- Видео 14
- Просмотров 73 315
MUDr. Stoszková
Добавлен 5 окт 2021
Maminkou snadno a hravě. Zásady zdravého rodičovství.
Kanál věnovaný především nastávajícím a čerstvým rodičům.
Naše osobnost se utváří v ranném dětství. Právě první rok života je velmi důležitý, kdy se naše rysy formují a do pěti let se osobnost utváří.
Jsem lékařka pracující v oboru psychiatrie a věnuji se tématům, jak předcházet u dětí “slabším stránkám”.
Aneb nezbláznit se z rodičovství. :-)
Můžete mě sledovat na Instagramu: @dadulinda
Kanál věnovaný především nastávajícím a čerstvým rodičům.
Naše osobnost se utváří v ranném dětství. Právě první rok života je velmi důležitý, kdy se naše rysy formují a do pěti let se osobnost utváří.
Jsem lékařka pracující v oboru psychiatrie a věnuji se tématům, jak předcházet u dětí “slabším stránkám”.
Aneb nezbláznit se z rodičovství. :-)
Můžete mě sledovat na Instagramu: @dadulinda
Pláč miminka
Proč miminko pláče?
Co mám dělat, když miminko pláče?
Jak pláči předcházet?
Na tyto otázky už známe odpověď a v tomto videu se pokusím Vám je přiblížit.
Co mám dělat, když miminko pláče?
Jak pláči předcházet?
Na tyto otázky už známe odpověď a v tomto videu se pokusím Vám je přiblížit.
Просмотров: 3 294
Видео
Přetažené a hyperaktivní děti
Просмотров 1,1 тыс.2 года назад
Na co si dávat pozor pro správný vývoj mozku u dětí? Jak předcházet hyperaktivní stavům u dětí? Jak s nimi pracovat? To a mnohem více se dozvíte v tomto zvukovém záznamu.
Kočárky
Просмотров 1,8 тыс.2 года назад
Má recenze následujících kočárků: G mini Grand 2v1 Autosedačka Maxi-cosi Pebble Golfky Chicco Retro kočár Roan Emma Trojkolka Jané Slalom Pro 3v1 Stokke Xplory Předem se omlouvám za kvalitu videa, točeno ve stížených podmínkách 😊
Přebalování miminka
Просмотров 22 тыс.2 года назад
Tutoriál přebalování miminka. Na co si dát pozor, základní principy správného přebalení miminka. Ve videu používám plenky Babilo, jsou od českého výrobce a za mě nejlepší, Denis s nimi nikdy nebyl opruzený.
Výbavička pro miminko
Просмотров 22 тыс.2 года назад
Video věnované nastávajícím maminkám Jaké věci mi velmi usnadnilly život a co doporučuji: Postýlka Chicco postýlka/lehátko/židlička Baby Hug 4v1 Lehátko KinderKraft SmartFun Péřová peřinka /zavinovačla/ Dráček Maxi Dráček Eva Kiedroňová Chůvičky Avent
Spánek 3. část REŽIM SPÁNKU
Просмотров 1,9 тыс.2 года назад
Pojďme si probrat, jak podpořit u miminka dlouhý kvalitní spánek. V třetí části probereme režim spánku.
Spánek 2. část POKOJÍČEK
Просмотров 1,9 тыс.2 года назад
Pojďme si probrat, jak podpořit u miminka dlouhý kvalitní spánek. V druhé části probereme prostředí vhodné ke spánku a ukážu Vám pokojíček našeho Denise. 🍀 Polštářek a peřinka Dráček od @evakiedronova ruclips.net/channel/UCuGuHZJKSKKvnC2RMGsZyyg 🍀 Mantinely a nebesa od @Teplodetskychpostylek teplodetskychpostylek/
Spánek miminek
Просмотров 2,9 тыс.2 года назад
Pojďme si probrat, jak podpořit u miminka dlouhý kvalitní spánek. V první části probereme usínání a uspávání miminka.
Úzkosti
Просмотров 1,9 тыс.2 года назад
Úzkost jako epidemie 21. století. Co to je úzkost? Jak s ní bojovat? A jak jí předcházet zejména u dětí. Video zaměřené na prevenci včetně názorných ukázek.
Psychiatrie rodičovství
Просмотров 1,5 тыс.2 года назад
Naše psychiatrické ambulance se plní čím dál mladšími dětmi. Zkusme tomu předcházet a vychovat kvalitní osobnost. Co je cílem výchovy dítěte? A jak toho můžeme dosáhnout? Čemu se vyvarovat? Pár typů zdravého rodičovství.
Nosítka jejich možná rizika
Просмотров 2,6 тыс.2 года назад
Nosítka či šátky. Jsou to výborné vynálezy, ale na co si dát pozor? Všude na internetu nás zasypávají reklamy a doporučení. Video točené z jiného úhlu pohledu. Pojďme si projít možná rizika při jejich nevhodných a přehnaných užívání.
Dudlíky
Просмотров 2,5 тыс.2 года назад
Je to výborný vynález, ale na co si dát pozor? Spousty maminek bojují s problémy vybudované závislostí na dudání. Rozhodně neni příjemné, když miminku v noci vypadne dudlík z pusinky a začne plakat a všechny vzbudí. Ale zas bez dudlíků u miminka si život nezpříjemníte. Pár typů jak předejít problémům s dudlíky.
Režim miminka
Просмотров 7 тыс.2 года назад
Jak se snadno sžít s novorozencem, nastavit režim, aby v noci spinkalo a přes den bylo bdělé. Základní typy na fungování s miminkem. Jak novorozenci vnímají den.
Úvod - O mně, proč tyto videa točím?
Просмотров 1,9 тыс.2 года назад
Kdo jsem a proč tohle dělám?! Krátké video kde se dozvíte něco na úvod mého vlogu 👍
A když ten dudlík nechce?? Tak co má dělat? Dítě není stroj 😂😂
Vau, tak já svého syna krmím 2x za noc😂a to mu je 8 měsíců
Nechapem tie negativne komentare ked nesuhlasim s niecim tak drzim usta a nekomentujem a idem dalej Co povie lekar by malo byt svate pre kazdeho !
Dobrý video a návod. Chválím 👏
Ahoj kdepak si pořídila prebalovaci pult ? 😊
Určite šatku a nosič. Ja som nosila od narodenia, sedelo mi Rischino Flexible, vďaka nemu som mala voľné ruky a dcérka boli spokojná a pri mne.
Pri plači som vždy kontrolovala základné potreby: hlad, smäd, či boli deti pocikané, pokakané, unavené/prestimulivané, či im nie je teplo, alebo naopak zima. Nadojčila som a dala do nosiča, mali sme od narodenia Rischino Flexible a bolo opäť všetko fajn, deri spokojné. ❤
Super, u nás pomohlo nosenie. Mali sme nosič Rischino Flexible.
