Hangstúdió Denevér
Hangstúdió Denevér
  • Видео 1
  • Просмотров 5 695
Home Recording Gyakori hibák, problémák, tippek
Home Recording Gyakori hibák, problémák, tippek
Просмотров: 5 700

Видео

Комментарии

  • @panelbolcsessegekalacsonyk4176

    Sziasztok! Rendkívül hasznos és informatív ez a videó, remélem nagyon sokat segít mindenkinek, beleértve Titeket is, hogy gördülékenyen haladjanak a munkálatok!😀 Talàn egy valami, amiről még említést kellene tenni, ez pedig az áramszűrő berendezések használata a munkafolyamatok soràn, hogy a berendezéseknek legyen esélye a lehető leghatékonyabban működni, és ne kezdjen el hullàmozni a felvétel minősége, csak mert egyszerre kapcsolt be a társashàzban 3 fagyasztó meg 10 tv, vagy a szomszédos próbateremben èppen a ràcsot hegesztik össze, miközben Te a gitàrok DI sàvjait küzdöd felfelé a dögmeleg nyàri délutànban 2 klíma meg 1 hűtő mellett……👀😧😵‍💫

  • @conenpasan2507
    @conenpasan2507 Год назад

    VOLT, AKI LENYELTE A MIKROFON AZ A RIBANCOM VOLT🤣🤣🤣🤣

  • @matra_guszti
    @matra_guszti Год назад

    Bevonatos húr probléma: fém óraszíj -------- kábel ------- húrláb :)

  • @skk6811
    @skk6811 2 года назад

    Az editing egy külön szakma. Mondjuk a home recording-ból érkezett dob multitrack is elég meredek, azért dobfelvételhez is kell egy kis tapasztalat, hogy a mikrofon távolságokat belője az ember, semmi ne legyen ellenfázisban, hangolva legyen a hangszer, megfelelő dobtestek választása, dampening a testeken, overhead-ek membránja a pergőtől egyenlő távolságra, lábdob külső ne legyen túl közel / túl távol, azért ezt is lehallgatni külön control szobában. Tudom, mindig ki lehet pergőt, lábdobot, tamokat, de jobb, ha használható a felvétel.

  • @albimeola5838
    @albimeola5838 2 года назад

    Tőletek még sok ilyen jöhet!!!

  • @firemann74
    @firemann74 2 года назад

    Másik kérdésem, van e arra valami technika, hogy ugyan úgy feltudjam játszani a másik gitár sávot is , hogy lehetőleg hiba ne legyen benne . Volt már olyan , hogy feldaraboltam és úgy játszottam fell . Vagyis szakaszokban .

    • @steve_video
      @steve_video 9 месяцев назад

      Elsőre és másodikra is egyformán precizen kell feljátszani, de ez a nehezebb verzió :) Én paraszt módon (ahogy a videoban is ajánlották) taktra folyamatosan játszom ugyanazt egymás után aztán a két legjobban sikerült kör megy a helyére egymás alá.

  • @firemann74
    @firemann74 2 года назад

    Mit jelent az oversampling, és mi a feladata . Már sokszor hallottam róla de valójában nemtudom mire való ?

  • @firemann74
    @firemann74 2 года назад

    Lehet hulyeség, bár nálam bevált. Egy konektor hosszabbítóba csak max három dugajt rakok . Tehát a számítógép, monitor és meg ha kell külön táp akkor a hangkártyát. A "stúdió " monitorok meg egy másik konektor hosszabbítóba kerülnek . Így is elkerülhető a zaj .

  • @firemann74
    @firemann74 2 года назад

    Ebből még nagyon sok ilyen jöhet . Köszönjük a munkátokat .

  • @vidicsferenc182
    @vidicsferenc182 2 года назад

    Gratulálok srácok jó az anyag. Hallottam már rólatok mert ti csináltatok egy Nikson lemezt! Faszán szólt! 🤘🤘🤘

  • @never-dyingvlog
    @never-dyingvlog 2 года назад

    Hatalmasak vagytok! Konkrétan hiánypótló tartalom a hazai youtubeon! Lehetne egy olyan videó is, amiben a gyakorlatban is megmutatjátok a gitár otthoni rögzítését. Én speciel nem sokára be szeretnék erre a célra ruházni egy Audient ID14-et, kiegészítve egy Diboxal. Abból most jelenleg Palmer Pan 2-m van. Sokkal gagyibb kártyám van most jelenleg, csak nem igazán tudom, hogy mennyire lesz megfelelő az Audient. Hatalmas a piac ott is, ezzel kapcsolatban is lehetne egy irányadó jellegű tartalom.

