- Видео 2
- Просмотров 39 083
Oleg Bashtenko
Добавлен 30 сен 2011
UPS Volt Polska: доцільність модифікації (додаткові діоди)
Продовжуємо знущання над UPS Volt Polska SinusPRO 800E, експериментально оцінюємо доцільність додаткових силових діодів паралельно до ключів моста. Висновок: можна, хоча і не необхідно. А от радіатор на 7805 краще таки поставити :-)
Просмотров: 2 815
Видео
Особливості UPS: робота інвертора в режимі заряджання батареї (Volt Polska 800E і подібні)
Просмотров 36 тыс.Год назад
В відео детально показано особливост роботи інвертора ДБ в режим заряджання батареї, на приклад Volt Polska SinusPRO 800E. Такий підхід ("зворотна" робота H-мосту інвертора при заряджанн батарей) нараз використовується багатьма виробниками ДБ (в тому числ з не-синусоїдальним виходом), оскільки дозволяє економити на силових компонентах, але має ряд важливих особливостей. На жаль, принцип роботи...
Можливо зможете пояснити, так як не можу знайти інформацію про те чому не рекомендовано на дані інвектори використовувати акамулятори lifepo4 ?!
Відео корисне і сподобалось. Але назва ПАРАЗИТНІ діоди коробить слух. Взагалі ці діоди називаються демферними або захисними.
Чи можна до нього підключати залізофосфатний акумулятор 100 А ?
Дякую за відео. Яким чином ( який принцип) регулюється струм зарядки в цих пристроях , адже токового датчика тут не має.
Доброго дня.система 24в.недозаряд акб.що робить?
Чи можна підключати цей ДБЖ до LiFePO4 акумулятора? Чи буде такий акумулятор заряджатись?
ruclips.net/video/WoIHmN2gWsE/видео.htmlsi=KYnu1--mK9qyoJpx
QRZ?
Доброго дня, підкажіть, будь ласка, пристрій тиждень працював нормально а потім з в якийсь момент перестав роздавати струм, тобто на 2:26 лампочка не загоряється. В чому може бути причина? куди копать?
гарна лекція і пояснення, дякую за роботу
Добрый, підскажіть прошу,довго заряджає акамулятор кулери гудить,після викл.вкл. показує повний заряд і негуде
пересмотрел кучу видео. с подключением осциллографа и без. но никто так и не ответил, почему у меня сдохли 2 аккумулятора Volt Polska AGM 12V 100Ah. у меня Volt Polska SinusPRO 1000E.
Просто лишу тут. Що я враховуваа при виборі моделі дбж. Споживання в холостому ході (від акумулятора) : для ДБЖ на 350-560Вт - становить біля 16-18 Вт. для ДБЖ на 1000 ВТ становить біля 45-50Вт. Це може бути суттєво якщо Ви будете навантажувати переважно 150-200 Вт (ноутбук чи слабий пк для роботи+ монітор + роутер+ 1-3 лампочки в хаті) - тоді не варто брати на 1000Вт ДБЖ - адже додаткові втрати ємності акумулятора будуть біля 15% (замість 5,5 год роботи, отримаєте 4,8 год. Це грубо. Якщо споживання бліьше 400-500 Вт - втрати не такі суттєві. Приклад розрахунку на акум 100 Аг грубі
Дякую за детальний оглдя. підкажіть може Вам запяталось, скільки споживає дбж в режимі від акумулятора без навантаження (дбж на 500 Вт +-) . Цікавить купити ДБЖ є ось цей, а трохи інша модель на 1000Вт (на 1 тис дороще). проблема що на 1000 Вт в холостому споживає 42-50 Вт . Цікавить чи дбж на меншу потужчніть (500вт) споживає менше в холостому ходу. Також для прикладу суто китайський інвертор в холостому на китайські Foval 2200 пік /1000 Вт (а думаю біля 500 Вт витримає) - споживає лише 12 Вт.
Чи можна з цим безперебійником використовувати літієвозалізофосфатні акумулятори?
Доброго дня. Друже, не підкажеш як зробити в ДБЖ напругу відключення батареї 11,5В ? (для LIFEPO акб)
парюсь тіє ж проблемою, взяв по гарній ціні ліфепо павервіновську і думаю як її подружити з вольтпольскою. поки думаю над варіантом, а що якщо послідовно з батарейкою включити пару діодів, зєднаних паралельно в зустрічному напрямку - так по відеї напруга від батареї знизиться на 0.7 В, а значить ББЖ буде бачити 10.5В при реальних 11.2 на батареї, а також заряджатиме її до 14.1 В замість 14.7. ну тобто додається 0.7 В на п-н переходах.