💙
💙
Dobry den. Chtela jsem se zeptat, tu denni postylku mate od Chicca typ Baby Hug 4v1? Predem dekuji za odpověď.
Dobrý den, ano ano a moc doporučuji. Měla jsem jí půjčenou od kamarádky, co mi jí moc doporučila a další kamarádky, co si jí pak pořídily byly také moc spokojený.
Miminko sice ještě nemám ale jsem naprosto stejného názoru a určitě takto bych si představovala péči ❤
Na podzim se nám s manželem narodí naše první miminko, musím říct, že jsem se nikdy o porod, novorozenecká témata atd. nikdy před tím nezajímala a asi správně jsem tušila, že v každé jedné otázce, která by mě napadla, dostanu nejen od kamarádek, ale i internetu spoustu různorodých a mnohdy protichůdných informací, které všechny budoucí maminky musí víceméně vyděsit a zmást. Mě to tedy posledních pár týdnů, co informace hledám, mírně děsilo. :)) Dnes jsem náhodou narazila na Vaše videa, děkuji moc za ně, hlavně za tu zřetelnost, jasnost, lehkost, se kterou videa natáčíte! Tohle jsem potřebovala vidět a slyšet, rozhodně mě to nevystresovalo jako jiné rady ostatních, věřím nyní, že s rámcovou představou, jistým řádem (který budeme budovat postupně) a nějakou lehkostí bez křeče a zbytečných nervů, zvládneme všechno! :)) Dodala jste mi odvahu, elán. Děkuji moc za Váš projev, názory, které zřejmě můžou dráždit někoho jiného, ale mě to uklidnily. Velké díky a těším se na případné další video, ze kterého si mohu vzít třeba nějakou další inspiraci. 😊
Děkuju moc za tak krásný komentář. Dodává to sílu točit další :-)
Takže spínání na rovné a prázdné postýlce není vhodný? :)
Pro novorozence určitě vhodná není. Na chvilku přes den ano, ale miminko by tak nemělo ležet dlouho, hlavně pokud má tendence zaklánět hlavičku. Vychází to z respektu k jeho páteři a míše. Miminko 9 měsíců mělo hlavičku u kolínek. Jeho páteř i mícha byla ohlá do písmene C. A nemůžeme po miminku chtít, aby se narovnalo ze dne na den. To vede ke dráždění nervové soustavy a tyto děti mohou být více neklidné, ukřičené a hůře spí. A ani pro větší dítě, které už narovnání je schopné, stejně bych doporučila polštářek jako prevenci ploché hlavičky.
Zavinovačku péřovou jste si prala doma popř. na kolik °C a kolik otáček ?
Dobrý den. Mám teda v pračce program přímo na peří - tuším 30 stupňů a jen 400 otáček, riziko je při odstřeďování, aby se nepolámalo peří.
@@mudr.stoszkova Děkuji za odpověď 😇
Konečně normální rady, děkuji za ně. V dnešní době je to spis vzácnost, poslední dobou se propagují takové nesmysly matek, které jsou líné vychovávat a radsi dělají ze sebe otroky a ještě to normalizují. Souhlasím se vším co jste řekla a ještě jednou děkuji!
Děkuji za milý komentář. :-)
Půl ročnímu dítěti říct, že kdyby něco potřebovalo ať řekne tátovi? 😅 Mám fakt dost z vaších rad. Navíc tatínci nejsou chůvy a NEHLÍDAJÍ. Jsou to rodiče a starají se. Dítě si samo sebe určitě neuvědomuje v půl roce. Nechat batole ať si vyřeší samo konflikt na písku. Achjo.. Dítě si uvědomuje svojí individualitu daleko poději někdy k druhému roku. Prosím neberte si rady k srdci od této rádoby doktorky. Prosazuje na facebooku názor, že císařský řez je lepší než vaginální porod "který traumatizuje dítě". Toto není osoba, která by měla radit ostatním matkám. Má hodně divné neověřené osobní názory.
Miminko si opravdu velmi rychle uvědomuje, že je, kdo je a kdo je maminka a že je ní úplně odkázané. A buď budete miminku dávat najevo, že je vlastně úplně neschopné a vše za něj dělat, nebo naopak ho budete podporovat v samostnosti - a opravdu jsou studie, že tímto se nezvratně zformuje osobnost už do 1. roka života. Samozřejmě rodiče jsou jeho základní pilíř a musí ho podporovat a být pro něj láskyplná jistota. Hlavně první pečující osoba - většinou maminka. V psychologii miminka si rodiče bohužel nejsou rovni, miminko se učí city a emoce přirozeně k jednomu člověku a to jak se to naučí od své 1. pečující osoby, to pak rozhodne o jeho budoucích vztazích. Je to složité komplexní a není možné to v 15ti minutách celé sdělit v těchto videích. Co se týče mého názoru na porod dítěte, samozřejmě je nejideálnější krásný hladký přirozený porod. Bohužel neni tolik matek, co mají takové štěstí a pak je velmi potřeba přírodě pomoci - tak jak to děláme my lékaři - medicína jde proti přirozenosti nemocem a smrti. Touž je náš úkol, motivovat lidi, aby byli moudří a snažili se pro sebe i své děti hledat zdravé alternativy, jako je porod SC.
No, chvílemi mi teda dost zatrnulo. Asi bych se nad sebou měla zamyslet🙈 Možná zvážíme to druhé dítko trochu dřív, ať se trochu víc zaneprázdním😁 Chci se zeptat k tomu pískovišti, máme to dítě nechat se pokusit tu situaci vyřešit, i když ještě nemluví?
Děkuji za dotaz. Na toto se musí brát dva ohledy: 1. Nechám dítě se zkusit prosadit mezi ostatními (i to mimi co se plazí si může vítězně dolézt za svou hračkou na pískovišti) a při střetu s jiným vrstevníkem, nechat vždycky dítě se pokusit prosadit a řešit situaci samo a pochválím ho za každou aktivitu (pokud to teda neni už pláč - to prostě musím přijít hned jako jeho jistota). 2. Musíme ale jako dozor dospělých dohlížet, aby se nedělo zlo mezi dětmi, vysvětlovat jim situace, jak se řeší konflikty, jak dojít k diplomacii. Děti nevědí, co je nejlepší řešení pro daný konflikt, to musí i rodiče učit děti, jak řešit konflikty, problémy v životě, jak se k nim postavit. Říkat jim to, vysvětlovat i u pískoviště. Ale nebránit mu zkusit se nějak prosadit.
@@mudr.stoszkova Díky moc za tak obsáhlou odpověď!
