- Видео 4
- Просмотров 26 443
Centrum Szkoleń Strzeleckich
Добавлен 26 май 2020
Видео
AR15 Zacięcia
Просмотров 2,8 тыс.4 года назад
Jeden z możliwych skutków przegazowania systemu Stonera w karabinku AR15. Po zakupie nowy karabinek pracował prawidłowo. W miarę docierania się mechanizmów, po kilkuset strzałach zaczęły pojawiać się zacięcia, jak na filmie. Pod lupę wzięliśmy zamek i pazur wyciągu, ale po podmiance z prawidłowo działającego karabinka usterka nie została usunięta. Dopiero montaż regulowanego bloku gazowego i zm...
Glock gen 3 vs 4 vs 5
Просмотров 17 тыс.4 года назад
W sieci możemy znaleźć wiele informacji technicznych i schematów odróżniających poszczególne generacje. My natomiast chcemy się skupić na tym, jak te różnice wpływają w praktyce na używanie tych pistoletów. Jarosław Hebda jako wieloletni użytkownik, przedstawi nam swoje doświadczenia związane z odsłonami Glocka 17 w kolejnych generacjach. szkoleniastrzeleckie.eu
Czy oko dominujące ma znaczenie w strzelaniu?
Просмотров 6 тыс.4 года назад
Jest to dylemat zwłaszcza początkujących strzelców. Jesteś praworęczny, a Twoim okiem dominującym jest oko lewe, lub odwrotnie. Jarosław Hebda wyjaśni jak składać się do strzału? Czy wybór oka dominującego ma znaczeni w każdym rodzaju strzelectwa. szkoleniastrzeleckie.eu
no cóż, rozmówca nie zanalizował właściwości oka dominującego i całego procesu widzenia, nie wskazał silnych stron oka dominującego w procesie celowania, nie zanalizował właściwości dominującej ręki w trzymaniu broni i operowaniu spustem i silnych stron tego układu. Od razu uznał, że oko dominujące nie ma żadnego znaczenia. Ja powiem, że oko dominujące ma bardzo duże znaczenie w procesie celowania. Zaś problemem strzelca jest lateralizacja krzyżowa u niego. Moim zdaniem nie ma nic gorszego podając do wiadomości zaczynającym naukę umiejętności strzeleckich, że oko dominujące nie ma żadnego znaczenia. Otóż oko dominujące ma znaczenie, jak i przy strzelaniu na celność i skupienie oraz w czasie walki bronią palną. Patrzenie obojgiem oczu w czasie celowania ma swoje zastosowanie szczególnie, gdy oddanie strzału następuje wskutek bodźca obrazowego, który musimy wykryć, by nacisnąć na spust, a u strzelca występuje lateralizacja krzyżowa.
Ja zawsze team gen3, wszsutko rozbija sie o jego monolityczność i lufę poligonalną choć rozumiem kolegów ktorzy wybierają gen5 jednak chyt pistoletu glock gen 3 nie kazdemu pasuje. Pozdrawiam
Dobry materiał. Pozdrowienia dla Jarosława !
Super dzieki
Jak się nazywa zaproszony do wywiadu rozmówca?
gada jak napity , nikt tego bełkotu nie zrozumie
Podźwięk brzmi trochę jak kazanie w kościele. Świetna recenzja!
Myślę, że takie kazania były by ciekawym urozmaiceniem dla wiernych:D
A jesli jest taka sytacja jak u mnie jestem prawo ręczny ale prawe oko jest słabsze od lewego to powinienem się nauczyć strzelać z lewej reki??
Temat nie jest marginalny, przynajmniej u mnie. Jestem praworęczny a oko lewe mam na tyle dominujące, że nie widzę przestrzennie. Generalnie muszę się zmuszać aby spojrzeć okiem prawym. Dlatego z karabinu zawsze strzelałem z lewej ręki. Z pistoletu próbowałem strzelać "na kros" - to była porażka. U mnie zadziałało przełożenie pistoletu do lewej ręki.
Faktem jest , że oko dominujące ma znaczenie. Mam odwrotnie dominujące oko do ręki. Strzelając x pistoletu z oka nie dominującego na 25 m słabo trafiałem . Celując z dominującego z chwytem oburęcznym dobrze i bardzo dobrze. Gorzej z karabinkiem.
Zdaje się, że Glock opracowywany był na początku lat 80 a nie 70
Po prostu Mistrz i zdrowia !
Poproszę więcej takich materiałów. Rozwiewa dużo wątpliwości. Ja pracuję z Glockiem 19 gen 3 od 14 lat i nigdy nie zawiódł. Kupuję gen 5 tylko po to żeby zobaczyć czy warto. Glock faktycznie nie do strzelań sportowych. Przy dynamice w czarnym polu ciężko skupić wszystkie strzały ale na bojowo w sylwetkę wchodzą jak złoto. Pozdrówka czekam na więcej materiałów.
