;) Bo nic ją nie blokuje przed odwinięciem się ;) w ZDZ po ta są zagłębienia ;) 4:36 Gość ma różne grubości grotu i porównuje która lepiej grzeje :D GENIUSZ !! Włącza a nie włańcza- aż uszy bolą. 5:10 nie myślałeś..... i już nie nagrywać .. bo wiedzy żadnej nie masz. Aż wstyd serio ! Takie porównania to sobie można włożyć do kosza... Zakładasz ten sam grot , robisz pomiary poboru prądu, temperatury itd i na tej podstawie możesz ocenić która mocniejsza/lepsza a nie jakieś subiektywne oceny. Rozumie ,że to reklama czeskiej lutownicy ??? :)
Jak był ktoś zmuszony lutować osiem godzin trsnsformatorówką to wie że ta czeska jest dobrą lutownicą. Czy lepszą? To zależy. Większość krtykujących chyba nie lutowało tą lutownicą a krytykuje jakby to było jakieś badziewie a tak wcale nie jest.
Po wsadzeniu kabli do puszek, uzupełniasz lukę między puszką a pustakiem na przykład pianką?
minus takiego urządzenia to jego dokładność względem naładowanej baterii
Lepsza jest lżejsza niż cięższa o tej samej mocy. Im cięższa tym ręka bardziej nieprecyzyjna.
Mam - Lutola2A produkcji Spółdzielni Technika w Łodzi.Jest ze mną od 1985" roku.Żaróweczka nadal działa a nie miała lekko -pracując w ZURT i potem punkcie napraw RTV.Mam zdz ale to nie to.Lutola po prostu leży mi w ręku.Obudowa z zielonego tworzywa - nie wiem co to jest.Spadła mi setki razy i nic się nie stało.
Witam a jakie byłyby koszty czynności u elektryka?
Młody człowiek i mało widział. Mam lutownicę transformatorową zakupioną w 1969 roku ( ma już 56 lat bezawaryjnej pracy). To był wyrób rzemieślniczy i mocowanie grotów było takie jak w tych czeskich. Oprócz popularnych lutownic ZDZ produkowane były także lutownice w obudowie ebonitowej w jakimś zakładzie w Warszawie. Niestety miały specjalne groty (tego nie dało się zastąpić kawałkiem drutu) i przez to były mniej popularne. Żarówka w lutownicy? A jaki problem kupić diodę LED w oprawce żarówkowej i po drobnej modyfikacji mieć niemal wieczne oświetlenie?
Szkoda, że nie rozwinąłeś tematu unita - opinia że nie warto ale bez uzsadnienia trochę za mało. Ja właśnie kupiłem Unita 18c wyszedł mnie około 130 zł (kosztował 160 ale miałem cash back w jednym banku i zwracali ~30% za zakupy na allegro). Przeglądałem sobie recenzje tego typu mierników na YT. Opinie są różne ale praktycznie zawsze znajdują się osoby, którym nawet te najdroższe modele nie odpowiadają . Ostatecznie też zostaje parametr cena / jakość no i kwestia tego do czego taki miernik ma być używany. Myślę, że taki UT18c do domowych zastosowań spoko daje radę.
Bylem kilka dni temu na awarii. Żyły zagięte byky przegrzane i upalone, żyły proste były w dobrym stanie. Zaginamie żył nie jest zgodne z zaleceniami producenta i yal naprawdę nie rozumiem tego fenomenu. Żyła zagieta to tak jak by wprwadzic dwie żyły pod jeden zacisk ktore moga prezyc i po czasie sie tak ułożyć ze zwieksza niepewność docisku.
Mam takie szczypce tylko z wurth ale wyglądają identycznie. Niestety 3x1,5 już nie ogarnia.
3x1,5 na naszym rynku bardziej przypomina 3x1 😁 stąd ten problem. Potwierdzam. Dla NASZEGO 3x1,5 izolacja zewnętrzna jest na pograniczu lub wręcz nie łapie. Pozdrawiam!
Szczypce genialne!
Nie są idealne ale w wielu sytuacjach niezastąpione! Dzięki za komentarz 😉
Cztery narzędzia żeby kabel odizolować 👍 Ja bym użył do tego rurki knipexa.
Rurka Knipexa jest genialna. Używam wersji innego producenta. Jest o niej pełno filmów stąd chciałem coś mniej popularnego zaprezentować. Dzięki za komentarz!
