- Видео 51
- Просмотров 161 091
ПроArt (історія мистецтва)
Украина
Добавлен 28 янв 2018
Цей канал створено в першу чергу для студентів та учнів, які вивчають історію мистецтва. Але не тільки для них, а й для широкого кола користувачів мережі, які цікавляться мистецтвом.
Мистецтво Візантії
Мистецтво Візантії є одним із ключових явищ середньовічної культури, що об'єднало античну спадщину, християнські традиції та східний вплив. Його розвиток тривав майже тисячу років - від заснування Константинополя в 330 році до падіння імперії в 1453 році. Візантійське мистецтво відоме своєю сакральною іконографією, мозаїками, фресками та архітектурою храмів, таких як знаменита Свята Софія в Константинополі. Головна мета цих творів полягала в духовному піднесенні й відображенні божественного світу, що досягалося через стилізовані образи, глибокий символізм та яскраву декоративність. Вплив Візантії простежується в мистецтві православного світу та багатьох європейських культур.
Просмотров: 3 084
Видео
Художній метал Стародавнього світу
Просмотров 2252 года назад
Текстовий матеріал за цим посиланнямarshistorian.blogspot.com/2020/03/1.html
Європейська порцеляна 18-19 століття.
Просмотров 4083 года назад
Історія європейської порцеляни починається з наслідування китайських зразків. І це не дивно: порцеляна вважається найшляхетнішим найдосконалішим видом кераміки. Порцеляна відрізняється тим, що її маса біла не тільки на поверхні, але на зламі. І секрет цього «чуда» був спочатку відомий лише на Сході. До початку 18 століття в Європ не знали хімічного складу твердого фарфору з його специфічними ...
Живопис українського бароко
Просмотров 2,1 тыс.3 года назад
Українське бароко - не просто відлуння європейського мистецтва, запозичення та пристосування його художніх принципів до культури нашого народу. Це - створення унікального за своєю виразністю та національним колоритом художнього стилю, який затвердив самобутність української культури визначив її подальший розвиток.
Французька кераміка епохи Відродження: фаянси Сен Поршер, Б. Паліссі.
Просмотров 1993 года назад
Паралельно з майолікою з XVI ст. починають виробляти фаянс. Перше європейське фаянсове виробництво з'явилося у французькому містечку Сен-Поршер. Близькими до фаянсу були твори французького майстра Бернара Паліс , назван "сільськими глинами". Це чудов твори, що тепер викликають загальну увагу здивування.
Імпресіонізм: витоки, ідеї, герої
Просмотров 8934 года назад
Імпресіоністи прагнули передати безпосереднє враження від оточуючого середовища, враження, передусім, від сучасного міста з його імпульсивним, різноманітним життям. Це враження вони прагнули втілити на полотні, створивши живописними засобами ілюзію світла повітря. Для цього вони розклали колір на основн кольори спектру, старались писати чистим кольором, не змішуючи його на палітр використовую...
Італійська майоліка
Просмотров 2584 года назад
Словом «майоліка» в XV ст. в Італії позначалися фаянси, що вивозилися з Іспанії. У той час валенсійськ фаянси вважались творами мистецтва, тод як венеціанськ майстри виготовляли тільки посуд для домашнього вжитку. У XVI ст. термін «майоліка» почали вживатися до італійських фаянсів. Спочатку італійська майоліка, ще досить примітивна, мала майже виключно побутове призначення. Але згодом тут поча...
Раннє Відродження
Просмотров 5904 года назад
Еволюція мистецтва Раннього Відродження в Італії представляє картину виключно складну різноманітну. З перших десятиліть 15 ст. Флоренція зайняла провідну позицію в галуз культури та образотворчого мистецтва. Долаючи середньовічн традиції, велик флорентійськ майстри здійснили революційну художню реформу, що спричинила стрімке становлення нового, реалістичного мистецтва
Український живопис класицизму і романтизму
Просмотров 4,9 тыс.4 года назад
Український народ, на нещастя для себе, далеко частіше віддавав свої найкоштовніш художн сили сусіднім народам, ніж сам їх діставав від чужих. Д.Антонович (1923) З України вивозились до Петербурга та Москви книги, твори мистецтва, передусім талановитих людей, які, переважно, не поверталися додому. Однак, вишколюючись віддаючи своє мистецтво чужій країні, вони у творчост надихались духовними с...
Косівські Кахлі майстер клас з Наталкою Фіцич
Просмотров 5324 года назад
Косівськ Кахл майстер клас з Наталкою Фіцич
Український живопис доби бароко
Просмотров 4,5 тыс.4 года назад
Декоративність становить одну з найприкметніших ознак українського художнього мислення. І якби бароко не мало б жодних інших заслуг перед українським мистецтвом, воно все одно посіло б почесне місце в його історії лише тому, що саме йому судилося найповніше передати притаманний українському національному характеров потяг до святковості, поетичності, смак до яскравих барв, рясного рослинного орн...
Постмодернізм
Просмотров 11 тыс.4 года назад
Постмодернізм (постмодерн, поставангард) (від лат. post - «після» модернізм), сукупна назва художніх тенденцій, що особливо чітко позначилися в 1960- роки як характеризуються радикальним переглядом позиції модернізму авангарду.
