- Видео 44
- Просмотров 787 534
Oleg Yasinets
Добавлен 7 июл 2013
Dear subscribers and guests. Today I decided to return the channel to its original name, namely my own. I will explain: naming the channel Oleg Cosmopolitan, I wanted to emphasize not only COSMOPOLITISM, as a phenomenon that determines my political views, but I have visited many countries and have seen, how people live and work, andnow I have a very stable idea of how the State should work ... But also, I wanted to outline a fairly wide range of my interests in life. On my channel you can find videos on the following topics: welding and iron products (stairs, gates, stoves, boilers, etc.), cultivation of the land with a walk-behind tractor and everything related to this, a vineyardwinemaking and making tinctures from distillates, spearfishing and travels in the Carpathians ... I do not list everything. I think RUclips algorithms will break your head not knowing who to recommend me to)). Therefore, I invite you, subscribe, and I will try to please you with high-quality content.
Технічні сорти.Кінець сезону.Висновки.
Цей виноградний сезон дозволив мені нарештві остаточно визначитись, які білі та червоні сорти я хочу бачити в себе на винограднику. Про це вам і розкажу.
Просмотров: 983
Видео
Новий проект. Будівництво АЛЬТАНКИ на руїнах будинку.Початок.
Просмотров 3554 месяца назад
Збудувати щось на руїнах інколи буває важче, ніж ,,з нуля,, Та все ж я наважився почав таку будову. І щось мен підказує,що на альтанц я не зупинюсь)). Початок.Розчистка руїн після пожеж в будинку. Підготовка буд.майданчика.
Чавунний МАНГАЛ із тормозного барабана грузовика.///Making a GRILL using a truck brake drum.
Просмотров 1,1 тыс.5 месяцев назад
Забабацав магал із тормозного барабану вантажівки.Кіно без розмов.Приємного перегляду.
Нова шпалера готова! Стан виноградника. Проміжні результати .
Просмотров 3 тыс.5 месяцев назад
Закінчив нову шпалеру.Досаджую нов технічн сорти. Частину кущів планую видаляти.або перещепляти. Стан кущів після занадто пізнього відкриття. Про це та інш цікавинки дивіться у цьому відео.
Ремонт роторної косарки.
Просмотров 1,4 тыс.5 месяцев назад
Вітання, шановн глядачі! Відео про ремонт роторної косарки до важкого мотоблока.Довелось провемти майже повний ремонт агрегата із заміною пітшипників та всіх ножів. Приємного перегляду!
Бетонні стовчики своїми руками
Просмотров 1,7 тыс.Год назад
Відео про виготовлення бетонних стовпців для виноградної шпалери. Окільки ціни на металопрокат космічн - вирішив в такий спосіб зекономити бюджет. І,як виявилось, не прогадав.
Огляд мого виноградника.Аналіз помилок.
Просмотров 9 тыс.Год назад
Шановн глядачі, мої вітання! На прохання декого з вас,відзняв огляд свого молодого виноградника. Акцент вирішив зробити на допущених помилках. Якщо Ви цікавитесь цією темою,чи маєте намір закласти власний виноградник - запевняю - знайдете тут багато корисної шнформації. Приємного перегляду.
Кошу виноград,ловлю форель)))
Просмотров 939Год назад
Вітання глядачам! Кіно мало бути про огляд сортів на молодому винограднику,але мене якось непомітно занесло,потягнуло на лірику, я відзняв весь процес - від заточки ножів та клепання коси до релаксу у форм ловл форел на ставку)). Приємного перегляду.
Висаджую тех.сорт Біанка.
Просмотров 357Год назад
Мої вітання, підписники та гост каналу! Після висадки Рислінга прийшов час не менш чудового технічного сорту, для виготовлення білого вина, Біанка. Проте, на відміну від першого, ц саджанц були укорінен та вирощен із живців придбаних ще на початку весни. Чим відрізняється висадка таких, вегетуючих саджанців, ви зможете дізнатись подивившись це відео.Приємного перегляду!
Висаджую Рислінг Рейнський
Просмотров 271Год назад
Вітаю,глядачі. Незважаючи на пізню весну та дуже несприятлив погодн умови прийшла пора висаджувати закуплен ще на початку березня саджанц Рислінга. Посадка здійснювалась способом ,,під бур,,.Як саме я це робив, ви зможете побачити в даному відео.Приємного перегляду!