Fajne te bloki na żyły N jaki to producent?
Mega fajne gniazda... dobrze ze dorzucasz cos takiego...
Dzięki! 🙂
Nie rozsądniej było użyć drutów 🥴
Nie 🙃 skoro producent już zrobił za mnie to zadanie. Nasza Polska firma KOS wykonuje gniazda już fabrycznie połączone wewnątrz takimi solidnymi mostkami. Nie widziałem porządniejszej metody. Łatwość podłączenia i szybkość plasuje te gniazda na 1-miejsce. 7 lat gwarancji też o czymś mówi! Po Twoim komentarzu wnioskuje że nie wiedziałeś iż takie gniazda ktoś produkuję. Zostań na moim kanale a może coś jeszcze ciekawego Ci się przyda. Dzięki za komentarz! Pozdrawiam!
Witam I taki zwykly bez Invertora agregat do domu można podłączyć? Co ze elektronicznym sprzętem wrażliwym na jakośc przebiegu sinusoidy prądu zmiennego?
Prawie to czego szukam, tylko jak to potem rozłaczyć ;)
Bardzo łatwo 😉 przyciskasz zwalniacz i wyciągasz przewód. Możesz użyć wielokrotnie. Pozdrawiam!
Ja jutro zaczynam wędzenie . Pozdrawiam
A co zrobiłeś z farbą w środku szaf? Zjadasz ją?
O jednak trafił się czepialski przed świętami 🙈 Kolego, nie zjadam 😉 Szafa jest pomalowana na zewnątrz. W środku jest bez farby. Wypalona tyle razy że czarna w środku od wędzenia. No nawet bym nie pomyślał żeby to tłumaczyć a tu proszę ktoś się znalazł co chce ugryźć. Internet ma dobre strony ale tyle samo jak nie więcej złych. Życzę dużo pozytywnej energii i cieszyć się nawet małymi rzeczami. Świat nie jest idealny i nie ma co tracić czasu na gryzienie 😉
Oczywiście szafy uziemione 😂
Oczywiście! 😂
Po pierwsze pokaż z przewodami. Po drugie. Tynk do okoła i już? Czy może piana? Jak to się obsadza?
Zawsze 🫡
Super! Pozdrawiam!
A o lutownicach TEX (tych prawdziwych) to Kolega słyszał? Mam taką od czasów Technikum Elektronicznego, czyli od drugiej połowy lat 80-tych ub. wieku. A ZDZ z tamtych czasów, to była cegła i też niezniszczalna! To tak dla celów edukacyjnych...
nagrywaj stereo a nie raz w lewej słuchawce słychać a zaraz tylko w prawej
A wiecie do czego można taki twister jeszcze na remoncie wykorzystać? Odwracasz wiadro, stawiasz na górze twistera i masz platformę obrotową do smarowania płytek przed położeniem. Na zachodzie są takie specjalne nakładki na wiadro, które można kupić a tak samemu można "zrobić"
Dzięki za ciekawy patent!
Ale po chu. Tu bruzdujesz ? ,jak i tak tynk przykryje kabel
Gdy mam już otwory wywiercone koronką 72mm, to podejdą te pierścienie?
Może być ciężko wcisnąć. Raczej nie będą pasować.
U mnie mnie tak zawinął jakiś elektryk, po 15 latach zaczęło wybijać zabezpieczenie różnicowe prądowe, okazało się że połączenie się poluzowało i nadpalilo obudowę.
Nie i jest najgłupsze co można zrobić. Robisz mikropęknięcia żyły. W połączeniu z wibracjami buynku za kilka lat ta żyła pęknie i będzie luźne połączenie. Sprawdzone w praktyce na wezwaniach awaryjnych.
Szanuje takie poczucie humoru 💪
@@ElektroKwapi Ponad 20 lat doświadczenia. Wielokrotnie widziałem co się dzieje z takimi połączeniami po kilku latach. Na szynie uziemienia to pół biedy, ale w zabezpieczeniu S naprawdę potrafią narobić bigosu.
Głównego N-a nawet przez dwa zaciski 😊
No dobrze ale co dają właściwie te pierścienie? Bo ani to lepiej niż klej nie trzyma ani nie przyspiesza pracy,czasu zchodzi jeszcze więcej bo otwory muszą być wywiercone z większą precyzją. Ja tu nie widzę wartości dodanej.