Ввімкнути на вольт польська 5а, та купити додаткову зарядку для lefepo4 на струм яким рекомендується його заряджати. Зазвичай це. 1/4 І ємкості.
А чому інвертор на виході показував 243 вольта при вхідній напрузі 219?
Доброго дня! підскажіть будь ласка на клемах акб інвектора є типу тестером замикання потім піднімається вольтаж і пропадає. це норма чи потрібно перевіряти. інвектор до акб ще не підключався. дякую
Доброго! Це заряджаються конденсатори, це нормально. Але така перевірка ще не є гарантією, що він справний.
Чудова лекція вийшла. Прослухав із задоволенням. Давно маю кілька запитань по роботі такої топології. Як воно працює в комп'ютерних безперебійниках за відсутності дроселя? Зараз дешеві моделі (наприклад, виробник Crown) мають таку ж схему, але без дроселя. Та й раніше так було, наприклад, в APC Smart. Це ж зовсім не ефективно мабуть. І друге питання. Що буде, якщо майже безмежно збільшувати індуктивність дроселя?
Доброго! В ДБЖ без окремого дроселя зазвичай використовується силовий трансформатор на Ш-подібному осерді (не тороїд). У нього більша індуктивність розсіювання, яка тут відіграє роль послідовного дроселя. Але там більші втрати (ШІМ на високій частоті, а осердя - залізо), тому ефективність при малих навантаженнях гірше. Для комп'ютерних ДБЖ некритично, вони майже ніколи в таких режимах не працюють. Виробники цим фактом користуються ще й так: осердя трансформатора роблять недорозмірене (менше заліза = дешевше), і на холостому ході від батареї воно заганяється в режим, близький до насичення. Через це струм холостого ходу буває незвично високим. Але як тільки ДБЖ навантажується, ефект пропадає, і ККД цілком нормальний. Якщо збільшувати індуктивність дроселя більше за оптимальну (а напруга на обмотці трансформатора в режимі зарядки - та сама), зменшується швидкість наростання струму в дроселі при відкритих ключах (там розрахунок майже як для boost DC-DC перетворювача). І тому або знижуватиметься максимально досяжний струм зарядки (при фіксованій частоті ШІМ), або доведеться знижувати частоту ШІМ, що недоцільно - вона опиниться в звуковому діапазоні, пищатиме.
Дякую за розгорнуту відповідь.
Підкажіть, а як же міряє контролер струм заряду батареї? Наприклад, в тому ж volt polska є перемикач 5А та 10А. Виходить, що якось же косвенно воно таки міряє струм?
Доброго! В цій моделі - тільки непрямим способом. Для режимів 5А і 10А у контролера є 2 фіксованих (підібраних при проектуванні) максимальних тривалості імпульсів ШІМ, які він використовує на CC етапі зарядки. Напруга на обмотці трансформатора змінюється в невеликих межах, тому цього вистачає. Технічно, можна було б ще компенсацію зробити по напрузі мережі (яку контролер таки міряє), але китайці не стали заморочуватись, тому струм зарядки плаває при зміні напруги мережі. А от розпізнавання кінця зарядки зробили розумно: вже на етапі CV, контролер поступово знижує тривалість імпульсів ШІМ по зворотному зв'язку, підтримуючи напругу батареї 14.4V (її він теж міряє). Ця тривалість пропорційна струму зарядки, і коли потрібна для утримання напруги тривалість імпульсів стає менше деякого порогу (=струм впав) - переходить до 3 етапу (буферний режим), знижуючи напругу на батареї до 13.65V.
@@olegbashtenko Дякую за розгорнуту відповідь. Власне, чого допитуюсь. Є ДБЖ SVEN з аналогічною схемотехнікою. В інструкції заявлено, що струм заряду 10А. А він не видає цих 10А, заряджає АКБ струмом близько 3А. І я намагаюсь зрозуміти, що з ним не так. Силова частина ціла. Все працює, АКБ доводить до напруги циклічного заряду, потім переходить в буферний режим. Але дуже довго, тому що струм малий.
все красиво показано, АЛЕ цей експеримент зроблено некоректно, тому висновки невірні. Ви взяли високовольтні діоди Шотки, які мають падіння приблизно таке ж як у звичайного діода чи у паразитного діода (по даташиту при струмі близькому до робочого, а не виміряну мультиметром при струмі в 1 мА). В даному випадку немає необхіднеості ставити діоди зі зворотньою напругою 200в, навіть 100в буде забагато, у низьковольтних вже падіння буде меншим. Якої напруги буде достатньо - важко сказати, але мосфети тут на нижчу напругу ніж 100в. І струм зарядки Ви взяли 5а а не 10. Більшість проблем під час зарядки виникає коли цей ДБЖ використовується з акумулятором великої ємності (100+аг) і обрана зарядка струмом 10а (і більше для інших моделей), при повній розрядці акумулятора. Тоді струм короткочасно перевищує обрані 10а, мосфети працюють у дуже важкому режимі, і часто не витримують. Саме для того і роблять модифікацію, щоб цього уникнути. І саме в цьому режимі і потрібно було порівнювати ДБЖ з модифікацією і без, щоб робити висновки про доцільність.