Super materiał.
Ależ się dziadek ustękał.
A propos pękającej szyny na szkielecie... Pytanie czy Glock 3 jest bronią modułową jak Glock 5. W Glocku 5 po prostu szkielet można wymienić przekładając wnętrzności do nowego, gdyż to nie na szkielecie nabite są numery. Pytanie jak jest w Glocku 3?
Hmm... Spoko materiał. Nietypowa formuła, ale... lepsza. Merytorycznie, bez lansów, zdecydowanie chwała.
LEŚNY DZIADEK SIĘ ZNOWU WYMĄDRZA ?
przydatny filmik, ulatwil podjecie decyzji ktorego glocka kupic
W Policji czy w Kryminalnej są takie?
Jestem praworęczny i moim okiem dominującym jest oko prawe. Strzelam i mam niezłe wyniki na tarczy nie zamykając żadnego oka. Zamknę oko niedominujące - ten sam wynik, jak z otwartym.
Prowadzacy wyraźnie widać ,że chce właczyć sie do rozmowy ale Jego Rozmówca (Specjalista od Glocka) zdominował całkowicie rozmowę. Nie pozwala Mu nic dopowiedzieć. Trochę to wkurzajace. Posluchałbym i Pana prowadzacego ponieważ też ciekawie mówił ale był "tłamszony". 😊 Ale bardzo dobry materiał dla chcacych kupić Glocka. 💪💪💪👍👍👍
Prowadzący? Pytający jest wyraźnie znudzony i nie zainteresowany tematem.
Ale dobrze że nie gadał w miejsce zaproszonego gościa
Super wykład, bardzo merytoryczny.
To nie jest problem :)!! tak jest zbudowany człowiek! przy celowaniu obojgiem oczu ,oko dominujące, po prostu widzi na wprost, łatwe do sprawdzenia. nie ma innej możliwości. To nie jest problem marginalny! Dużo osób ma z tym problem. Fakt jest taki że jak jedno oko zamkniemy to każde otwarte widzi na wprost! I można celować każdym okiem pod warunkiem zamkniętego przeciwstawnego! I to jest podstawa. Ale w mojej 30 letnim doświadczeniu wiele osób nie jest w stanie celować okiem nie dominującym. Wynika to z indywidualnych uwarunkowań. Poza tym często bywa tak że oko dominujące jest mocniejsze. Wystarczy podejść do dobrego okulisty to wytłumaczy dosadnie. Proszę ni deprymować instruktorów którzy umiejętnie starają się nauczyć osoby które mają z tym problem. Jak Pan tłumaczący chciałby podyskutować zapraszam!!! Nie wiem co za podwójne kciuki widzi osoba tłumacząca. Generalnie nazywa się to AKOMODACJA OKA. Czyli regulacja ostrości wzroku. Człowiek nie jest wstanie widzieć kilku rzeczy na raz ostro. Wystarczy właśnie wyciągnąć przed siebie rękę i przerzucić ostrość wzroku na odległy cel, a później na rękę, efekty sami zobaczycie. Proponuję dołożyć jeszcze rękę na wysokość łokcia i spróbować widzieć wszystkie elementy na ostro czyli ręce i cel. tak to działa. Oko dominujące jest ważnym elementem w strzelectwie a szczególności podczas celowania za pomocą mechanicznych przyrządów celowniczych bardziej marginalne w a wręcz zerowe przy wykorzystana celowników kolimatorowych itp. przed siebie. Konsensus: Proszę spróbować wycelować okiem nie dominującym przy celowaniu obojgiem oczu!!! POWODZENIA
Jestem praworęczny i moim okiem dominującym jest oko prawe. Strzelam i mam niezłe wyniki na tarczy nie zamykając żadnego oka. Zamknę oko niedominujące - ten sam wynik, jak z otwartym.
O matko. Pierd...
A co przy strzelaniu tzw. ręką słabą? Przykładowo osoba praworęczna z dominującym prawym okiem chce strzelać lewą ręką. Z którego oka ma wtedy korzystać? Dominującego prawego (na ukos), czy ze słabego lewego?
moim zdaniem , każdy strzelec powinien przerobić układy: 1. oko dominujące - ręka od strony oka dominującego, 2. oko słabe - ręka od strony oka słabego, 3. oko dominujące - ręka przeciwna, 4. oko słabe - ręka przeciwna. Oko dominujące jest mega ważne, gdy będziemy strzelać w dynamicznej sytuacji obrazowej. Szczególnie, gdy naciśnięcie na spust będzie reakcją na jakiś dynamiczny detal obrazowy, trudny do zaobserwowania. Lub gdy będziemy zmuszeni do wykrycia celów zamaskowanych i natychmiastowego oddania strzału do takiego celu. Zaś trzeba wiedzieć, że zamykanie oka dominującego w czasie celowania wprowadza "niepokój" u celującego, reakcja mózgu. Przez co ludzie z lateralizacją krzyżową, trzymając broń ręką silną, celując okiem słabym, będą twierdzić, że mają lepsze wyniki celując mając otwarte oboje oczu. Bo mając otwarte oko dominujące obok linii celowania uspokajają się. NA bliższych odległościach z pistoletu osiągną bardzo dobre wyniki. Ale gdy będą celować okiem dominującym a broń wrzucą do słabej ręki osiągną lepszą celność niż celując okiem słabym.