Кормлю форель.Підводні кадри.
Просмотров 384Год назад
Мої вітання, підписники та гост каналу.Форелька моя росте,кормлю двіч на день. Релаксуюче відео про красу природи,процес годівл рибки.Вдалось зняти підвон кадри. Маю надію вам сподобається! Приємного перегляду.
Закладаю виноградник з нуля. Посадка ,,під бур,, .
Просмотров 1,1 тыс.Год назад
Вітаю,глядач та підписники.На початку весни розпочав закладку нового виноградника. У відео намагався показати покроково вс етапи: від розчистки ділянки,розмітки,копання ям до висадки саджанців. Окремо звертаю увагу на інструменти та реманент,який Вам неодмінно знадобиться для виконання таких робіт,зокрема, робота з буром.Приємного перегляду.
Форель.Зариблення ставка.
Просмотров 826Год назад
Вітаю! Коротеньке коротеньке відео про зариблення маленького ставка мальком форелі. Насправді,це вже третя спроба.Сподіваюсь,вона буде успішною...
Сажовий фільтр! Як подолати це зло!!!???
Просмотров 267Год назад
Моє шанування, глядачі-підписники та гост каналу! Це відео про наболіле!Якщо ви є користувачем автомобіля з дизельним двигуном, то це відео - обов,язкове до перегляду. Переважна більшість сучасних дизельних двигунів оснащен системою рециркуляції відпрацьованих газів (ЄГР) і,як наслідок, сажевим фільтром та каталізатором. Саме сажевий фільтр найчастіше стає головним болем для багатьох автолюбите...
Плуг до важкого мотоблока. Ремонт причіпного, допрацювання плуга.
Просмотров 2,2 тыс.2 года назад
Плуг до важкого мотоблока. Ремонт причіпного, допрацювання плуга.
Піч - монстр! Перший рік роботи.Плюси та мінуси,чого більше?...
Просмотров 9 тыс.2 года назад
Піч - монстр! Перший рік роботи.Плюси та мінуси,чого більше?...
Культивація ФРЕЗОЮ. Саморобні ПЛУЖКИ, працюю в задоволення.
Просмотров 3,5 тыс.2 года назад
Культивація ФРЕЗОЮ. Саморобн ПЛУЖКИ, працюю в задоволення.
Роблю ШПАЛЕРУ на виноград.Труднощі та помилки.
Просмотров 2,2 тыс.2 года назад
Роблю ШПАЛЕРУ на виноград.Труднощ та помилки.
Плуг до важкого мотоблока.Зміни і доповнення.
Просмотров 99 тыс.2 года назад
Плуг до важкого мотоблока.Зміни доповнення.
Картоплесаджалка-гроші на вітер.Крах наївних сподівань!!!
Просмотров 19 тыс.2 года назад
Картоплесаджалка-грош на вітер.Крах наївних сподівань!!!
Печь для воздушного отопления ч.3.Установка и начало работы.
Просмотров 166 тыс.2 года назад
Печь для воздушного отопления ч.3.Установка и начало работы.
Печь длительного горения.Первое испитание и первое фиаско!!!
Просмотров 42 тыс.2 года назад
Печь длительного горения.Первое испитание и первое фиаско!!!
Печь длительного горения с дожигом газов ч.1.
Просмотров 31 тыс.2 года назад
Печь длительного горения с дожигом газов ч.1.
Теплогенератор из старого пиролизного котла! Исправляем ошибки.
Просмотров 7662 года назад
Теплогенератор из старого пиролизного котла! Исправляем ошибки.
Делаю теплогенератор из старого пиролизного котла за один день!
Просмотров 1 тыс.2 года назад
Делаю теплогенератор из старого пиролизного котла за один день!
Основною помилкою автора є те що він вирішив зайнятися виноградом поняття не маючи що це таке. Вивчайте технологію вирощування винограду. На ваші бідні кущики без сліз не глянеш. Невже немає можливості виділити один день і прибрати бур'яни?
@@Роман_Васильович основною Вашою помилкою є категоричність в заявах.
Вместо стекла нужно поставить камеру
Главное что безопасная.
Хорошая печурка.