Доброго! 1. З технічної точки зору - все правильно пишете, згоден. 2. А ви точно до кінця додивилися? 😁 З 27:24 я саме це і говорю, майже слово в слово і навіть зауважую про непридатність високовольтних діодів. Де ж неправильні висновки?
@@olegbashtenko так, додивився, а ви дивилися? :) 29:25 "щодо доцільності - вона є сумнівною"... висновки ви ж робите, виходячи з ефективності роботи тих діодів з величезним падінням... і все відео про це, що високовольтні діоди Шоттки мають велике падіння і в даному випадку неефективні (5-10 градусів різниці при встановленні додаткових діодів на свої радіатори та при відсутності обдуву... При встановленні на ті ж самі радіатори в тих самих умовах та з обдувом різниця буде близька до 0. А в тих умовах в яких різниця була б суттєвою - Ви не показали). Ці ж висновки є і в описі до цього відео, і нічого не сказано про те що треба брати низьковольтні діоди, бо саме вони мають менше падіння, а це відео про те як робити не слід. Ще, діоди Шоттки не люблять перевантаження як по зворотній напрузі так і по струму (звичайний діод витримує більше короткочасне перевантаження) тому їх треба обирати по струму також із "запасом".
@@olegloa1094 Та ми з вами явно не про те сперечаємося 🙂 Основна думка в цьому відео - якщо вже ставити діоди, то не 2 (як дехто пропонує), а 4. А модифікація і є сумнівна, хіба що транзистори стоять з зовсім поганими параметрами. Але і тоді я б радив не діоди додати, а транзистори замінити на нормальні. "Оригінальне" падіння напруги в імпульсі на паразитних діодах ви самі бачили, ну умовно поставлю я MBR4045 чи STPS4045 (їх ціна - окреме питання) - у них по довідковому листку типове падіння 540 і 560 мВ відповідно. Тобто, різниця по втратах не в рази, а на відсотки. От якби існували діоди з падінням в 50 мВ при таких струмах - тоді так, я б сказав, що ви праві і однозначно треба ставити!
@@olegbashtenko "декого", якщо Ви про Миколу П., Ваші аргументи мабуть переконали, і він вже ставить 4 діода :) Дивно, що виробник не зробив синхронне випрямління, все що потрібно є, це суттєво покращило б режим роботи. Скажіть, якщо знаєте, на яку мінімальну зворотню напругу можуть бути ці діоди, бо різниця в падінні у діодів на 60в і на 45в і навіть 40 і 45 у деяких виробників досить суттєва... Стосовно доцільності. Зараз в продажу важко знайти саме оригінальні мосфети. В кращому разі як оригінал продаються також китайські просто кращої якості, з параметрами схожими на оригінальні, чи не набагато гірші. І вони недешеві. Але які там параметри у того паразитного діода, невідомо. Якщо ДБЖ не згорів, наче працює, тримає потрібне навантаження, поміняти 12 мосфетів вийде дорожче ніж поставити 4 діодні збірки, але головне - невідомо, чи це допоможе. При покупці оцінити яке буде падіння на тому діоді при струмі порядка 10-20а, нереально.
@@olegloa1094 Доброго! На мій погляд, діодів на 45в тут цілком вистачить. Щодо синхронного випрямлення - згоден на всі 100, я навіть про це казав в сусідньому відео (у мене їх всього 2 - наразі нема часу щось знімати). Ще нюанс (та ви й самі напевно знаєте): ця модель ДБЖ - лотерея. Компоненти дуже різні від партії до партії. Мені попався екземпляр з нормальними транзисторами - паразитні діоди наразі цілком витримують 10-12А середнього струму при роботі з LiFePO4 батареєю (як буде час, зніму відео - люди просили експеримент з літій-залізофосфатом). Але якщо в конкретному екземплярі попались польовики з поганими характеристиками - я б все ж радив по можливості їх замінити. Бо зняти з них частину навантаження додатковими діодами при зарядці ви зможете, а от як самі канали неякісних польовиків поводитимуться на великих струмах при роботі інвертора - хто зна.
Цікаво і докладно. Детально показана робота в режимі зарядки. Можливо, надто детально для фахівців, але зрозуміло пояснено як для початківців.