    • @firemann74
      @firemann74 2 года назад

      Szia Az audient a focusrite szintjén van . De már egy focusrite claret jobb minőség . A lényeg mindig a megfelelő feljátszás Gyakorlatilag a hangkártyák minősége 100 ezerig nem nagyon változik . Kicsit még érdemes gyűjteni, és venni egy uad kártyát . Már egy kis arow is jobb minőséget hoz . Vagy egy uad apolo solo. Viszont ezeknél a kártyáknál az a baj kevés a DSP vagyis a memória. Ez azt jelenti, hogy felralsz egy EQ egy kompresszort meg még pár vst plugint és be is telt .

  • @gezajakab3180
    @gezajakab3180 2 года назад

    Köszi, klassz volt. Még sok ilyet.

  • @80s_kid
    @80s_kid 2 года назад

    19:10 Töfi, ebben az esetben a gitár zaj szempontjából megfelelőbb helyre mozgatásán kívül milyen egyéb megoldás jöhet szóba? Sajnos ez egy viszonylag gyakran előforduló jelenség, ami még aktív, tehát kvázi "zajtalan" hangszedőknél is problémát okoz. Valószínűleg nem mindenki huzaloztatja át a helyiséget emiatt, vagy megy máshová, ha esetleg külső tényező okoz zajos jelet. A DI box elviekben javíthatna rajta, mivel szimmetrizálja a jelet, mielőtt az a hangkártya konverterébe kerül. Elvileg a gitár elektronikájának fóliázása is megoldás lehet.

    • @hangstudiodenever3719
      @hangstudiodenever3719 2 года назад

      Ha a hálózattal van baj, akkor szerintem nem nagyon van megoldás. A DI-box sem feltétlenül oldja meg, mert az oda menő jelben már többnyire benne van, de egy próbát megér.

    • @vidicsferenc182
      @vidicsferenc182 2 года назад

      Nekem sokat segített ha sokkal távolabb ültem a hangkártyától, számítógéptől és teljesen más irányba fordultam a gitárral. Esetleg feszültség kondicionáló beszerzése vagy ugyan abba a profi elosztóba kötni mindent. Vagy ha van lehetőség laptoppal felvenni mindent akkumulátorról. Mivel így sem a ház elektromos rendszere sem a szímtógép tápja nem zavarhat be. Jah és szintén egy jobb táp mindennek amit használsz, nem az a kínai szar hanem amiben van egy zajvédő. Természetesen a DI-ra tilos zajzárat rakni de a torzított jelből egy ISP Decimator vagy akár Kemper zajzár-a is szépen kiszedi a koszt.

    • @80s_kid
      @80s_kid 2 года назад

      @@vidicsferenc182 Köszi a választ mindkettőtöknek. A fentiekkel képben vagyok. A fesz. kondicionáló valóban segítség, ha nagyon zajos a jel. Nem ilyen rossz a helyzet, de a profi elosztó (APC) és jó minőségű táp természetesen megvan. Gitárral forgolódás: nálam alapból limitálva vannak a kábelhosszok (prémium kábelek) a minél kevesebb zaj összeszedése miatt, így limitált a mozgás is, bár ezt könnyű orvosolni. A fóliázás (Faraday-kalitka) tűnik számomra legoptimálisabbnak a hatásfok és a költség szempontjából.

  • @MIKRODETH
    @MIKRODETH 2 года назад

    Faca!

  • @sandbender303
    @sandbender303 2 года назад

    <3

  • @Lacka1977
    @Lacka1977 2 года назад

    Töfi! Béla! Nincs az a mennyiség, amit az ilyen témájú videóitokból be ne tudnék fogadni. (És ezzel azt hiszem nem vagyok egyedül.) Közérthető, anyanyelven van, hiteles emberektől... Hatalmas köszönet! Sok ilyet még! (Már ha az időtök is engedi...)

  • @kutasytamas3189
    @kutasytamas3189 2 года назад

    Arany 🔥