Dneska sjíždím Vaše videa jedno za druhým😅 Děkuji za takovéto střízlivé rady a tipy! Jako prvorodička jsem právě měla tu představu, že se miminko musí pořád nosit a být se mnou, a teď mám doma dvouletou dceru, která spí s náma v posteli a není schopna beze mě spát déle než 20 minut. Takže je jasné, že na samu sebe mi pak zbývá minimum času. No, s druhým dítětem budu, díky Vám, připravenější😉
Děkuji moc za zpětnou vazbu. Ty mě nabíjejí točit další věci :-)
Taky máme Roan Emma a nemůžu si ho vynachválit❤ Díky za Vaše videa!
Spinká
Miminko❤❤❤
Dobrý den,poprosím o odkaz na přebalovák,moc děkuji.
Moc se omlouvám, přebalovák byl dar od tety a bohužel nemohu dohledat.
mě je z tohohle videa uplně ouzko......jasně kontakt ne, učit se samotě, narvat ho do lehátka na stůl kde se může houpáním posunout, šum samo do postele, přehřát v zavinovačce, ale hlavně že mám monitor, dám ruku, ale hlavně aby mě viděl vařit 🙃🙃🙃
Ano, teoreticky by byla nejlepší matka žena na 3678% Superhero co bude mít navařeno, nakrmeno, uklizeno, 5 dětí a každné 24hodin v náručí, aby mohlo 24hodin sát prso, u toho si dělat manikúru pedikúru, nebo aspoň základní hygienické návyky (maminky plakají, že si myjí hlavu v noci), jíst, pít je také fajn, i jako lékař opravdu doporučujidostatek spánku, do toho si přividělat v dnešní náročné době, chodit pracovat, v noci stávat x krát k dětem, ještě umytá načinčaná pro manžela a instagram 😁 … ale to neni v našich silách, jsme jen lidé. Tak se musí hledat alternativy spokojenosti pro všechny zúčasněné. Dítě od maminky nechce otroka. A taková maminka mu to pak akorát spočítá v dospělosti 😁
Moje děti prostě nemají rádi zavinovačky mají rádi kontakt kůže na kůži
To nezpochybňuji, ale vy snad můžete s dítětem chodit 24hod kůže na kůži?! To vám gratuluji. Myslím, že většina žen takovou kapacitou neoplývá a potřebují dítě odložit také třeba do zavinovačky.
Myslím, že by nebylo od věci říct, že NEJSTE PEDIATR a spoustu vašich rad je minimálně kojení poškozující… Doktorka doporučí dudlík, zavinovačku…? Věci poškozující kojení… lehátko? Nevhodná poloha… jak může doktorka vypustit z pusy, že nechá dítě samotné v autě a někam si odběhne? 🤦🏽♀️ NIKDY nenechávám dítě v autě samotné ani minutu! Dítě že si na kontakt zvykne a bude to uřvaný nesamostatný dítě?! A těch 9 měsíců nepřetržitého kontaktu mu jako nevadilo? Achjo… tohle je tak špatné video!
Jsem lékař pracující jako psychiatr momentálně dětský. Ano, teoreticky by byla nejlepší matka žena na 3678% co bude mít navařeno, uklizeno, 5 dětí a každné 24hodin v náručí, aby mohlo 24hodin sát prso, do toho stihnout manikúru pedikúru nebo aspoň základní hygienické návyky (maminky plakají, že si myjí hlavu v noci), jíst, pít je také fajn, i jako lékař opravdu doporučuji dostatek spánku, do toho si přividělat v dnešní náročné době, chodit pracovat, v noci stávat x krát k dětem, ještě umytá načinčaná pro manžela a instagram 😁 … ale to neni v našich silách ani v silách miminka. To je utopisticky scénář. Tak se musí hledat alternativy spokojenosti pro všechny zúčasněné. Dítě od maminky nechce otroka. A taková maminka mu topak spočítá v dospělosti 😁
@@mudr.stoszkova jo, Vy jste ta psychiatra, co rozpoutala tu dementní diskuzi s pravopisnými chybami na skupině o sekci… uf… argumentace “najděte si na google”, je fakt úsměvná. K Vám bych opravdu chtěla dát své dítě… krásný den :)
Svýma radama poškozujete maminky a děti. Přesně díky temhle radám mají maminky problémy s kojením... Doufám, že se informovanost pediatrů zlepší, protože tohle je tragédie...
Pro mne je zdravý vývoj miminka důležitější než kojení miminka.
Jak to může ovlivnit kojení?
No tak já jen doufám, že takové názory nemá hodně mladých lékařů. Zvládla jsem necelých deset minut. Co to je za bláboly, že je pro dítě lepší odložit ho do zavinovačky než mazlení s matkou? 🤣🤣🤣 Chudáci prvorodičky, které těmto kecům uvěří. 🤦🏻♀️
Tak samozřejmě, nošení miminek v náruči je fajn, každá maminka i miminko to milují. O tom ale video není. Video je o tom, že neni v silách maminky ani miminka nosit se 24hodin denně. Někdo to zvládá lépe a někdo nemá takové kapacity. A musíte si taky co nejlépe odpočinout. A na téma jak a v čem nechat miminko odpočívat, o tom je video natočené.
Dát našemu nejmenšímu jen ruku či na něj pouze mluvit,,tak se zblázní celá rodina..... Miluje kontakt, potřebuje na mě být přilepený. Postýlka chytá prach , kočárek slouží k přebalování či protažení (bdělá okna) ... Nosíme v šátku či ergo nosítku.🙏 Každé dítě je jiné, takže bych tyhle blbosti neradila...☝️
Možná jste jen tu postýlku moc nevyzkoušeli, o kočárku teda jsem neslyšela, že by to byl hit mezi přebalováky, ale dnes je možné vše. Hlavně když jste spokojeni, o to hlavně jde, najít cestu, aby byly všichni spokojený.
@@mudr.stoszkovajako vážně??? Dostatečně nevyzkoušeli postýlku? 🤣🤣 můj syn tam brečel pokaždé když jsem ho tam dala spát, takže i u nás chytala prach. Spí s námi v posteli a všem to vyhovuje Jak můžete říct že někdo postýlku dostatečně nevyzkousel 🤦🏻♀️ to jako má to dítě tam dat a nechat ho břečet, nebo jak se “zkouší postylka”?