Взагалі не розуміюсь в електроніці хіба що на зеленому рівні, але переглянув відео з початку до кінця. Дуже цікаво, ніби побував у школі на уроці фізики, просто супер! Скажіть будь ласка, простими словами, то чи варто придбати такий прилад, бо ропереду зима і який порадите акумулятор?
Доброго! На жаль, відповідально порекомендувати саме цей не можу. У цієї моделі лотерея з якістю (дуже відрізняються компоненти від партії до партії, може попастись "проблемний"). Ще з недорогих китайських з зовнішньою батареєю зараз є Altek (на польський ринок він же поставляються як Extralink Piorun) - там лінійка від 480 до 2100W. Щодо батарей - зараз тестую такий 12V 500W Volt Polska і Extralink 24V 2100W з самозбірними LiFePO4 батареями (Eve 105Ah, BMS JK-B1A8S10P) - мені поки що все подобається, але тестування ще в процесі. Звичайно, якщо бюджет дозволяє і хочеться чогось надійного і якісного - можна подивитись на лінійку Victron Multiplus / Multiplus II. І так, особисто я - прихильник інверторів і ДБЖ "низькочастотної" топології, китайські високочастотні гібридники не люблю.
Дуже цікаво і грамотно. Захотілось і собі осцилографа.) Підписався.
Доброго дня. У мене volt polska 800w. Коли виключають світло через хвилин 10 падае в аварію. Але ящо перед відключення світла відключити їого від розетки а потім включити працює без проблем. Що це може бути?
Доброго дня! А ремонтуєте такі інвертори?
Доброго! На жаль, наразі часу на ремонти немає зовсім, перепрошую.
Доброго дня, дякую за змістовне відео і сподіваюсь на вашу компетентну відповідь. Зараз співвідношення періоду часу коли є електопостачання часто менше часу аварійних відключень. У мене подібний ДБЖ (Kemot ProSinus 800 VA) працює з літій-залізо-фосфатним акумулятором 12 V 100Ампергодин. Максимальний струм заряду ДБЖ 10 А. Акумулятор дозволяє струм зараду до 50А. Чи можна не відєднуючи акумулятор від працюючого ДБЖ підключити паралельно зарядний пристрій на 20А для того щоб пришвидшити заряджання акумулятора? Якщо можна то яким зарядним можна "бустити", у якому режимі? якщо не можна, то який прийнятний спосіб прискорити заряджання можете порадити? Сподіваюсь у вас все гаразд і чекаю на відповідь )
Доброго! Зараз тестую такі ДБЖ в роботі з літій-залізофосфатними батареями (Eve 105Ah, BMS JK-B1A8S10P) - мені поки що все подобається, але тестування ще в процесі. Ці ДБЖ адекватно працюють при паралельному підключенні зовнішнього зарядного пристрою, якщо на зовнішньому пристрої обмежити напругу CV етапу до 13.4 - 13.5V (тобто менше, ніж напруга буферного режиму самого ДБЖ, 13.65V). В моєму випадку це перероблений "серверний" блок живлення Fujitsu DPS-800. В такому варіанті, на етапі зарядки CC, коли потрібен максимальний струм - більшу його частину забезпечує зовнішній пристрій. А на етапі CV і "буферному", коли напруга вища - він вже не заважає алгоритмам ДБЖ правильно відпрацювати завершення зарядки.
@@olegbashtenko дякую
Здравствуйте, Олег. Большое спасибо за детальный и понятный разбор. Как раз гадал, как заряжает этот аппарат, в моем случае 500e. Доводит до 14.1V, а потом удерживает заряд на 13.5, что казалось для меня очень малым для свинцово-кислотного аккумулятора. Спасибо, что разъяснили
легкозрозуміла подача матеріалу. дякую. для себе вирішив не вигадувати а поставити зовнішний зарядний пристрій. перероблений телекомунікаційний power one 1300w. make on-line ups without relay/
Уважаемый Олег. А производители транзисторов курсе, что у него диод не защитный, а паразитный??? Защитник - защищает, а паразит - разрушает или же вносит работу транзистора не правильные параметры, влияющие на его работоспособность. И в даташите разве указано, что диод ПАРАЗИТНЫЙ! Вы уж как то определитесь! Перечитав за много лет кучу разных форумов по ремонту, такого определения НЕ ВИДЕЛ!!! За видео - Спасибо!!!