Все СУПЕР
Вітаю) Скажіть будь ласка чи можливо на такій печі як у ваз підсмажити яєчню чи закипятити чайник ?
@@АндрейБышляга-е3в ні,не можна. Товщини повітряного проміжку 70мм,що не дає зовнішній стінці нагріватися більше 100-120градусів.
❤ ну что сказать, не ошибается тот , что ничего не делает. Да, на винограднике ошибки трудно исправлять, мы меняли сорта на более современные, более интересные,выборочно, что-то удаляли, что то садили, в итоге все сорта вперемешку, ранние с поздними, укрывные с морозостойкими, что весьма неудобно в уходе,но уже все, не пересадить, вот и прыгаем по винограднику
@@valentinaloza1811 трудно,но можно.например,прививкой в штамб.что,собственно,и планирую делать в ближайшее время.спасибо.
Ну этим допотопным надо как-то прославиться, чтобы их кто-то увидел
УЖАС !!!! ДОПОТОПНОСТЬ И НЕ РАЗВИТОСТЬ . СПАСИ ОТВЕДИ ОТ ТАКИХ
Яка ціна, Вашого Мотоблока?!
@@ВасильВознюк-л8в наразі знятий з продажу. Про ціну не скажу.ціни змінились мабуть.
Як вони мене замучили цього року. Спробую таке
Щиро Дякую Друже за поради! І окрема подяка за Українську Мову! Теж зробив майже таку піч топка з металу 10мм і метр довжини ,зараз міняю теплообмінник, війна перебила всі плани, зараз комісували, продовжую удосконалення печі, маю ще газовий котел і 2 електричних , Слава Україні!!! Тобі Здоров'я Щастя Добра і нам Всім ПЕРЕМОГИ
@@ЮрійКаменчук-ж1м спасибі на добрім слові, приємно!
Я теж обробляв целіну і все гарно виходить, на 3й раз в мене він вже по максимуму заходе, може вам просто потрібно більше пройтися
Маю теж тяжкий мотоблок на 8кс використовую тільки фрезу, все що купляли з навісного - переблювалося звісно, ви в відео показивали раму там впереді стоїть 2 ножі, ми купили один та доварили прути плоскі і лапи знизу та просверлили в нем отвори для регулювання висоти, і вийшла чудова картопля копалка, прицепне робили раніше, взяли саме її бо там товстий метал який видержує великі навантаження а все те що продают під виглядом копалом то напевно щоб с піска морского діставати а не землі нашої
Приємно чути українську мову 🇺🇦. Передивився увесь відеоряд щодо цієї пічки. Планую в гаражі щось таке робити.
@@student_v_seli для гаража - надто потужна і складна конструкція,на мою думку.
@ULK_78 але ж її можна зробити меншою 😉 Хоч а вже почав робити трішки іншу буржуйку в свій гараж.
Чудова подача інформації 👍💪🤝
Тоочную дверцу нужно было делать с другой стороны, потому что идёт подпор воздуха. И она из-за этого не горит. Как положено
Времени прошло,но все таки.Печь длительного (долгого) горения должна быть без колосника - это аксиома.В рабочем режиме,топливо в ней не горит,а тлеет, создавая пиролизный газ,который должен продуктивно сгореть в камере дожига,да и еще до дымохода,это тепло должно уйти в помещение за счет теплоотдачи.Пиролиз обеспечивает подовое горение ,можно использовать с дровами мягкий пластик,а в правильных печах и резиновую крошку - дыма и запаха не будет.Дожигане и смешивание вторички должно происходить при температуре за 700 градусов,да еще и при интенсивном перемешивании.Этому удовлетворяет утепленный дожиг и радиальная подача как в ракетной печи.Ну а далее теплосъем - маленькая перегородка все тепло не снимет и оно уйдет в трубу.Формально в таком большом ящике это можно сделать,поставив его вертикально,ну и соответственно переделав.Более простую(с меньшим кпд)печь.можно сделать по примеру пиролизных печей с нижним горением - огонь с газами уходит в подвал,там и дожигается,уходя по лобиринту.Есть там типа маленький колосничек,для прохода дымогазов,размером с ладошку на большую площадь пода.
може в того юнака ножі в правильному напрямку? 🙂
Ви помітили....
Ножі на фрезі устоновлені не правильно.