Монументальний живопис України 14-16 століття
Просмотров 1,7 тыс.4 года назад
На творчост художників-монументалістів цього періоду позначилися впливи мистецтва Київської Русі, балканських країн, Німеччини, Італії, а також живопису іноземних майстрів, що працювали на території України. Головне місце у розписах посідає страсний цикл - прагнення передати співчуття до страждань Христа, індивідуальн риси та емоції людей. Більше про українське мистецтво 14-16 століття за посил...
Мистецтво Фландрії 17 століття (живопис)
Просмотров 6965 лет назад
Мистецтво Фландрії 17 століття (живопис)
Європейські шпалери Середньовіччя і Ренесансу
Просмотров 2655 лет назад
Європейськ шпалери Середньовіччя Ренесансу
Український живопис кінця 19 - початку 20 ст
Просмотров 6 тыс.6 лет назад
Український живопис кінця 19 - початку 20 ст
Дуже круто!
дякую
з перших хвилин захоплює😮🫶🏼
незрозуміло, де тут *український* живопис, але назвемо його українським
Слава Тобі, Боже наш, слава Тобі !
Ось воно , УКРАЇНСЬКЕ ПРАВОСЛАВ'Є, з 1054 року Константинопільського Патріархату не спохаблене московством, як явищем потворно-ганебним в суті свого існування!
Слава Ісусу Христу! Навіки слава Богу!
ВІЧНА УКРАЇНА !
Велич зображень у монументальності !
На фресці групового портрета Ярослава Мудрого, хоч зображення крізь майже тисячоліття не дуже чітке, але явно видно, що постать Ярослава Мудрого зображена без "масквацкоі" бороди ! А нам герасимов на реконструкціях по черепу, Ярослава Мудрого ліпив з бородою!🤔
Княжі часи України !
👍🇺🇦 !
👍🇺🇦 !
Велична епоха !
Зовсім невідомі імена. Велика вдячність автору за таку глибоку працю. Продовжуйте освітлювати імена українських митців
Могли би щось додати про українську порцеляну. Ми також Європа.
Дякую за відео, маю надію Ви продовжете розповідь, краще цикл відео про художню кераміку різних країн з Українськими виробництвами звісно. Прохання показувати маркування трізних років і зазначити вартість.
Цікава , та пізнавальна інформація, єдине що шкода не показали клейма..
Чотко клас
Можна якось це краще зробити/
Фігня
Где 8 основных понятий модерна? Мне час до срока сдачи остался
імба
После этого ролика у меня появилась шиза, спасибо.
Это самое необходимое для произведений в жанре модернизма!
Привет,Я из 2022
Я з 2023
З 2024 р.!
Мене вразила кераміка Паліссі ,а саме « Сільський посуд». Раніше не знала ,що таке існує. Надзвичайно цікаві твори!
Дізналась багато цікавої інформації для себе)Взагалі навіть не знала звідки походить сам фосфорний посуд . Я побачила розвиток китайської і японської кераміки , як він відрізнявся один від одного і вдосконалювався . Це дуже цікаво! Мене вразила кераміка епохи Шести династій . Не могла уявити, що на глечиках можна створювати багатофігурну скульптурну композицію створену барельєфним , горильєфним зображенням. Також мені запам’яталась кераміка династії Сун та династії Мін.
ЪÿЪ
Найбільше сподобалось кераміка династії Цин, особливо кераміка розписана в рожевих і зелених тонах)
Мене захоплює досконалість і вишуканість Китайської та Японської кераміки.Особливо мені сподобалась кераміка династії Цин.
Дуже цікаво було спостерігати за розвитком керамічного мистецтва Сходу. Найбільше запам'яталася кераміка "селадон", кераміка династії Мін, та Цин. Вироби ніби прості, мінімалістичні, та водночас вишукані. А як гарно виглядають кобальтові розписи на білих виробах...я завжди десь бачила їх, але тільки зараз дізналась, звідки вони походять.
Ъ
Hi,)
@Sqd Murzik если это парень то ему кажись не повезло
Прекрасна презентація, дякую автору.
Ну такое
Спасибо, зачётно, помогло на кршке
7t3sd4g
1000-7?
Бит качает
Да
Топ трек
Чуууваааак
Ото тільки до половини музики і все?...
В є в'язання спицями та гачком.вишивка
Дякую вам! Це дуже цікаво. Картини просто відносять мене в ту епоху. Мене надихає краса українського села☀️🧘
А озвучить не ?
Кожний виріб шедевр. Вироби вражають майстерністю, дуже цікава і корисна інформація.
" Весільні тарелі " - дуже ніжна та романтична кераміка, на мою думку, така традиція подання цих тарелів є дуже романтичною та незвичною, це дуже гарний і приємний подарунок.
Мені сподобалась майстерність кожної династії. Тому що в кожної кераміки були особливості притаманні ті чи інші династії. Це захоплююче.
Найбільше мені сподобалась, кераміка династії Сун, вона мені запала в душу своєю витонченістю і мінімалістичністю, а кольори цієї кераміки дуже ніжні та спокійні.
Что за дичь?)
Було дуже цікаво слухати Вас , так легше сприймати інформацію!)