Fluke T150 musi być słaby, bo nie wibruje.
Punkt styku
Gdzie można znaleźć ten film z samorobka?
Nie. Jeżeli ma się przewód upalić to lepiej w rozdzielnicy.
Ta aparatura nie wzbudza zaufania 🫣
Też tak uważam , spotykam te aparaty i daję wybór wywalam wszytko lub nie podejmuje się roboty
Mam inne zdanie. Nie miałem ani jednego przypadku błędu producenta lub awarii z winy tych aparatów. Z innymi tanimi bywały problemy. Zwłaszcza RCD. Te trzymają parametry a zarazem nie kosztują fortuny. Klienci jedni chcą Hagera bo ich stać i czują potrzebę Marki a inni nie. Nie trzymam się kurczowo jednego. Montuje Schneidera, Hagera, Eatona.. Ma to działać! To główne kryterium. Dzięki za komentarz i pozdrawiam!
Nie
Panie kolego gdyby zacisk śrubowy na szynie PE lub N miał blaszki pomiędzy śrubą a otworem ( dobre kostki tak mają ) nie dochodziło by do wcinania śruby w przewód co powoduje jego lekkie podcięcie dlatego ja zawsze robię na tak zwane U ładnie ściśnięte że sobą. Tak jak na filmiku żyła nr10 PE ma lekkie oczko ja ściskam to razem. Byłem już na kilku instalacjach gdzie ludzie grzali grzejnikami w domach i żyły wpięte na wprost były za mocno dokręcone przez co zaczęły się grzać.
Dziękuję za komentarz 🙂
Kup Hilti otwornice, kosztuje 1300 zł ale robi robotę
Nie z prostego powodu. Fizycznie nie zwiększa to przekroju żyły (ta pozostaje nie zmienna więc więcej prądu nie popłynie) a po drugie w wielu miejscach blaszki nie są płaskie a mają wygięcie i zawijanie tak naprawdę pogarsza styk a nie poprawi.
W aparaturze, gdzie styki są klatkowe, takie zawijanie ma sens. Powierzchnia styku będzie większa. Natomiast takie zawijanie pod "śrubę" jak to w tego typu szynach (czy tam mostkach) według mnie nie poprawiana wręcz pogarsza styk. Przyznając się, pierwszą instalacje popełniłem w wieku 16 lat (16lat temu). Tam nie zawijałem (bo nie wiedziałem, że można 🤣) obwody dość mocno obciążane a po ostatnim przeglądzie nie widziałem żadnego problemu. Wszystko jak w dniu podłączenia 😉 i to na aparatach Bemko z Castoramy 🤣
@@piotrkochanski681 Nigdzie nie ma sensu. Gdyby miało sens to producenci robiliby styki pod takie rozwiązanie. Same z tego problemy, a korzyści zero.
Zdania podzielone. Uczyli mnie, żeby robić oczka, a na budowie w Niemczech kazali nie robić.
Nie kazali, to nie robiłeś, mimo, iż uczyli cię, żeby robić?
@krisgw1787 dokładnie tak. Jestem podwykonawcą i zleceniodawca się na koniec podpisuje, więc to jego zdanie jest ostateczne i muszę się dostosować. Grubej żyły nie zawiniesz, niektóre styki mają wcięcia na przewód i wtedy zrobienie oczka "przesuwa" żyłę z miejsca tego wcięcia, więc też nie dobrze. A w sumie większość przypadków to połączenie na wcisk. :)
Hey. Ile masz żył z rolety ja mam 6. 3 zasilające oraz 3 sterujące. Z tego co widzę używasz L, N zasilanie wiadomo ziemię w wago, oraz góra doł a co jeśli mam 3 przewody od sterowania rolet góra dół. Też pościłem 5x1,5 do wszystkich rolet z zamiarem centralnego sterowania 😁 pozdrawiam
Zawijanie było modne 30 lat temu :P
Kiedyś fachowcy to byli fachowcy 😉 Dzięki za komentarz!
Tak
Tu nie było przykrecone w ogóle. Byłby ślad na drucie
Za duzo roboty 😂 ja nawet nie sciagam izolacji 😂
Takie poczucie humoru szanuje 😉 Dzięki za komentarz!
Ja nawet nie wprowadzam do rozdzielni. Szkoda czasu.