Де ж ви такі беретесь. Як тільки московськомовний коментатор - так відразу хамство, казуїстика, сарказм і уїдливо-поблажливий тон. По темі відео - жодних предметних дискусій, зате як незнайомий термін - відразу якісь претензії. Так, виробники в курсі. І більшість інженерів теж в курсі, що побічні ефекти, що виникають з технологічних причин незалежно від бажання інженера, називають паразитними. Паразитна індуктивність виводів і провідників, паразитна ємність затвора польовика чи монтажу і так далі. Все, що не створюється навмисно, але має враховуватись. При чому тут довідковий листок (datasheet)? Скажімо, індуктивність виводу стока може бути зазначена просто як "Internal Drain Inductance". Паразитною вона від цього бути не перестане. Щодо MOSFET, то загальновживаними термінами для діодів є "body diode" і "parasitic diode". Ось вам перший же приклад: www.powerelectronictips.com/remember-mosfet-body-diode-faq/ - зверніть увагу на "includes a parasitic device - the body diode". Далі. Захисний діод в даному контексті - неправильний термін. Захисним він може бути тоді, коли виконує функції захисту в певних режимах. Наприклад, вбудований ланцюжок "діод+стабілітрон" між затвором і витоком у деяких MOSFET. От він - захисний, його спеціально зробили, щоб захистити затворний діелектрик від пробою статикою. Вбудований діод між колектором і емітером деяких біполярних і IGBT транзисторів - теж опція, може бути, а може і не бути. От він може бути захисним. А може не бути - залежить від того, що робить ваша схема. Наприклад, в біполярних транзисторах для вихідних каскадів рядкової розгортки кінескопних телевізорів міг бути вбудований діод (приклад: BU508DF). Але він не захисний - він демпферний. А у MOSFET цей діод є завжди фізично, хочете ви цього чи ні. Тому паразитний або технологічний. Чи буде він захисним - може, залежно від того, що робить ваша конкретна схема. В цій схемі паразитні діоди використовуються для корисної функції - випрямляч зарядки, але ніяких захисних функцій не виконують. Чого мені називати їх захисними?
Вітаю. Приєднаюся до питання. @denis5456 3 недели назад як прибрати цю зарядку з дбж, щоб користуватися зовнішньої зарадкою?
Гарне пояснення принципу роботи,дякую друже,подiлився попитом за безцiнь,продовжуй вести канал,дуже цiкаво.
По многочисленным просьбам автора видео - 2SK1198. Это так для затравки. Куда PDF файл кидать прикажете?
Не йорнічайте. Datasheet бачив, знаю такий транзистор. Високовольтний польовик на 700V / 2A, паразитний діод на місці, як у всіх. Не вірите - візьміть мультиметр, продзвоніть. В відео я вже казав, що для багатьох типів MOSFET параметри паразитного діода не нормуються, і відсутні в довідковому листку? Ви щойно довели мою тезу і спростували свою 😂 Ех, теоретики...
@@olegbashtenko Ерничаете, как не странно, Вы, а я в отличии от некоторых как раз практик. Теоретик - ну может быть. Но это уже вторично. Ничего поживёте по дольше - узнаете по больше. Успехов в изучении электроники. И особенно наседайте на полупроводники. Если, что я всегда на связи. Пожалуйста.
@@evgeniy.fisuk. Та що ж таке... Я вам про MOSFETи, ви мені знову про якусь психологію, "поживете", "насідайте", "ніколи не говоріть", "юнацький максималізм"... У вас з тим проблема? Ви чимось мірятися намагаєтеся? Сходіть до психолога. По ділу аргументи будуть чи ні? Повторюю: абсолютно у всіх MOSFET-польовиків є паразитні діоди. У багатьох типів, параметри цих діодів не нормуються, і відсутні в datasheet (ви самі навели приклад такого). Немає паразитних діодів тільки у біполярних транзисторів і IGBT, але ні перші ні другі в цю схему не годяться. Формально, ще у GaN там не зовсім діод, але результат той же: в зворотному напрямку він проводить все одно 😉 І головне: в даній схемі паразитні діоди виконують КОРИСНУ функцію, і якщо не стоїть задача витиснути зі схеми максимум можливого - їх достатньо для поставленої задачі. І ніколи не судіть по зовнішньому вигляду людини, скільки їй років, чим вона займається і скільки знань в якій галузі має. Особливо по відео на RUclips. "Невдобно" може вийти, професоре.
@@olegbashtenko Не удобно только ссать против ветра. Я в любом случае останусь при своём мнении. Думаю, время разрешит данную ситуацию и Ваши пробелы в знаниях. Не мечите бисер перед свиньями - говорили когда то мудрецы.
@@olegbashtenko И ещё, я говорил не только про MOSFET. А про полевые транзисторы во общем.
