- Видео 5
- Просмотров 6 451
Hővisszanyerő-telepítés
Венгрия
Добавлен 11 авг 2023
Családi házak hővisszanyerős szellőztetésről minden, amit tudnod érdemes.
Mit gondolok az egyhelyiséges szellőztetőkről?
Egy általános kérdés amit fel szoktak tenni az ügyfelek. Mit gondolok az egyhelyiséges szellőztetőkről? A saját véleményem igyekszem elmondani.
Просмотров: 377
Видео
Hova telepíthető a hővisszanyerős légcsatorna rendszer?
Просмотров 3682 месяца назад
A következő videóban elmagyarázom, hova telepíthető a légcsatorna rendszer. Mehet többek között álmennyezet, monolit födémbe, padlóba, vagy akár padlástérre is.
Hogyan válasszunk Hővisszanyerős szellőztető gépet?
Просмотров 8382 месяца назад
Az elmúlt években kialakult egy listám, ami alapján én választok szellőztető gépet. Ezt szeretném most nektek bemutatni.
Hővisszanyerős szellőztető rendszer felépítése
Просмотров 4,4 тыс.2 месяца назад
Ebben a videóban a Hővisszanyerős szellőztető rendszer felépítését vesszük át.
Hővisszanyerős szellőztetés, mi az értelme? Ott az ablak!
Просмотров 5792 месяца назад
Első körben az egyik legalapvetőbb kérdésre szeretnék kitérni a Hővisszanyerős szellőztetéssel kapcsolatban. Mi az értelme? Ott az ablak, eddig is jól működött.
Szia, köszönöm a videót, tanulságos volt. Sok helyen olvastam, hogy érdemes beszerelni egy hidegvizes kalorifert a magasabb páratartalmú beszívott levegő ellen, hogy azt ne fújjuk be. Ennek kivitelezéséről vagy know-how átadásáról tudnál videót csinálni? Hova szükséges beszerelni stb stb? Van-e értelme? Köszönettel.
Az elöszüröt nem kellene höszigetelni?
@@andybrezina Szia! Abszolút, remek észrevétel. Amennyiben a friss levegő ágba megy szigetelni kell zártcellás szigeteléssel.
Szia, nagyon jók a videók, gratula! Ebböl a témából hiány volt de csak eddig 😊. Zehndergép sem mehet tompító nélkül?
@@andybrezina Szia! Köszönöm szépen! :) Sajnos nem nagyon, azokhoz is szoktunk rakni hangcsillapítót. Halk és remek gépek de alvás közben azért azoknak is lehet egy kis zavaró hangja. Én azt mondom, hogy a hangcsillapító minden gèpnèl kötelező.
@Hovisszanyero-telepites Köszi a választ.
Itt gerenda/állmennyezet/üveggyapot van, gondolom a csövek mehetnének a gipszkarton meg az üveggyapot közé. De engem az érdekelne most leginkább, hogy a központi egység mehet e a padlásra? Ott lenne a legideálisabb, hiszen el van rejtve, helyben van minden csatlakozás, és a zaj is kisebb probléma, ha egyáltalán lehallatszik e bármi is úgy.. Viszont igen, télen hideg, nyáron nagyon meleg. De a garázsban sem sokkal jobb a helyzet ilyen szempontból.. Azon kívűl meg csak egy amúgy is zsúfolt háztartási helyiség lenne, ami ráadásul dolgozó szobával szomszégos, szóval ha ezek a gépek nagyon zúgnak akkor nem túl jó..
Szia! Kinti levegő kellemetlen szagát mennyire tudják kiszűrni a rendszerek? Vidéken lakunk, szomszédok fával tüzelnek, ráadásul szerencsétlenül elhelyezett kéményük miatt eléggé direktbe kapjuk a füstöt (persze beszívó elhelyezésével lehet optimalizálni, de minendn irányból jöhet füst...). Köszönöm!
@@peterpauleczki5802 szia! Egyszerűbb esetben elég lehet a gépbe rakható aktív szénszűrő. Amennyiben ez kevésnek bizonyul, tudunk beépíteni külön szénszűrőt a befúvó ágba. Na ez már biztos megoldás.
Családi házban lakom, melybe idővel szeretnék központi hővisszanyerős szellőztetést építeni. Befújás: 3 hálószoba, dolgozó Elszívás: fürdőszoba, wc, konyha A ház alapterülete 120 nm, egy évben 1040-1060 köbméter gáz szükséges (fűtés+HMV). Egyenlőre csak érdeklődöm. Mennyibe kerül egy rendszer, és mennyi az éves karbantartási és üzemeltetési költsége?
Ezekkel a rendszerekkel a hűtést fűtést is tudják csinálni vagy csak egy lalap légkezelést csinál?
Szia! Mezei fűtés szerelő vagyok de úgylatom hogy az életemből ezeket a rendszereket nem fogom tudni mellőzni. Ezekre a rendszerekre van tanfolyam vagy valami oktató anyag ami segitheti azezkhez a rendszerkhez való tudásbeli felzárkozásomat?
@@tamasbunda szia! Sajnos nem nagyon tudok ilyen képzésről :(
Almát a körtével... Az egyik néhány százezer forintos nagyságrend a másik néhány millió. A kivitelezés bonyolultságáról nem is beszélve.
Segeíts légyszi, siber szellőztetőt néztem ki, de a spanyol gyártó nem olyan megnyerő mint egy német vagy skandináv. A+-os, csendes, és olcsóbb mint a wolf, nilan, zhender.
A gépet padláson ellehet helyezni? Van olyan gép aminek a nyílásai alól vannak?
@@ZSIFKO83 én személy szerint nem rakok gépet a padlásra. Ennek egyik oka, hogy padláson szélsőséges hőmérsékleti viszonyok is lehetnek. Mivel a gépben kondenzvíz keletkezik a téli hidegben elfagyhat, nyáron pedig a plusz 60-70 fok tehát benne kárt. Persze lehet szigetelni de szerintem ez a gyakorlatban nem állja meg a helyét. A szűrőket kb. két hetente javasolt kiporszivózni, ami egyébként is nehezen megy, hát még ha azok a padláson találhatók. Igen léteznek mennyezeti gépek, ezek szűrőihez alulról férsz hozzá. Amennyiben egy ilyen gépet helyezel el úgy, mintha egy álmennyezetben raknád csak éppen ez már a padlásteret jelenti és azt jól le szigeteled felülről akkor erre azt mondom, hogy mehet a padlástérbe. Ilyen esetben a gerenda kiosztás szokott akadàlyt jelenteni.
Igazából egy fafödémes házon a födémre terített 30 cm hőszigetelőgyapot alatt jó megoldás a padláson elhelyezni a légtechnikát. Lényeg, hogy a hőszigetelt burkon belül legyen.
@@leejamie7810 Ez így van!
Én mondjuk tök nem szeretném a WC-ből meg a fürdőből a párát visszaforgatni a házba, de ízlések és pofonok. Ennél sokkal fontosabb, hogy tud-e aktívan fűteni / hűteni. Nálam havonta cserélni kell a szűrőket, ez paplanban véve évi pár ezer forint.
Ez a működő rendszer a fűtési hőszükségletet 20-30%-al is csökkenti 12 éves tapasztalatom.
Ennek örülök! Ezek szerint Ön korábban is fektetett hangsúlyt a szellőztetésre és ezzel jó levegő minőségre!
...szűrőt négyzetméterre lehet vásárolni, egy mérőszalag egy olló és kész...nekem bevált!
Ez is egy abszolút működő technika!