Typické poškozující rady doktorů, člověka by snad ani nenapadlo, že to fakt jste schopni aplikovat na vlastních dětech, ale asi těm nesmyslům který se na školách a v nemocnicích doteď vymývají mozky musíte fakt věřit... 🤦🏼♀️ Doufám že moc lidí nebude tolik nezodpovědných, traumatizovaných a neinformovaných, že na tohle fakt skočí a bude jim to připadat normální a v pořádku 🤦🏼♀️ Možná si něco zjistěte o zdravém vývoji dětí, než budete zveřejňovat takové nesmysly jako je "nutnost" separace místo kontaktu kůže na kůži, na který je dítě od přírody nastaveno a potřebuje ho pro pocit bezpečí, dostatečnou laktaci atd., ono totiž nejde jen o ten fyzický, ale i o psychický vývoj... fakt není nutné aby z další generace vyrostli jedinci bez empatie, zato s nespočtem zbytečných traumat způsobených nezodpovědností a neinformovaností vlastních rodičů, kteří si myslí, že když jsou doktoři, všechno vědí nejlíp a můžou radit druhým
Dobrý den, mrzí mě pokud má videa chápete tak, že podporuji separaci dítěte a matky. To určitě není záměr a nic takového netvrdím. A ano, informace ve videích jsou inspirovány názory dvou pediatrů v rodině, mého letitého studia medicíny, roky praxe na psychiatrických odděleních a v ambulanci, hlídání mnoha dětí a výchova vlastního dítěte. Určitě se mnou ale můžete nesouhlasit a dělat to jinak 😊 Přeji Vám hezký den.
Mate to moc hezké. Čekám třetí miminko, ale ty dvě predtim proste spaly se mnou. Jenže už mi není 20 a cítím, ze se potrebuju taky víc vyspat, plus další dvě děti do toho. Tak se vlastně učím, co to obnáší mít postýlku pro miminko😁 například jsem nikdy nechapala, co to je za plyšáčka, proč to lidi dávají miminkům.
Děkuji moc za hezký komentář. Jsou to fajn vynálezy dnešní doby a pomohou 😊 muchláčci mají miminka rádi. Když jim rostou zoubky, rády ho i kousají. Po dvou dětech jste už nasbírala zkušenosti. Je vždy dobré si to naplánovat, ať máte pohodlí. Je opravdu potřeba odpočinutá maminka a dětská postýlka je velmi pohodlná nejen pro miminko 😁 Přeji hodně zdraví a štěstí do 3. mateřství ❤️
@@mudr.stoszkova paní doktorko, četla jsem o tom muchláčkovi a nedoporučuje se ho prý dávat první 3 měsíce do postýlky, je to pravda?
Ano, tak první měsíce by ho miminko mělo k ničemu. Dokud není schopno samo uchopit předmět, což je okolo toho 2-3 měsíce nejdřív, je muchláček k ničemu a jen je možné riziko zadušení. Ta hranice je vždy individuální.
@@mudr.stoszkova moc vám děkuji za odpověď ❤️
Já bych tady jen upozornila na bezpečnost spánku. Dítě v posteli nepotřebuje nic kromě správné matrace a spacího pytle (možná max v prvních pár týdnech zavinovačku). Všechno ostatní je bezpečnostní riziko SIDS - mantinel, polštář (není potřeba do 2-3let pokud jej nebude vyžadovat trochu dřív) a muchláček (do roka do postýlky na spánek nepatří) Paní doktorce bych doporučila aby si o tom něco zjistila než bude doporučoval..
Úzkost podle mě spíš vzniká už ve výchově a vlastně už v bříšku, když je rodička stále pod tlakem a stresem, jestli bude jako matka přijatá, její dítě jestli bude v pořádku... Pak se to navazuje na průběh porodu a poporodní období, kdy potřebuje být v klidu a mít pocit bezpečí, živin pro malého (nebýt stresována, jestli vyjde s penězi, v dnešní době...). Pak má taky střet s tchýní, protože i ta by chtěla mít vliv na výchově toho dítěte a také má své strachy a úzkosti z jejího dětství. Všechno to dítě aktivně nasává, každý podnět z okolí, ale i každého člověka. Každý ho ovlivní... A bohužel dnes je trend být od široké rodiny izolováni, místo toho, abychom pracovali na vztazích. Všechno si googlíme, místo toho, abychom dali na náš instinkt. Nezeptáme se těch babiček, jak se přebaluje plína atd. Prohlubuje se úzkost z toho, že jsme na všechno sami jen s partnerem... Často žijeme i kilometry daleko od kamarádů a příbuzných, jsme zavřené doma s dětmi a čekáme, že veškerou starost o domácnost, dítě, vztah s partnerem zastaneme jen ve dvou lidech (já a partner). Dřív rodiny bývaly víc pohromadě a pomáhali si. Každý znak svou identitu a nehledal jí na internetu... Nespekuloval... Dneska si maminky málo věří, na všechno vyhledávají odborníky a jsou pod stresem, jestli jsou perfektní mámy. Ztrácíme vědomosti a dovednosti, které nám dřív sloužily k přežití. Dělají se za nás "samy". Žijeme v betonových městech zavření, kdo by neměl úzkost... Bojíme se hodnocení druhých, protože neznáme vlastní hodnotu, identitu. Ještě si jí budujeme virtuálně úplně smyšlenou a toho balastu se musíme zbavovat...
Ano to máte pravdu. Dnešní doba je velmi náročná a v naší psychiatrické ordinaci pacientů jen přibývá. Úzkostem se ale dá předcházet a i proto jsem toto video natočila, aby jsme se snažili naše děti před ní ochránit.
Dobrý den, mockrát vám děkuji za videa 🤗 chtěla bych se zeptat jakou používáte video chůvičku a zda jste s ní spokojená ? 🙂
Děkuji, jsem ráda, že se videa líbí. Já mám Philips Avent na doporučení kamarádky a jsem s ní spokojená. Před tím jsme měli Babysense a tu jsme hned vrátili, strašně šuměla.
To jsou rady jak za krále Klacka, nechovat své dítě 🤦🏼♀️ protože si z něj vychované uřvance, to jako fakt?? A co kontakt tolik důležitý pro laktaci?
Kromě chování miminka můžete láskyplný kontakt budovat mluvením, dát mu ruku do postýlky, hladit ho, zpívat mu. Nejkratší mozková dráha je čichová -> k laktaci je nejvýhodnější čuchání k hlavičce miminka. A to samé u miminka, sklonět se nad něho, dát mu svou ruku aby vás cítilo. Chování miminka je krásné, každá maminka i miminko ho milují. Ale musíme být rozumní a opatrně s ním. Přehnané chování může dítě opravdu poškodit. Všeho s mírou.
Naprosto souhlasím.... místo kontaktu dát dítěti ruku, to je fakt smutný a ještě horší je, že tohle doporučí mladá lékařka. Děkuji za naši osvicenou pediatru, která podporuje nošení, dlouhodobé kojení a hlavně společný spánek a v čekárně ma dokonce letáček o tom, proč perovou zavinovacku nepoužívat a při první návštěvě na to dokonce upozorní a řekne negativa. Je smutné, že někteří lékaři se nedovzdelavaji a dokonce dávají poškozujíci rady
@@mudr.stoszkova Jak konkrétně může přehnané chování dítěti ublížit? Mám 3 děti, nejstaršímu stačilo to,co zde prezentujete... 2 dalším ale vůbec... Vyhověla jsem potřebám všech svých dětí a nemám pocit, že by je to nějak poškodilo.