@@szkoaogniajacojacofiringsc9215 To ma sens. Dzięki za odpowiedź👍
Fajny materiał porównawczy 🙂, czy można link do firmy z frezem na koli ?
Z tym niesmarowaniem Glocka i współpraca metalu z polimerem to trochę Pan popłynął. W Glocka praktycznie wszystkie elementy pracują metal na metal, zamek ma prowadnice metalowe, lufa w zamku pracuje, zaczep iglicy na iglicy i wszystkie te elementy wymagają smarowania.
Gen 4 nie miała jeszcze nacięć z przodu. Dopiero 5-ta generacja je dostała... edit: znowu Pan mija się z prawdą, Wersja MOS jest również dostępna doppiero od gen 5-tej. Coś słabo to wygląda...
Oczywiście, że w generacji 4 były nacięcia z przodu w wersjach FS [Front Serrations], a o takiej wersji jest właśnie mowa w tym materiale.
@@jgx5377 nie było. przynajmniej nie było w oficjalnej, europejskiej dystrybucji. FS są od GEN5. wejdź sobie na stronę firmy i sprawdź sam.
@@tomaszvelrogal5770 Hmmm... ciekawe... na oficjalnej stronie Glocka nie znajdziesz takiej wersji. Może dodali to niedawno, jak i możliwość dołożenia optyki w gen.4 ? Nie wiem... może się mylę. Jeśli tak, w tej kwestii zwracam honor.
@@PeacemakerPL spoko nikt nie jest Alfą i Omegą. Co do optyki w glocku 17 gen4 to frez zamka lub kupno 17 wersji mos gen 4.
Mam Glocka 4 generacji z nacięciami.
The best video about the differences between the Glock generations on RUclips!! Thanks from Czechia!
jak powiedział Budda "struna zbyt napięta pęknie, a zbyt luźna nie zabrzmi" - droga środka ;) dzięki za filmik
Raczej zabrudzenia na ryglu w okolicy pinu naprzeciwko pazura wyciągu, przez to pin wysuwa się zbyt późno.
Panie Jarosławie, jakie przyrządy celownicze preferuje Pan na Gockach, fabryczne plastikowe czy zmienia Pan na inne ?
Widać że łapa wyprowadzająca łuskę z komory nabojowej przeżyła już swoje
Za słaba amunicja?
👍👍👍👍👍👍👍
Świetny materiał. Akurat mam zamiar w najbliższym czasie kupić Glocka i ten filmik bardzo mi pomógł. Pozdrawiam.
dla mnie i tak Glock zatrzymał się na najlepszym wyglądzie kosmetycznym generacji 3 generacja 5 już odchodzi powoli od wyglądu kwadratowego klocka a za to właśniem kocham Glocki ich kwadratowy wygląd a w gen 5 a na przodzie zamka nie ma już np całego kwadratowego zamka i te wersje fs w gen 4 i gen 5 wcale mi się to nie podobają te wyżłobienie a w gen 3 jest wszystko cudne na chwycie są te rowki na palce niektórzy mają z tym problem bo mają większe palce ale ja nie mam aż tak dużych palców więc dla mnie jest to idealne dlatego lubię generacji 3 wygląd kwadratowy to co kocham w glockach i rowki na palce dla mnie to fajne bajer ale dla kogoś może być to nie fajne ale fajny materiał
Co miałeś w szkole z polskiego? :D
Ogólnie rozumiem o co chodzi Krzysztofowi ale fakt ,że bez przecinków i kropek oraz dużych liter rozpoczynających zdanie to ciężko się czyta😊.
Bardzo wartościowy wykład.
Dokładnie, aż dziwne że tak mało wyświetleń.
Hmmm no ok, ale ja jestem leworęczny, mam lewe oko dominujące a nie potrafie złożyć sie do strzału z lewego ramienia. W sporcie - poza tenisem - korzystam z prawej strony ciała. I co teraz z tą teorią?
ja jestem praworęczny, oko dominujące lewe i przykładam kolbę do lewego ramienia (ale chwytam jak leworęczny, czyli spust naciskam palcem lewej ręki), a pistolet chwytam prawą ręką i mierzę lewym okiem,. chujnia straszna.
@@fajeczek No to elegancko. Ja też tak robię, krótko się to wydawało nienturalne składanie się na lewą stronę i na lewe oko, a później jakby nie widać już różnicy miedzy stronami, przynajmniej w warunkach tarczowania.
Prowadzący chyba na zastępstwo... :/