Половина лап на фрезі установлено вірно , інша половина стоїть не вірно, навиворіт. Через те воно і било і вібрувало. Передивися, виправ помилки і буде тобі щастя. Удачі.
Купи трактор і проблем не буде
Будуть,але інші,і допожчі)
Междурядья косить. Ряды мульчировать скошенным. Как вариант. Но под мульчей земля долго прогревается весной. Чугуев под Смоленском весной фрезерует под пар. Потом сеет сидераты. Получается отлично.
@@КарлюкВадим фреза не возьмет глину. Как минимум первый раз нужно вскопать/ вспахать. Как раз думаю на зиму...
Гарно оре плуг,свій також перероблю як у вас.
@@Voha70 успіхів у цій нелегкій та невдячній справі🙂
👍👍🙂
Дякую за контент! Спускати і вапнувати можливо не варто... попитайте знаючих людей можливо намула і є тим що дає харчуватись форелі притягує комах і тд. які є кормовою базою для форелі тіж комарі відкладають личинки в мул.
Спасибо большое за информацию
@@НиколайСулима-ш5ш пожалуйста🤝
Спасибо большое за информацию
Бажаю здоровя не бджоли а оси
Який Ви Молодець! Поважаю таких!
@@Лидия-ж6л дякую за добре слово 🙂
Я зараз роблю плуг до мотоблока. Купленого не хочу взагалі,бо це пластилін. леміх знайшов в полях, відвал заплатив на олх,але продавець пропав. Якби я знав,то взагалі б не купив жодного навісного, бо і так все переробляю,загартовую,,переварюю,підсилюю .
@@mishkalviv9665 я шість разів !!!!! Переробляв плуг. Шостий - два роки тому і навіть не спробував в роботі. Незабаром оратиму. Посіяв гірчицю після картоплі,- бідросте буду переорювати. Потрібно хоча б 25 см глибини. Трактором останніх два роки глибше 15 не було. Нема за що їм платити.
@@ULK_78 все вірно. Спеціалісти зробили "плужну підошву". Тому вирішив зробити плуг,і сам орати. Переглянув десятки роликів,знаю всі моменти ,градуси, більш -менш орієнтуюсь як зробити щоб плуг був правильним, там кожна дрібниця має значення. Маю надію що потягне, в мене дизель 6к.с..хоча сили йому хватає, нехватає ваги, треба на колеса вантажу. Колеса маю різні, але зараз поставив "ялинку " R13
@@mishkalviv9665 при виготовленні плуга особливу увагу приділять механізму регулювання. Робіть максимально можливу амплітуду і максимально міцно всі вузли та з,єднання.основні регулювання - кут атаки і ширина захвату..
Відколи в мене мотоблок, я стараюсь все цікаве залізо яке викопую з металошукачем з полів приносити додому@@ULK_78. Воно не зрівняється з тим,що продають на металобазах, яке вже за тиждень ржавіє. І на залізному ринку у Львові маю людину, в якої можна купити швелери, кутники,профіля міцного заліза. , в нього від 2м і менші куски. Гарно запаковує, по ціні ставить на вагу, і бере якщо метал по 5грн/кг , то рахує по 10 чи 15грн. Одним словом на 200грн можна придбати вартий уваги метал.
@@ULK_78 ходив сьогодні по ринку де продають мотоблоки і навісне. Плуги взагалі ніякі. Леміхи -зігнута сира пластина 4мм. Пішов до барахольщиків, знайшов полицю з трактора, нову,ще ніде не стояла, треба буде солярою помити, навіть болгаркою її чистити не треба. Але завелика, в мене леміх короткий, буду різати спереду, і хвостовик трохи, а якщо буде ще задовге,земля не буде доходити,то ще обріжу. За основу бачив беруть швелер, я не знайшов короткого, то зварю швелер з двох кутників. З понеділка починаю.Цікаво що з цього вийде.
Було б добре, якщо такий кліп починався з інформації: де виноградник та який РН грунту. З повагою!