Nezlobte se na mě ale jak můžete tvrdit že kontakt matky s dítětem je špatně, ale chcete to aby dítě bylo 24/7 v zavinovacce, tak to snad nemyslíte vážně.
Já určitě netvrdím, že kontakt matky s dítětem je špatně, to jste si mé video bohužel špatně vyložila. Ve videu pouze vysvětluji, že pro dítě je zdravější kontakt s maminkou, kdy u toho může ležet v měkkém prostředí, kde se může správně fyziologicky vyvíjet. Kontakt s maminkem se rozhodně nerovná pouze chování v náruči. Novorozenci nejlépe reagují na čich a sluch. Pár příkladů láskyplného kontaktu s miminkem v pohodlí zavinovačky: nakloním se nad miminko, pusinkuju ho, mluvím na něj, mohu si lehnout vedle něj, přitulit se, nebo ho mohu i chovat v zavinovačce, hladit ho, nebo dát mu svou ruku do postýlky…. a tak dále. Už to že na něj mluvíte a vidí vás (o co je často v náručí ochuzené), je také velmi dobrý kontakt. Kromě smyslů taktilních máme i smysl zrakový, sluchový a čichový. A ke kontaktu lze používat i tyto vjemy, na které se bohužel často zapomíná a o jejich připomínku jsem se ve videu snažila.
@@mudr.stoszkova ano to máte možná v něčem pravdu, ale ne umístit dítě do zavinovacky a být tam nonstop jak jste řekla, jak má zavinovacka své výhody a to i nevýhody. Každé miminko bezpodmínečné po porodu by má být co nejvíc s matkou a to bude jedině tak že ho matka bude nosit, ležet s ním atd, a to nemluvím o kojení. Jak se matce asi rozjede laktace když dítě bude v pořád v perince. Za mě perinka fajn ale jenom na spánek nebo odpočinek, pokud je dítě vzhůru má být v kontaktu s matkou a rozvíjet ať to na podložce nebo kdekoliv jinde, a to je taky potřeba říct a ne že dítě má být v perince, za mě určitě ne
Tak to bohužel s vámi nemohu souhlasit. Nic se nemá přehánět. Dítě potřebuje bezpodmíněnou lásku matky a naplnění veškerých potřeb a ani jedno určitě chování 24 hodin není. Naopak chováním 24 hodin denně dítě můžete velmi poškodit a to nejen při vývoji páteře (já sama jsem toho důkazem a u svého dítěte jsem fyzioterapii novorozenců velmi studovala), ale také, pokud miminku nebudete ukazovat a rozvíjet v něm postupně bezpečí samostatnosti, vychováte tak závislou osobnost a i na váš parnerský vztah to může mít dosti negativní důsledky.
@@mudr.stoszkova ano s tím taky nesouhlasím aby matka dítě pořád dítě nosila v náručí a dítě nemělo možnost si odpočinout, ano zavinovacka je fajn sama jsem ji u syna používala ale tak když spal byl v ní zabalení a spícího jsem si ho mohla krásně kamkoliv přenist a byl v ní spokojený ale jakmile byl vzhůru tak jsem ho měla u sebe, ležela jsem s ním a měla jsem ho třeba na hrudi, nebo lezel semnou na sedačce a rozvíjela jsem to a to tak jak říkáte vy, mluvit na něj ale ne aby v ní byl pořád, dítě potřebuje kontakt s matkou, a i tu podložku aby se naučilo pást koníčky atd
Tak to potom s Vámi souhlasím. Přesně tak, všeho s mírou. Je pravda, že má věta, že dítě má být 24 hodin v zavinovačce je trošku nešťastná a chybná. Nic se nemá přehánět :-)
super rady díky :-) víc takových
Děkuji moc za pozitivní komentář. :-)
Krásné video, taky mi tohle chybělo, jsem z těch matek co třeba jak koupat miminko jsem chtěla vždycky vidět. Ne každý má mladšího sourozence a novorozence vám jen tak někdo nepůjči. Určitě doporučuji pozvat si zdr.sestricku do bytu. Upozornila mě na spoustu nedostatků a měla jsem tak čas to napravit.
Dobrý den, děkuji za milý komentář. Já také vše googlila a právě mě zaskočilo, jak málo takových videí je. A právě proto jsem se rozhodla i tyto videa natáčet a své zkušenosti se tak snažit předat :-)
Jestli můžu mít dotaz, nevím jestli jste pediatr, ale co vás názor na vegetariánství u dětí ? Mám pár kamarádek, kdy jim to paní doktorka dost vymlouvala. Já zase bez masa nedám ani ránu, ale chtěla bych to omezit a možná i u dětí 🙂 Díky za radu a jestli nejste pediatr, tak se omlouvám, ale zajímal by mě váš názor.
@@kamilaagosztova8486 Důvod proč Vám to lékaři budou rozmlouvat je ten, že děti potřebují opravdu spoustu proteinu a maso je jeho výborný zdroj. A také obzvlášť hovězí maso je výborný zdroj železa a vitamínu B12, který právě při omezování živočišné stravy chybí. Určitě ale neni potřeba jíst maso každý den. V mnoha studiích se ukazuje vegetariánská strava jako zdravější, pokud je jídelníček dostatečně pestrý a kvalitní, a maso je dostatečně nahrazeno například vajíčkama, mléčnými výrobky (nízkotučné tvarohy a sýry), luštěniny, poté může být vegetariánství naopak i lepší než masová strava.
Máte velmi příjemný hlas a máte pravdu - koš na pleny i ten sterilizator jsou naprosté blbosti a jak to mate s dudlíky? Já je vůbec nepoužívala
Děkuji moc, jsem ráda za milý komentář :-) O dudlíku jsem natočila samostatné video. Já dudlík občas používala, ale střídmě, všeho s mírou a jen když bylo opravdu ouvej a čim je syn větší, tím méně a méně.
Dobrý den, používáte pro svého syna v postýlce i hnízdečko a na to dáváte péřovou peřinku, nebo to máte bez hnízdečka? P.Kiedroňová doporučuje do postýlky i hnízdečko, tak mne zajímá, jak to máte vy 🙂 Jinak super videa, perfektní rady 👍 Děkuji
Dobrý den, děkuji za dotaz. Hnízdečko jsem měla a ani jednou jsem ho nepoužila. Za mě je to zbytečná věc. Když bylo potřeba, z péřové peřinky jsem si vytvarovala perfektní hnízdečko (třeba na sedačce) a jinak byl v denním koši, kam se hnízdečko ani nevešlo.