Как раз тот случай когда смело можно сказать - и тут Остапа понесло. Во первых такая оказия со схемотехникой данного девайся произошла из-за того, что скопировать схему скопировали, а что зачем, и как работает - разбираться не стали. Так и пошёл ИБП в серию. Может даже копировали с какого нибудь старого "китайского" безперебойника. Во вторых, молодой человек - никогда больше не утверждайте на открытую аудиторию, что у полевого транзистора присутствует паразитный диод. Это паразит тот, кто его туда (в схему) поставил такой. Транзисторов много всяких есть на земле - и с диодами и без. И, пожалуйста, не городите чушь что параметры этих самых защитных диодов не нормируются. Нормируются, ещё как нормируются. В каждом даташите указано как минимум пять параметров этого самого не паразитного, а защитного диода.
"Никогда больше" - слухаюсь, тааарищ капітан! 😂 Не вказуйте людям, що робити, і вам не скажуть, куди йти. Багато словесної казуїстики, і мало змісту. Буде натхнення - покажете мені і виробникам, як сформувати N-канальний силовий польовик так, щоб ніякий паразит не утворив P-N перехід між N каналом і P підкладкою, і куди ту підкладку підключати в силовому транзисторі (не слабосигнальному, як в інтегральних комутаторах і конвертерах рівня, де підкладка є четвертим виводом і не з'єднана з витоком). А головне - навіщо. В силових низьковольтних MOSFET паразитні діоди завжди є. Там, де їх параметри критичні - вони можуть бути зашунтовані додатковими діодами Шотткі прямо в корпусі, як в STL220NS6F7. А бути чи не бути додатковий діод може в біполярних транзисторах. Наприклад, BU508DF і його брат-близнюк без діода BU508AF. Там діод не технологічний, а спеціально поставлений виробником для роботи як демпфер в схемах типу вихідного каскаду рядкової розгортки телевізорів.
@@olegbashtenko Я специально Вас поправил, потому что полезли в очень специфическую и достаточно сложную тему. Без специальной подготовки и должной теоретической выкладки. Начали плавать, но стоит отдать должное на ходу стали додумывать, и на первый взгляд предаться не к чему. А вообще не благодарите. Всегда рад помочь начинающим радиолюбителям.
@@evgeniy.fisuk. Як каже один добродій, якого я дуже поважаю: "Продовжуйте спостереження, і тримайте нас в курсі подій!" 🤣 Звичайно, вам звідти видніше, яка у кого підготовка, хто де плаває і кому куди можна лізти. Ви ні в чому мене не поправили. Ніякої корисної інформації (крім вашого помилкового твердження про силові MOSFET без паразитних діодів, і нерозуміння різниці між польовиком і біполярником) в вашому коментарі я так і не побачив. А, і корону поправити не забудьте. ЧСВ по-вашому. Бувайте здорові!
@@evgeniy.fisuk. А щоб закінчити дискусію хоч якимось конструктивом, корисним для глядачів, і дати вам шанс виправитись - прошу від вас в студію приклад (тип) низьковольтного силового MOSFET, у якого немає паразитного діода.
@@evgeniy.fisuk. Оскільки такого прикладу ви не надасте (їх не існує в природі), для зацікавлених глядачів пропоную непогану статтю про паразитні діоди в MOSFET: www.powerelectronictips.com/remember-mosfet-body-diode-faq/ , і звернути увагу на термін "parasitic", що є загальноприйнятим у світовій інженерній спільноті. А вам, перш ніж когось "поправляти" у менторсько-поблажливому тоні, все-таки передивитись відео повністю і розібратися у предметі дискусії.
Добрий день. Підкажіть будь ласка, вхід напруги 213 v (від мережі) вихід пригає від 230 до 243 v чи не буде це небезпечно для газового котла ?
Доброго! Не страшно. В цьому ДБЖ примітивний AVR (стабілізатор), ступенів мало - тому "крок" великий (на скільки вольт понижувати чи підвищувати). Для техніки зазвичай допустимо +/-10% від номіналу. При стандарті 230V це від 207V до 253V.
@@olegbashtenko дякую за відповідь. В такому випадку для котла не потрібно купувати окремий стабілізатор напруги ?
@@antonshumilov5750 Тут рекомендувати не маю права. Це ваша техніка, і тільки ви знаєте, які у вас умови. Даний ДБЖ не є абсолютним захистом від стрибків напруги, тому вирішувати вам.
@@antonshumilov5750 До речі, про стабілізатори. Якщо є задача дуже надійно захистити будинкову чи квартирну мережу від заниженої/завищеної напруги і стрибків - подивіться в бік інверторних стабілізаторів, наприклад www.quant.ua/ Наша, українська фірма, до речі. Дуже надійні, грамотно спроектовані і якісні апарати.