@@Almerzlyakov Абсолютно з Вами згідний. Та нажаль той прилад,що маю бреше. Тому не хочу вводити в оману. Можливо порадите,який придбати і я із задоволенням проміряю
@@ULK_78 візміть рідкий РНтестер , дуже зручно користатись. Півсклянки води дистилірованої - у неї РН 7,0, туда ложку грунту, добре перемішати та відстояти, коли стане світлою, взяти шприцем пробу, до тестера йде колбочка..., ну там буде інструкція. РН води і буде РН вашого грунту, бажано брати пробу десь з глибини 25 - 20 см. Найкращого!
@@Almerzlyakov щиро вдячний ,неодмінно зроблю!
Пане Олег, як Ви вважаєте, який технічний сорт білого винограду найпізніший?, щоб збирати його по "холодку"?
@@Almerzlyakov ну з моїх мешканців це хіба що Рислінг. Зрештою ,,Айсвайн,, вино із заморожених ягід Рислінгу - всесвітньо відомий бренд. Наю мрію- надію колись таке спробувати...
Доброго вечора Частіше знімайте відео про виноград Природа красива у вас
@@СашаТалалай-р7ъ Дякую. Там справді унікальне місце і не тільки в сенсі виноградарства. Постараюсь.🤝
@@ULK_78 Обзор участочка пори року даже шашлик із домашнім вином
Доброго дня Олег. Ви нічого не сказали про полив винограду, чи ви його не поливаєте. Вам бажаю успіхів. У мене інша проблема, прислали в сумі двадцять кущів інших непотрібних сортів і форм, шкода втрачених років і даремної праці. Вам бажаю всього найкращого і здоров'я. Додам:- є на тример спеціальна насадка, яка видаляє бур'ян і при цьому не пошкоджує рослину, пошукайте в ін-ті, дуже зручно нею обробляти кущі.
Вітаю,Юрію. Про полив згадував, поливав чотири рази, що два тижні, коли була спека. Тільки молоді кущі. В подальшому поливати не буду,тільки аерацію грунту робитиму. За ідею з насадкою дякую,обов,язково вивчу це питання. Щодо пересорту - в мене схожа ситація з стловими - суцільне розчарування. Тому помалу від них позбавляюся . Всіх благ і Вам бажаю.
Одеський чорний - це круто! Теж хочу його посадити, але, мабуть, у мене (Львівська область) достигатиме лише на розе, бо такий рік, як цей, то один на десяток. Цьогоріч в мене Лідія набрала 24 Брікс 15го вересня, а Лівадійський чорний в повній фенольній зрілості був 25го серпня з цукром 22. Щоправда вдалося уникнути травневих заморозків і пекельна спека без дощів увесь з липня по середину вересня.
@@ayatsev Так,він пізній,але ж і клімат змінюється семимильними кроками. Доречі, після минулорічного 14брікс,я трішки розстроївся і вирішив його не вкривати - не погано перезимував на шпалері. Десь 80% бруньок вижили. Ось так . Тому садіть без сумніву. Та й не хворобливий він.
@@ULK_78 повністю підтримую вашу думку!
Як звами можна звязатись?
instagram.com/olegyasinets_?igsh=MXVvbmd2ZXIzeGVtZA== пишіть в дірект.
Високу планку дле себе поставив ти, друже. Але я впевнений, що в тебе все заплановане тобою вийде. Видно, що ти аж "гориш" своєю любимою справою, думаєш про неї завжди. Вліз у тему серйозно та докладно, визначивши її для себе справою життя. Гарний підхід. Важко, звичайно, буде, але з твоєю наснагою, я впевнений, що все буде на вищому рівні. І виноградник, і вино з нього. Головне, що вже все правильно відбулося у голові, а далі справа часу.
@@Виноградарствотасучаснедомашнє і 80% погоди бо в цій справі людина мало що варта як би не старався Треба дивитись правді у вічі де живеш
@@Виноградарствотасучаснедомашнє Дякую за теплі слова! Скажу без пафосу та перебільшення - Ви мій гуру у виноробстві. Не пропускаю жодного Вашого відео.Дякую за підтримку.
Цей рік не показник такої жари для Заходу України не було і бути толком не повинно В мене виноград який в кращі часи ставав солодким в кінці вересня ми почали прищипувати в середині серпня і на1 вересня він повністю дозрів а на10 вересня почав підгнивати від стиглості А люди все в ажіотаж ввійшли і починають купувати всяку екзотику В результаті літо стане класичним і половину прийдеться попрощатись нажаль Ну не виноградний в мене край а хочеться
Вітаю! Так, рік аномальний. А де Ваш край знаходиться?