@@mudr.stoszkova A z té péřové peřinky Vám teď to “hnízdečko/mantinel” musí bourat, nebo? Jak jsou děti větší, tak pohyby to boří, nebo?
@@h.nocarova8544 Neboural, když pevně srolujete, dobře drží. Používala jsem přes den toho Maxi draka, ten je velký a dobře se to z něj dělalo. A když bylo potřeba, pomohla jsem si polštářkama i k podepření, aby byl ve zvýšený poloze, což ve hnízdečku stejně musíte vzít polštáře. Ale určitě spousty maminek si hnízdečka vychvalují, já jen vždy měla po ruce polštáře z kterých jsem si natvarovala vše líp, jak jsem potřebovala.
V postylce ma byt jen matrace a dite ve spacim pytli. Hnizda, perinky a cela vybava prodacavana Evou Kiedronovou je pro bezpecny spanek nevhodna.
Dadi, moc hezky video. Děkuji za něj. Sama jsem se z toho vašeho juchani na miminko rozesmála. Jen je to strašně potichu, to tvoje povídání. Měj se fajn. Terka
Dekuji dekuji!!! Priste lip vychytam hladinu zvuku 🙏
Vše bylo již zmíněno ostatními, nemám co dodat, tento channel je úplně mimo. Ze zvědavosti jsem se podívala na jiné video (dudlíky) s myšlenkou, že jste se prostě jednou netrefila, ale misinformace budou problém asi celého účtu, nejen tohoto videa. Je vidět, že jedete starou školu a absolutně neberte v potaz nové poznatky. Tvrdíte, že je to váš názor, ale musíte si uvědomit, že medicína není o názorech, ale o faktech. Já jen doufám, že si vaše rady nevezme k srdci nějaká maminka, která bude spoléhat na radu "odborníka". A už nám prozradíte, jaké máte nositko vy, že je tak špatné?
Dobrý den, já právě shrnuji i lékařské poznatky, který internet podle mého názoru silně postrádá. Sama jsem dostala už v těhotenství od kamarádky Babybjorn (jakož to první “nosítko” co vyskočilo na googlu) a kdyź jsem o něm hledala informace, zjistila jsem jeho velkou nevhodnost. Tak jsem si pořídila šátek na šátkování. Ale když jsem si četla doporučení od pediatrické společnosti k jeho užívámí. Cituji: “Omezení rizik: - vertikální poloha až v půl roce věku - do té doby poloha šikmá - vertikální závěs se širokou oporou hýždí a stehen - „žabí“ poloha s abdukcí kyčli (roznožení - poloha mezi prsy, na boku matky) - střídání stran, na které je dítě nošeno - dostatečný prostor, kde se rodič s dítětem v závěsu pohybuje (kuchyně atd.) - pevná fixace dítěte v šátku, závěsu či sedačce (správná technika používání ) - typ závěsu, velikost a poloha dítěte musí umožnit dostatek prostoru k dýchání a volný přístup k dýchacím cestám (certifikované pomůcky) - a hlavně“ „přiměřená“ doba nošení dětí v řádu „několika hodin denně“, určitě nelze doporučit nošení dítěte v šátku celý den!! Nošení dětí v šátku či závěsu tedy nemůže nahrazovat spontánní pohybovou aktivitu dítěte. Dítě reagující na okolí při smyslovém vjemu (především zrakovém) situaci prožívá a na tomto základě dosahuje svých potřeb především pohybovou aktivitou odpovídající vývojovému stupni dítěte. Funkce svalů (zajišťující držení, včetně při vzpřímené postavě), má také vliv na normální vývoj páteře, hrudníku, kyčelních kloubů. Tato aktivita by byla při příliš dlouhém „klokánkování“ významně omezena. Souhrn: Moderní společnost „znovuobjevila“ nošení kojenců a malých dětí („šátkování“, babywearing, Babytragen) jako ideální metodu úzkého kontaktu dítě- rodič. Za optimální považujeme především psychický aspekt této těsné vazby, u nedonošených dětí navíc i aspekt výživový, protiinfekční a termoregulační. Možné negativní dopady na vývoj skeletu - páteř, pánev, kyčle- sice nebyly přesvědčivě prokázány, nelze je však zcela bagatelizovat. Nesporná rizika (úrazy, zadušení) této metody však nutno brát v úvahu a správnými technikami nošení dětí je prakticky eliminovat. Z hlediska péče o dítě nejsou tedy proti nošení dětí v šátku zásadní námitky. Je ale třeba zdůraznit, že nelze doporučovat praktikování této metody jako „celodenní nošení“, časový faktor hraje důležitou roli, určitě není vhodné nosit děti v šátku skoro celý den. Nošení dětí v šátku či závěsu tedy nemá sloužit k cílené podpoře psychomotorického vývoje, ale je to pouze jedna z forem praktického transportu kojenců i malých dětí, který podporuje těsný vztah matka- dítě či dítě - otec, ale v v psychickém a pohybovém vývoji nemůže nahradit rozvoj spontánních pohybových funkcí. Zvláště u starších kojenců nebo batolat s hmotností přes 10 kg je třeba myslet i na fyzickou zátěž rodičů, kteří by dítě v šátku nosili mnoho hodin denně. “ Konec citace. A k tomu, když jsem si stáhla veškeré návody na úvazy, uvědomila jsem si, že nosítko využiji asi jen kdyby hořelo, nebo se stala nějaká vyjímečná situace, kdy nebudu moct vzít kočár 😊 Protože tu jedinou výhodu nosítka - a to je budování krásného vztahu s dítětem, zvládnu i bez nosítka.
To je ale nápadíček dávat "berličku" někomu, komu nic není a má jen fyziologické potřeby.
Jak to vezmete. I bolest je v podstate fyziologicka vec, ale urcite je dobre ji ulevit… i treba ze odvedu pozornost dudlikem.
Bomba, takže když je dítěti ouvej raději místo prsa a obejmutí dostane kus plastu ❤️😀
To urcite netvrdim. Ale pokud se napriklad miminko rozmrzele vyspalo, boli ho brisko a hlida tatinek, nebo jste nekde kde nemuzete hned vyndat prsa, je fajn mit v zaloze dalsi vec, co miminku ulevi.