@@olegbashtenko дякую за відповідь та коментарі. Проте зараз стоїть питання тільки стабілізатор напруги для газового котла.
Спасибо за очень развернутое объяснение. Однозначно лайк :)
Вітаю. Дуже цікаві відео,та дуже гарно донесена інформація. В мене питання по зарядному струму. Як відбувається обмеження зарядного струму? В мене ДБЖ з заявленим струмом заряду 10А,а по факту 30А. Ось і питання,куди копати,та як зменшити струм. Дякую за відповідь.
Дякую за відер. Досить актуально саме зараз. Лайк на підтримку каналу. 8:35
Подскажите пожалуйста еще такой вопрос: я ватметром измерил потребление стационарного компа. В среднем получается 120Вт. В пике, когда игрушка идет: 200Вт. Мне подойдет ДБЖ этот на 560ВТ? Вроде с запасом должно быть? И такой запас есть, там нет подводных камней? У стационарного компа вроде как нет высокого пускового тока.
Так, має працювати без проблем. Високі пускові струми у стаціонарних компів були в роки CRT моніторів (там при пуску петля розмагнічування кінескопу давала імпульс, вона ж - degauss). Зараз це вже не актуально.
@@olegbashtenko Спасибо большое. Будем опираться на этот вариант.
Такой вопрос: а можно ли присоединить к этой схеме солнечные батареи? Имею ввиду просто накинуть плюс и минус от контроллера солнечных батарей? Чтобы подзаряжал аккум. Или будет путанница в зарядке?
Можна. Ніякої плутанини не буде. У цього ДБЖ зворотний зв'язок тільки по напрузі батареї. Коли ДБЖ "побачить", що напруга досягла заданої 14.4V (батарея заряджена) - перейде в буферний режим (підтримання 13.65V) і все. Йому без різниці, сам він зарядив батарею чи сонячний контролер допоміг.
@@olegbashtenko Понятно, спасибо большое. Солнечные батареи будут хорошим подспорьем на случай, если отключения будут слишком длинными.
Тобто я пристроєм таким самим на 2200 VA можу зарджати без проблем акб GEL на 160а/г без проблем для акб? Чи краще акб заряджати зарядкою для GEL/AGM?
Так, можете. У 2200 по паспорту струм зарядки 20А, що для 165А*год батареї допустимо. Але перевірте, до якої напруги він реально заряджає. У цих ДБЖ є проблеми з якістю, від екземпляра до екземпляра точність може сильно відрізнятись. Тому переконайтесь, що не завищує струм і не перезаряджає по напрузі.
@@olegbashtenko дякую дуже
дякую
Подскажите пожалуйста, как его правильно выключить после зарядки батареи от сети? Надо сначала тумблер перевести на работу от сети и потом выключить? Или выключить а потом опустить тумблер?
Спочатку вимикачем (Mains) відключити від мережі, ДБЖ перейде на батарею. Далі кнопкою вимкнути.
Доброго дня. Користуюсь ДБЖ Volt Polska Sinus PRO 2200E і з'явилася проблема з постійно працюючим вентилятором. Вентилятор працює навіть коли ДБЖ вимкнений, а для того щоб вимкнувся вентилятор треба від'єднати АКБ. Підкажіть, будь ласк, в чому може бути проблема?
Доброго! На жаль, 2200E в руках не тримав. Треба відкривати, змальовувати схему з плати, дивитись, як там підключений вентилятор. Імовірно, знайдеться пробитий транзистор, що ним керує.
@@olegbashtenko Дякую, а до Вас можна буде звернутися за допомогою в ремонті, якщо виникне така потреба?
Здравствуйте, скажите пожалуйста, у меня такой бесперебойник и гелевый аккумулятор ультраселл 150а, с теперешними выключениями света, 4 на 4 у нас , от его встроенной зарядки 10ампер конечно же не успевает заряжается, будет ли критично или какой то вред ибп, если дополнительно на аккумулятор добавить зарядку в 20а? Спасибо!
Доброго! Для ДБЖ нічого страшного, він адекватно працює з паралельно підключеним зарядником. А от батарея деградувати швидше буде. На відміну від автомобільних (для них короткочасна зарядка високими струмами - норма), AGM і GEL батареї для ДБЖ не люблять великих струмів зарядки, втрачають ємність.
Привіт Як правильно підключати / виключати акб, інвертор і прилади?
Вітаю, @olegbashtenko. Підкажіть, чи нормальна поведінка для GEL акумуляторів трішки нагріватись під час зарядки? На дотик відчувається тепло. Маю VOLT POLSKA SINUS PRO 1000W та два GEL 65Ah 12v паралельно підключених акумулятори. Зарядка струмом 20А. Також цікавить, чи змінюють струм зарядки подібні UPS-и? Чи під час зарядки змінюється тільки напруга?