Літо не стане вже класичним бо тиндеція йде до потепління тому тут головне попасти в правильний вагон і буде щасття
Файний господар - гарний виноградник! Теж закладаю виноградник та сподіваюсь довести його за рік/два до таких масштабів як у Вас :)) Бажаю успіхів та міцного здоров'я! Підписався. Вітання з Львівщини!
@@Hreenland дякую,навзаєм! Які сорти плануєте?
@@ULK_78 ті, що вже перевірені в мене: Соляріс Дублянський, Ркацителі Магарача та Голубок, їх буде значно більше ніж зараз. Також цього року насадив експериментально американців, угорців, французів та українців) , детальніше є в мене також на каналі. Веду формування, таке ж як Ви - одноштамбова форма та два рукави). Будемо обмінюватись досвідом! :)
@@Hreenland Будемо із задоволенням. Наразі мене цікавить Мускат Блау, вільного місця на шпалерах залишилось не багато...
@@ULK_78 Є такий, посадив цієї весни два кущика, дали гарний приріст. Якщо цікавить, то чубуки брав у Igor Shtunder(пошукайте його в ФБ). Гарний виноградар і також до-речі з Івано-Франківщини).
@@Hreenland знаю його,дякую,але хотів би саджанці...буду шукати.
Вітаю ,цікавий огляд ,мерло яку кількість цукру набрав ? Саджанці у вас щеплені чи на власних коріннях і де купляли саджанці ?
@@МарянСемеряк-й7г Мерло набрав 22,але я мусив зняти бо оси і шершні сильно побили. Мерло і Аліберне з чубуків вирощені мною. Купляв у чоловіка із Запоріжжя ще до війни. Рислінг,Біанка, Цитронний - щеплені. Купляв у Олександра Приходько з Києва.
Листя стає червоним і навіть буряковим на ділянках,що знаходяться вище того місця де відклада яйця буйволовидна цикадка (виглядає ніби кільце) на однорічних пагонах.. Така лоза іноді погано зимує навіть якщо добре визріла . Найбільше страждають молоді кущі. А може дефіцит якого хімічного елементу чи особливість сорту.
@@vasyl638 ні,дефіцит,навряд чи думаю Ви праві - це робота цикадки..
@@ULK_78 тоді шукайте сліди її перебування- виступаюче кільце між вузлами. Був випадок коли мусів залишити тобто не вирізав і не знищив її кладку яєць на прищепі молодої яблуні.
В мене чьорний доктор достогає останнім перший юпітер з нього в цому році зробив 110 л.вина з юпітера
@@ЮраЯни сильно! Скільки матеріалу було юпітера на таку кількість вина?
Одескій черний це класний технарь по смаку не відрізняється від каберне совіньон в мене в цьому році 24 брікс мешкаю на півдні
@@ЮраЯни у мене близько 20,але сильно почали оси бити,тому швидше зняв, зараз на холодній мацерації.
Круто, того року також садив новий міні винний виноградник. Вітання з Бродів)
@@victorvulchyn7105 Вітаю, дякую за добре слово! Успіхів Вам.
Доброго дня,почервоніле листя на реслінгу і не тільки це цикадка😢, треба перевірити лозу вона перекушена треба зрізати до пошкодження .
@@pavelkotenko2994 дякую!!! Перевірю.
Раджу досадити мускат блау голубок цвагельт кабарне кортіс
@@СашаТалалай-р7ъ кортіс маю. Маєте вказані саджанці?
@@ULK_78 немаю саджанців лише лоза є яку цього року побив сильно град
++++++++++++++++++++++++
Вітання з с.Кваси. Дякую за відповідь. Натхнення в роботі.
Ти можеш скільки завгодно хотіти вирощувати виноград без хімії. Але це абсурд і ти це зрозумієш. Вибач, що на " ти", бо ми не знайомі. Не буває в агротехніці дрібниць. Не можна вирощувати те, що росте саме по собі, а що так собі,- видаляти. Якщо замахнувся на великий об'єм і площу, будь готовий до танців з бубном. І чим більша площа, тим більше танців. Стосовно того, чому одні кущі ростуть, а інші ні, є велика вірогідність шкідників в землі. Це не ґрунти. Спробуй пролити зараз, або навесні актарою, або іншим препаратом від личинки хруща проблемні кущі, можливо, результат тобі сподобається. Є ціла купа підводних каменів в роботі на землі і це не тільки хвороби рослин. Шкідники також. Не треба тішити себе надією, що посадиш імунні сорти і будеш просто збирати врожай. Це мої особисті висновки з власного досвіду, без образ. Бажаю гарних врожаїв і миру!