Paní doktorko, jsem moc ráda, že jste si zjistila dostupné informace o nošení dětí. Především vy jako pediatr byste měla znát stanovisko české pediatrické společnosti k nošení. Protože ergonomické nošení má spoustu významných výhod, mezi nejdůležitější patří kontakt dítěte s rodičem (úzká psychická vazba), děti díky bezprostřednímu ukojení jejich potřeb méně pláčou a jsou klidnější, nošení dětí má také velmi příznivý vliv na kojení, může být i prevencí laktační psychózy a poporodní deprese. Nošení také slouží jako prevence kojeneckých kolik - pokrčené nožičky, teplo a tlak na bříško zvyšují peristaltiku. Nošené děti mají větší rozhled a více impulzů, stávají se dříve nezávislými. Nošení dětí má příznivý vliv i na fyzický a psychický vývoj. Nošení dětí je i prevencí plagiocefalie (dítě nemá slehlou hlavičku od dlouhého ležení na zádech). Nošení dětí je i prevencí SIDS - je ale důležité dbát na správné zásady nošení a nosit vertikálně (ne v kolébce, ve které má dítě hlavičku přitisknutou ke svému hrudníku). Budu moc ráda za Vaši reakci. Ps, když ve videu zmíníte, že všechny vaše názory, které prezenutejete jako fakta, jsou lež, jistě se na vás přestane sypat hromada negativních reakcí.
Dobrý den, děkuji za váš komentář. Já opravdu nejsem pediatr. A proto jako psychiatr se musím velmi ohradit na nepravdivé tvrzení s laktační psychózou a poporodní depresí! Vzhledem k tomu, že rozvoj těchto dvou psychiatrických onemocnění bývá již před porodem, opravdu nevím jak by na to nosítko mohlo mít nějaký vliv. Ano tyto informace co píšete a další spousty reklam na nosítka, toho je plný internet. Mé video je koncipováno, na co si dávat pozor ( i pediatrická společnost vydala velmi mnoho omezení, jak nosítka a šátky používat, aby se předešlo problémům).
1. Tvrdíte, že nošení způsobuje lordózu a kifózu - lež, žádné studie nic takového nepodporují. A to ani u nosítek a dokonce ani u visítek. 2. Omezení rozvoje dítěte - lež. Dítě má naopak větší rozhled a více impulsů. 3. Nosit děti čelem vpřed se nedoporučuje nejen kvůli neergo poloze, ale i proto, že je dítě přesyceno příliš mnoha vjemy, nemá se kam schovat, když potřebuje. 4. Termoregulace - lež, dítě se u matky přehřát nemůže (v kočárku naopak ano), nošení kůže na kůži se používá pro srážení teplot. 5. Ztížené dýchání ve svislé poloze - lež. Naopak u dítěte hrozí nebezpečí udušení v poloze, kterou zmiňujete jako zády dolů, tedy v úvazu kolébky, kdy je těžké dítě správně napolohovat. Když má bradu přitisknutou k hrudníku, tehdy se mu hůře dýchá. Prosím ještě jednou o vaše ujištění, že ve videu nelžete a nedáváte poškozující rady.
@Vendula Krejčí 1. Je prokázáno, že špatně nošené děti (a to právě bývají nejčastěji svislé polohy) častěji trpí na funkční postižení páteře. Věřím, že pokud si maminka dá opravdu pozor a 100% bude dítě nosit v ergonomické poloze a to ještě jen krátkou dobu, určitě tomu předejde. Ale my všichni děláme chyby a i na to poukazuji ve videu - na chyby při používání nosítek. 2. Omezení rozvoje - dítě v rámci omezení pohybu v nosítku bude mít mírně opožděný psychoMOTORICKÝ vývoj (pokud nosítko používáte přespříliš). Proto na to poukazuji, že je potřeba potom dětem aspoň dopřát doma více pohybu na dece a podložce. 3. Já nedoporučuji nošení dětí ani dopředu. Spíše jsem poukazovala, že takhle nošené dítě je více v kontaktu s okolím a může se lépe učit a socializovat (učení dětí především spočívá pozorováním). 4. Technika skin on skin nemá s nosítkem absolutně nic společného, tedy pokud nechodíte venku nahá s nahým dítětem. V praxi je dítě nabalené a ještě pod matčinou bundou a tim může dojít k přehřátí raz dva. 5. Ano, stížené dýchání bývá u těch nejmenších miminek i v poloze kolíbky.
Tak jsem se kvůli Vám, paní doktorko, poprvé v životě přihlásila, abych mohla napsat komentář. Prosimvás proč máte potřebu sdělovat, navíc matkám, dogmaticky věci, o kterých vůbec nic nevíte? Sama nemam ráda radikálnosti, vozte si dítě v kočáře, vystýlejte ho peřím kam až chcete, když Vám to vyhovuje, ale nelíbí se mi, když rádoby erudovaný člověk vypráví hlouposti a předkládá je jako fakt. Uvědomujeme si, že Vaše rady jsou poškozující? Navíc si teda ve videu dost protiřečíte. Proč adekvátně nereagujete na argumenty diskutujících?
Kdyby jen to. Tady už i mizí komentáře 🤮😂 tohle je vážně ubohé
Dobrý den, určitě rada zodpovím otázky, ale zde žádné nevidím. 😁
Sprosté vulbární nic neříkající komentáře mažu, ráda bych měla slušný vlog, diskuzi se určitě nebráním.
a negativní vliv na kojení? není lepší dítě kojit když mu není fajn? vy se na ty videa prosím raději vykašlete protože to co říkáte jsou poškozující nesmysli
Dobrý den, ze správného používání dudlíku dítě určitě profituje, jak tomu je už po staletích (už ve starém Egyptě vyráběli miminkům dudáky). Co se týče vlivu na kojení, máte pravdu, dudlík MŮŽE A NEMUSÍ mít negativní vliv na techniku sání. Ale pro spousty maminek je spojojené miminko důležitější v žebříčků priorit, než mít dokonalou techniku sání. Nesetkala jsem se s miminkem, které odmítlo kojení kvůli dodlíku.
@@mudr.stoszkova předpokládám že cerpate z článku Hanky Strejčkové která hned na úvod píše že jednim z 10kroku k úspěšnému kojení je nedávat dudlík což podporuje i WHO a UNICEF. Co se týče odhánění se Egyptem ne dudlíky jsou výmysl z 19stoleti kdy v zájmu velké průmyslové revoluce bylo nutné nahnat matky do práce tedy jim zacpat pusu dudlíkem postupně lahví s um atd. Pokud se ale chcete odvolávat na doby kdy matky z důvodu práce na hospodářství cpaly dětem do pusy smotky látky s odvarem u makovic, medem nebo alkoholem tak doufám že v rámci starých osvědčených tradic doporučujete návštěvu kováře místo zubaře a pouštění žilou. Prosím vraťme se do reality máme tu 21 století obrovskou výhodu velmi dlouhé rodičovské dovolené tak neodstrkujme dítě co biologicky touží po přítomnosti matky šiditkem do postylky.