Доброго! Не нормально. Ознака завеликого для них струму. Дивіться довідковий листок (datasheet) на вашу модель батарей, виміряйте реальний струм заряду. Свинцево-кислотні батареї (хоч GEL, хоч AGM) деградують при перегріві, зазвичай виробник не дозволяє роботу вище +40 *C (не гарантує ніякого ресурсу). Рекомендую по можливості докупити ще 1-2 однотипних батареї паралельно до них. І енергоємність збільшите, і батареям легше буде (по струму), довше прослужать. Зверніть увагу, для вирівнювання падіння напруги на опорі дротів при паралельних батареях, підключайте дроти ДБЖ до батарей "по діагоналі" (приклад: a4.pbase.com/o2/84/622984/1/140504413.ZPirdYGo.ParallelBatteries3Correct.jpg ) Ці UPS заряджають батареї в 3 етапи: 1. Струм максимальний, програмно обмежений близько 20А тривалістю імпульсів ШІМ, напруга повільно росте до 14.4 V (але зворотного зв'язку по струму немає, 20А це дуже приблизно і НЕ стабілізується); 2. Напруга підтримується стабільно 14.4V, струм повільно падає (зворотний зв'язок по напрузі є); 3. Напруга підтримується стабільно 13.65V, струм стає рівним саморозряду батареї (буферний режим). Перехід між 2 і 3 реалізовано програмно за непрямою ознакою падіння струму нижче порогу (реального датчика струму у нього немає). Умовно - "якщо тривалість імпульсів, сформована для підтримання стабільних 14.4V петлею зворотного зв'язку, впала менше XXX - значить, струм нижче YYY і перейти в буферний режим 13.65V".
@@olegbashtenko Дуже дякую за відповідь. Заміряти реальний струм зараз не маю можливості, але, думаю, куплю прилад(кліщі) для цього. Згідно datasheet батарей, максимальний струм заряду 16.25А. Раніше, памʼятаю, бачив цифру на сайті виробника 13А, що співпадає із загальним правилом для GEL батарей - 1/20 від ємності. Цікаво, що зараз на тому ж сайті взагалі немає інформації про максимальний струм заряду... Підкажіть, чи правильно я розумію, що при паралельному підключенні батарей струм заряду(20А) буде ділитись на кількість батарей(2) для кожної з них згідно Першого закону Кірхгофа, так як їх внутрішній опір однаковий? ( shorturl.at/6f4Yd ) Про підключення по діагоналі не знав. Дякую!
@@serhii5800 Так, щодо рівномірного поділу струму на N паралельних батарей - ви все правильно зрозуміли. Підключення "по діагоналі" саме для того, інакше сумарний опір (дроти + внутрішній) в колі кожної батареї буде різним, і струм розподілиться не порівну. Будете купувати прилад - дивіться уважно, не всі струмові кліщі вміють міряти постійний струм.
@@olegbashtenko дякую за пояснення! Можливо в цьому і полягає проблема нагріву батареї в моєму випадку, бо згідно datasheet акумулятора струми зарядки із запасом в допустимих значеннях
@@serhii5800 1/20 від 65аг це трохи більше 3А. Зазвичай все ж таки рекомендують 1/10 від ємності, але це 6,5а, тому для двох батарей 20А це забагато. Можливо, Ви мали на увазі 20% від ємності, але такий струм для кислотних та гелевих акумуляторів не є оптимальним, і призводить до їх швидкої смерті.
Доброго дня,підкажіть будь ласка чи можна до цього ДБЖ підключити LiFePO4 12,8 В 100Ah Акумулятор.Дякую
Доброго! Скоро з'являться в господарстві комірки LiFePO4, тоді поекспериментую і розкажу. Формально - виробник перестраховується і НЕ заявляє сумісності з літій-залізофосфатними батареями. В цих ДБЖ пороги напруги задані не дуже точно (від екземпляра до екземпляра), і немає повного припинення зарядки (як рекомендується для LiFePO4) - тут після завершення CC (5/10/20A) і CV (14.4V) етапів, далі постійно підтримується напруга буферного режиму 13.65V. Якщо напруга буферного режиму підтримується точно (при потребі підлаштувати добором резисторів подільника), то ТЕОРЕТИЧНО має працювати ОК. Але поки що на свій страх і ризик.
Як будете мати результати дослідження, відпишіть будь ласка.
@@olegbashtenko тоже цікавить. гель вмер, треба заміну.
Україномовний технічний контент - топ!
Дякую за відео! Усе по полицях, крім великої подяки - додати нема чого.