@@shavali80 Власне кажучи - згідний з тобою. Але мушу уточнити про хімію. Так,без неї не обійтись,але якщо я три рази оброблявв кущ і він весь сивий від оідіума ( мова про столові) а, поруч той самий Аліберне - чудово себе почуває - то висновок очевидний. Крім того помітив,що багато гібридних форм гореселекціонерів взагалі не мають імунітету, нажаль. Цьогоріч Рислінг,Біанка,Цитронний,Мерло, Лівадійський та ін. Взагалі не за хворіли ( 3 обробки). Щодо шкідків - дякую за пораду. Теж думав про це. Буду обробляти🤝🤝🤝
@@ULK_78 Згоден, є гібридні форми з різними вадами. Але це не означає, що вони погані, просто не підходять для певної місцевості. Але шкідники -це окрема тема. Минулої весни у мене зненацька загинуло 2 дорослих куща винограду, коли я їх корчував, тоненьких коренів майже не було, а під кожним кущем викопав з десяток личинок хруща. Згодом помітив, якщо ріст винограду дуже сповільнюється і його пролити антихрущем, або актарою, то загальна картина покращується.
@@shavali80 коли копав ями - личинок не виявив. Тому й знехтував ,,антихрущем,,. Можлово даремно. Мабуть теж викопаю 1-2 куща та гляну .. дякую за слушні поради.
Цього року саджанці червоної теплолюбивої класики дали гарний приріст, навіть мої прививки першорічки Рубіна дали за 2м приріст. А от рислінг, цитронний, лівадійсьий ч., оттонель, йоханітер, кортіс, соляріс, альмінський, піно грі, каб.фран ледве до 1м доросли і то не всі.
@@ukropytv308 Рубін в мене вже другий рік ледь росте. Лівадійський добре пішов,дав сигналки ( у відос не потрапив). Щодо решти ,,слабаків,, - то все закономірно. Я садив під бур. Тому кореневій важко пробиватись крізь глину. Потрібен час.
@@ULK_78 не в бурові справа. Я з Дніпровщини, тут земелька місцями не дуже. В мене на городі 30 - 40см щось схоже на чорнозем збитий як камінь а далі жовто-біло-бура глина з шматками чи то вапняку чи то шпату. Починав я рік тому викопавши під перші саджанці технарів з яких планував розмножувати лозу кубові ямиська, глину винімав а на її місце верхній шар землі + компост перегній. Далі зрозумів шо пупок розв'яжеться 500 кубів копать лопатою. Спочатку зменшив ями до 80х80х80 потім вже до ширини 2х штикових лопат і три в глиб. Коли почали боліти коліна то теж на приклад Красеня, рислінга і підвої со4 та 101-14 садив під бур. Так саджанці посаджені осінь/весна 23/24, ті шо під бур крім рислінга виросли більше метра а ті шо в ямах деякі і до 30см недоросли причому шо кореневласні шо на підвоях. Причина може бути в шкідниках підземних хоча я й поливав антихрущем, може бути у складі землі та її пеаш, виноград не переносить надто лужні грунти а також високий вміст активного кальцію. Також недостатній полив у перші роки. Ще виноград не дуже росте якщо в землі багато коріння дерев як живих так і зпиляних ну і гвіздок у програмі цього року - зависока сонячна радіація. В багатьох саджанцях від суперактивного Сонця крони молодих побігів посохли ще на початку липня а пасинки навіть не почали рости. Так вони і простояли до кінця літа завмерлими в рості. Зріжу всі першорічки на зворотній ріст і надіюсь на весну хоч якісь бруньки з тих що посохли коронки дадуть пагони.
@@ukropytv308 дуже дякую за такий змістовний коментар дізнався щось нове. Грунти можлива причина,але ж половина росте непогано... Ще раз дякую за лікбез🤝🤝🤝