Právě že žijeme v 21 století a už známe, co je osvědčené. Pokud je miminko přetažené, mrzuté, rostou mu zoubky (a je napapané) je fajn mu dát dudlík, zpívat mu, houpat ho, udělat mu vše nejvíce příjemné jak můžu. Ale pokud dítě je hladové a chce maminku a já mu strčim dudlík a odejdu, to samozřejmě neschvaluji. Nebuďme omezení, nic není černobílé, všechna pro má své proti a naopak 😊
@@mudr.stoszkova jenže nenutritivní sání prsu je nesmírně důležité pro udržení dlouhodobé laktace, což vzhledem k zoufalému stavu kojení v naší republice je důležité brát v potaz + zároveň se dnes již kliničtí logopedi shodují že používání dudlíku je jeden z faktoru špatné odpočinkové polohy jazyka a díky tomu i vývoji ústní dutiny jako takové. Přeci jen technika saní dudlíku a prsa je úplně odlišná.
@@mudr.stoszkova kolika ženám jste dělala podporu kojení, že z toho vyvozujete, že sání nepoškodí? Dítě má být u prsa... 🙉
Když už nejste ochotná nastudovat si perinatalní psychologii, tak možná by aspoň stačilo se podívat na dokument Babies, kde zjistíte, že nastavit rituály můžete, ale v prvním roce života se toho odehraje tolik, a proto se neustále mění jeho potřeby... Tedy pokud jste ochotná jim naslouchat. "Připravené dítě na kojení?" svými radami potvrzujete svou plnou neznalost faktů o kojení. Dáváte poškozující a zastaralé rady. Co aspoň min můžete udělat je, přečíst si knihu S láskou o dětském spánku od spánkové antropoložky. Víte, že nejlepší prevence proti SIDS je společné spaní?? Víte vy vůbec něco, co se zakládá na faktech nejnovějších studií? Tohle je úplně zoufalé... 🥺
Dobrý den, pochopitelně nelze v pár minutových videích popsat celý vývoj miminka v prvním roce. Toto video je koncipováno jako přiblížení pro maminky, které zajímá základní režim narozeného miminka. Mám určitě v plánu v dalších videích rozvést jednotlivé body. Co se týče “přípravy peristaltiky ke kojení”, na toto je spousty názorů, ale zcela přirozeně miminko má hlad -> rozčiluje se -> začne kopat až řvát = čím si zaktivuje břišní svaly a pomůže břišnímu lisu a vyprázdnění střev. (tím rozhodně neříkám počkat vždy až miminko zacne řvát! To právě mahradím tím hraním a cvičením s miminkem!) Pokud budu krmit pasivní miminka, které se neprohejbaly, vede to k hromadění nejen stoličky ale i střevních plynů a bolesti bříška. Samozřejmě vše dělám s citem a přizpůsobuji se miminku - proto zdůrazňuji tu nemožnost dodržování časových režimů.
A co se týče prevence SIDS, ano máte pravdu, spaní miminka v ložnici VE VLASTNÍ POSTÝLCE je jedním z mnoha faktorů prevence.
Proč by dítě mělo spát ve vlastní postýlce?
Dle studií spaní miminek v posteli s rodiči zvyšuje riziko SIDS. Není ale prokázáno, jestli to spíš nesouvisí se zalehnutím miminka.
@@mudr.stoszkova mohu Vás požádat a doložení nějaké takové studie, prosím?
Takhle to vypadá, když nahrává videa někdo, kdo si dal předsevzetí na nový rok, že to udělá. Aniž by znal fakta o čemkoliv, o čem je video. Víte něco o kojení? Víte něco o separačních pomůckách? Ach jo.
Dobrý den, myslím si, že správně používaný dudlík určitě dodá miminku velké uspokojení a dokáže pomoci miminku v jeho těžkých chvílích.
@@mudr.stoszkova vy nechápete, že to není můj názor. Jsou to relevantní fakta. Nejde o návyk na dudlík, jde o to, že je to separační pomůcka, kdy má dítě být přirozeně u prsa a ne mít v puse silikonový výmysl. Miminko má být co nejvíce v náručí u své maminky... Toto odkládání miminek je přežitek a víme, že velmi poškozující. Znovu prosím, ať ve své víře, že děláte dobrou věc, věnujete čas studiu o kojení a prenatální a perinatalní psychologii. ❤️
@@gabisvadlenka1452 ale já ve videu nenavádím, aby maminky vložily dudlík miminku a odložili ho, čímš by opravdu podporovali separační úzkost.
Milá Gabi Svadlenko…. Věnujte se ručním pracem, asi jim rozumíte lépe než tomu, co produkujete ve svých replikách. Nelze pouze shazovat a zamítat, zkuste podat konkrétní návrh. Shledala jsem video a musím říci, že nic není proti ničemu, co naše babičky a maminky dělaly nám …. A opravdu jde pouze o to, předat dobrou radu selským rozumem. Nehledě na to, že video je vlastně zaměřené na to, aby se právě separační úzkost u miminka ani nevytvořila. Pokud ji máte už vytvořenou u malého miminka, dělala jste právě něco špatně.
@@dagmarnovakova7210 pracuji s těhotnými ženami a ženami po porodu. Lektoruji předporodní a poporodní přípravu, kde nepředávám doporučení, jen informuji ženy o faktech. Tedy podložených datech že studií a EBM. Dudlík je prostě separační pomůcka, která může poškodit kojení. O separační úzkosti jsem nic nepsala. 🤯🙈 Stále to nechápete... Žena lékařka paní Dáda nahrává videa, kde se jako lékařka představí, místo, aby řekla... "Moje videa nepredkladaji ověřena fakta o kojení, prenatální a perinatalní psychologii a fakta ze studií. Toto jsou návody, jak to dělám já se svým 4 měsíčním synem." Jinak máte pravdu, klidně můžete dal ignorovat fakta a věřit, že to co dělaly naše babičky a maminky, bylo neomylné. ❤️
Co video, to perla... Opravdu 🤮 Bizár. Nenacházím slov
Když je dítě mrzutý, potřebuje přítomnost matky a prso, ne silikonovou zbytečnou náhražku. Dudlíky opravdu nejsou potřebnou pomůckou při výchově dítěte. Prosímnesdílejte nevhodné až poškozující rady.
Dobrý den, správně používaný dudlík dokáže miminku velmi pomoct a ulevit a dokonce dle studiích slouží jako prevence SIDS.
@@mudr.stoszkova kojení tedy mít dítě u sebe je přirozená prevence SIDS.
@@gabisvadlenka1452 Jak píšete, že vaše názory vycházejí z lékařských studií, tak jistě i víte, že používání dudlíku je také dle lékařských studií prevence SIDS! Doporučuji pročíst souhrn z lékařské literatury: www.wikiskripta.eu/w/Syndrom_n%C3%A1hl%C3%A9ho_%C3%BAmrt%C3%AD_kojence